reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Zgredzik- a sprawdzalas wózek Baby Jogger sity select. On jest krótszy nuż wózki te takie długie jeden za drugim bo on ma niby pojedyncza rame. Ja dlatego kupiłam i candy bo wyglada jak pojedynczy i tez miałabym problem z innym żeby do domu wejść .
U mnie zespołu podkradania nie ma bo dzieci maja osobne lozyska a ta różnica miedzy nimi jest od samego początku taka sama i ogólnie ona rośnie prawidłowo tylko ze jest ok 2 tyg młodsza od braciszka. Ja tylko muszę sie modlić żeby jak najdłużej donosić ciążę . A co do płci to już 3 razy mówili ze parka wiec już oby sie nie zmieniło bo już wszystko mam prawie kupione i większość w rozu :-)
 
reklama
Witajcie dziewczyny:-)

Pisze ostatnio dużo rzadziej bo remont w mieszkaniu pochłania większość czasu ale mam nadzieje, że za tydzień będzie już po i będę mogła zajać się już tylko pokoikiem dla maluszków. Dziś byłam na badaniu po około miesiącu z uwagi na urlop mojej gin na szczęście wszystko ok, dzieciaczki rosną zdrowo chlopiek ok 835 g a dziewczynka 755 g więc troszkę mniejsza. Gin zrobił nam po fotce buziek dzieciaczków jak wracaliśmy całą drogę oglądałam potem po powrocie do domu znowu - emocje nie do opisania-):tak:
Jutro jadę na glukozę + morfologię + mocz - mam nadzieję, że cukrzycy nie mam:szok:

Anuska25 -
super gratulacje kochana, 36 tc to moje marzenie, zobaczymy jak to będzie w praktyce...ostatni miesiąc w miarę normalnego funckojowania przede mną bo potem to już raczej leżenie pozostanie...

Pikka - moja idolko:-) ogromnie Ci gratuluje, że już jesteś po wszystkim:-)

Mati - natrafilam na zdjecia Twoch skarbków, śliczne, bardzo się cieszę, że już w domku razem sobie jesteście i dzieciaczki już takie duże:-D

Palu_ jak się czujesz?Kiedy zaczynamy odliczanie? Dużo przytyłaś? Bierzesz fenka?

Kaliszo83 - fajny wozeczek PP my z męzem zdecydowaliśmy sie jednak na jeden obok drugiego bugaboo lub coś podobnegoKażdy musi wybrać odpowiedni dla siebie i warunków panujących w otoczeniu, nasz musi mieć koła terenowe bo na pewno będziemy dużo podrózować.



 
Witajcie dziewczyny:-)


Palu_ jak się czujesz?Kiedy zaczynamy odliczanie? Dużo przytyłaś? Bierzesz fenka?
czuje sie w miare ok:) tylko jak jest goraco to nogi mi puchna;/ przytylam 10kg. wydaje mi sie, ze to nie jest jakos duzo bo moja kolezanka ma tydzien starsza ciaze i to jeszcze pojedyncza i juz 25kg przytyla.

nie biore fenka. nawet nie wiem co to jest.

ide tylko na 3dni do szpitala na sterydy-tak zapobiegawczo. bo wszystko mam ok szyjka 50mm, odpowiedni ksztalt. chyba im te koksy;p nie zaszkodza:))

lekarz mowil, ze chca wyciagac 37-8 tc takze jeszcze 6-7tygodni

powoli musze pakowac torbe do szpitala. moze w przyszlym tyg. bo jak mnie zlapie to pojade z niczym, a 60km do szpitala
 
Wpadam znów na chwilkę przed karmieniem:-)

mati Twoje szkrabki to słodziaki:-D miłych dwudniowych wczasów czuję:-D,może odważycie się na bara bara z mężem hihi:-D:-D Ja podobnie jak Lilly nawet nie mam możliwości żeby gdzieś wyjechać a po za tym uważam że jednak trochę za małe są zeby je tak zostawić-no wiecie mama potrafi najlepiej zając się dziecmi no i uspokoić jak płaczą:tak: no i chyba ryczałabym jak bóbr za nimi:-(

Lola super że wszystko ok;-) ja też odczuwałam jedną dzidzie bardziej ale to przez inne ułożenie łożysk jak u Ciebie.

Malena spokojnie kobitko dotrwasz do 36 tc jak nie dłużej zobaczysz,w każdym bąź razie trzymam za to kciuki!

A co u naszych trojaczych mam słychać?Jak się czujecie Kochane?
 
Hej Anuśka.Wpadłam przed karmieniem:-) ja też nie jade nigdzie w te lato,też uważam,że to za wcześnie:tak:My mamy juz wizytę u okulisty za sobą,ale to nie koniec bo dziewczyny nie maja jeszcze dobrze wykształconej siatkówki oka i trzeba to kontrolować.Na razie lekarz uspakaja,że w normie.U jednej nie podoba mi się napięcie mięśniowe lewej rączki.Jutro idziemy na szczepienia to poproszę o skierowanie do neurologa.Jeszcze czeka nas kardiolog.Jak tam Twoje maluszki sie mają?Dokazują?
 
Już miałam