reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Katka- koniecznie musisz iść do lekarza żeby to wyjaśnić . Z tego co wiem to w ciąży nie można brać gorących kąpieli a co dopiero długich ...

Lilli- śliczne maluchy:-)
Czy masz gdzieś zapisana ich wagę ok 20tc i 25tc? Ja sie martwię ta wielka różnica u moich dzieci a ty tez mialas podobna. Jestem ciekawa jak to u ciebie wyglądało w tych tygodniach ciąży .
 
reklama
katka - jesli kapiel nie byla goraca to raczej nie zaszkodzi. Mozna brac kapiele tylko woda nie cieplejsza niz 36*C . Kazde krwawienie warto jednak sprawdzic. Mam nadzieje ze to nic powaznego. Ja ostatnie krwawienia mialam na poczatku lipca. Niektore z nas tak maja ale na szczescie nic powaznego sie nie dzieje. Odpoczywaj duzo. My z Sosnowca jakiegos pecha do tych krwawien mamy. A ze sie martwisz to normalne, dziwne by bylo gdybys sie nie martwila. Ja po tylku razach myslalam ze na nasteone jestem przygotowana - nie bylam. Za kazdym razem sie boje.
niuleczka - sliczne szkraby
Lily- ach te wloski u twoich gwiazdeczek - przeurocze.
 
Lily, Niuleczka bąble superowe. Już nie mogę się doczekac kiedy moim będę zdjęcia robic:-).
Dzisiaj byłam na wizycie. Dziewczyny mają już ponad kilogram, nie pamiętam dokładnie ale powyżej 1100 każda. Obie leżą miednicowo, jedna na drugiej, i przeplatają się nóżkami. Obie mają główki i brzuszki po prawej stronie brzucha, z nóżki na dole po lewej. Stąd ten dziwny kształt brzucha, większy z prawej strony, hehe.
 
Hej Dziewuszki tak was podczytuje i widzę że rozpakowane mamuśki odwiedziły forum to i ja coś skrobnę :-)
Ja was podziwiam kobiety za ta pozytywna energię bo ja często mam ochotę te moje słodziutkie maleństwa wsadzić w rakietę i odesłać:-D
Ostatnio to juz miałam doły takie że masakra dobrze że mąż był w domu bo chyba byśmy siedzieli w 3 i ryczeli. Młody mój dostał strasznej wysypki na buzi, z dnia na dzień wyglądała coraz gorzej i jak na niego patrzyłam to mi sie płakać chciało byłam 3 razy u lekarza a ona maści różne przepisywała i kazała czekać. Ja zrezygnowałam z mleka bo nie wiem czy to alergia a może trądzik czy rumień. Małemu z dnia na dzień polepsza sie teraz już ma mniej tych krostek ale strasznie suche się zrobiły latam cały czas i smaruje. Ale i małej zaczynają krostki wyskakiwać ehh po prostu załamana jestem bo nie wiem czy to na prawdę trzeba czekać czy ja krzywdy dzieciom nie robię.
Normalnie jest tak niewiele produktów które mogę jeść, że aż mi się tęskni za byciem w ciąży kiedy jadłam wszystko.
Pikka, majowa mamcia GRATULACJE!! dziewczyny sn podziwiam :-)
 
Lilly:-) śliczne te Twoje skarby - czuprynki mają przeurocze! :-)
Samopoczucie u mnie w porządku, czasem tylko kręgosłup czuję bardziej poza tym grzechem byłoby narzekać choć przyznaje, że się oszczędzam. Drogie te szczepienia na pneumokoki myślę, że ja będę chciała zaszczepić na pewno z tych dodatkowych na rotawirusy a resztę raczej odpuszczę...zobaczymy
Niuleczka - ładnie rosną te Twoje dzieciaczki, a pamiętam jak zapakowana jeszcze byłaś niedawno:-)
Lola - nie martw się wagą to niepotrzebne zmartwienie - najważniejsze, żeby się prawidłowo rozwijały a mama je donosiła jak najdłużej - większe dziecko urodzone za wcześnie ma dużo gorzej niż mniejsze urodzone o czasie...spokojnie, chodzisz do lekarza, wszystko masz pod kontrolą więc nie ma co na zapas się martwić.
Katka - jak samopoczucie?
zgredzik - śmiesznie się ułożyły Twoje maluchy co one tam za akrobatykę wyczyniają:-) moje - chłopiec poprzecznie główkowo dziewczynka poprzecznie miednicowo:-) zmienią się nam jeszcze 100 razy:tak:

 
Ale i małej zaczynają krostki wyskakiwać ehh po prostu załamana jestem bo nie wiem czy to na prawdę trzeba czekać czy ja krzywdy dzieciom nie robię.

Leki to są tylko leki, potrzebują czasu, żeby zacząć działać, czasami naprawdę wystarczy trochę poczekać i już.:-) I jeszcze jedno, lekarz powinien ci powiedzieć na co leczy dzieci, znaczy czy podejrzewa alergię czy coś innego. Wtedy jest prościej, bo nie musisz się zastanawiac o co chodzi i niepotrzebnie się umartwiać.
Z doświadczenia powiem, że najtrudniej jest na początku, potem człowiek się uodparnia.:tak:
 
Witam,

Niuleczka- słodziaki!!!!!!!!!!

Lola- ja mam nadzieję, że córcia jeszcze nadgoni!!!!!!

A ja mam dylemat: chcę takie łóżeczka 140*70 HIT ROKU ! ŁÓŻECZKO 2w1 ! 140x70cm ! Zapraszam (2519781740) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. z różowym misiem dla Amelki i niebieskim dla Kacperka, ale emek się uparł na obie wersje zielone, bo pokój jest zielono- niebieski- łąka z niebem i meble też będą białe z dodatkami zielonego. Co wy sądzicie?!?!?!
 
Witajcie dziewczyny:-)

Sylha - najważniejsze, że Wam się podobają ja tez wybieram z opcją przerobienia na tapczanik jak wpiszesz sobie w net łóżeczko sun to zobaczysz i kupujemy białe do tego białą komodę i jak najmniej dodatków kolorowych
Fajną sprawą są też kołyski, niektóre są śliczne ale przy dwójce to można ten gadżet sobie od razu odpuścić
Kupiłam z mężem foteliki dla dziewczynki Maxi-Cosi - Cabriofix - Leopard Pink i dla chłopca Fotelik Maxi Cosi Cabrio Fix 2012 CHECKER BLUE - PROMOCJA!!!
I jeszcze tyle zakupów przed nami....:szok:

 
Sylha - bardzo ladne lozeczka, co do koloru no to ja osobiscie bym poszla za twoim emkiem, po pierwsze rozowy z zielonym to tak chyba nie za nardzo pasuje a poza tym zielony to moj ulubiony kolor, ale oczywiscie wybor jest twoj, jak bedziesz prowadzic odpowiednie negocjacje to sie uda :-D. Osobiscie juz prawie wybilam mojemu emkowi pomysl imienia Brian z glowy. Imie bardzo ladne bo mi sie tez podoba ale jakos mi sie gryzie z naszym typowo polskim nazwiskiem.
Malena - czy przy wyborze fotelikow uwzglednialiscie cos takiego jak easy fix ? Kiedys jakis program zewsmy ogladali i niby bezpieczniejsze a w sumie ja sama nie wiem, emek sie uparl na tego easy fixa i stad moej pytanie co sadzicie o tym easy fixie??
 
reklama
Witak wszystkie przyszłe i rozpakowane mamy :)
KATKA, to było plamienie czy krwawienie? Mi lekarz mówił, że na początku może wystąpić plamienie również w terminie spodziewanej miesiączki i to wtedy nie jest nic groźnego. Tylko wtedy należy się połozyć, mi zawsze kazał wziąć od razu 4 duphastony na raz i odpoczywać, a jesli pojawi się krew to wiadomo, szpital albo do niego bo trzeba to sprawdzic. Kąpieli gorących nie stosuj bo nie wolno w ciąży. Mam nadzieję, że nic Ci nie będzie, nie denerwuj się tylko bo to nie pomaga. Ja miałam czasami kilkugodzinne plamienie bo się czyms zdenerwowałam, ale wtedy polezalam i przechodzilo. Daj koniecznie znac jak się czujesz i czy wszystko w porządku.
Ja umówiłam się na 21 października już z lekarzem ze szpitala i wtedy ustalimy kiedy dokładnie się do tego szpitala połozę. Moja mama stwierdzila ze teraz mi strasznie szybko brzuszek zaczal rosnać, czyli moje dzidzie rosną z czego się cieszę, ale ze ja drobinka to wieksze ryzyko jest, zatem juz kompletnie nie robie nic. Mój kochany mąż mi w poniedzialek caly dom wysprzatal, powyrzucal to co niepotrzebne i niedlugo zacznie malowanko aby dzidzie mialy ladnie i czysto. Ale mi głupio było, że ja tak leżę a on sam tak się męczy, okropne uczucie.
Sylha, może czasami warto posluchac mężą, poczuje się doceniony że ma jakiś wkład co do wystroju :) Wiecznie to my decydujemy co jak ma być, więc czasami pozwólmy się wykazac. ja swojemu powiedziałam, że co do kolorów i naklejek czy tapety się nie wtrącam, niech sam wybierze to co mu się podoba, a ja zajmę się wyprawką. Ale łóżeczka są super, sama chętnie bym takie sprawiła dzieciaczkom gdybym miała więcej miejsca :(
Lola, nie przejmuj się wagą aż tak bardzo, dziewczynka będzie po prostu drobniejsza, a zobaczysz, że do terminu jeszcze nadgoni :)
U mnie w miescie kobitka urodzila blizniaki, były tak duże bo prawie po 4 kg (szok) i mają teraz lekkie niedotlenienie, za ciasno im było w brzuszku i teraz takie skutki. Zatem nie wiadomo co lepsze, czy małe dochodzące do swojej wagi, czy właśnie takie duże.
Niuleczka - no te Twoje "Grzybki" są cudne i jakie minki już robią :)
 
Do góry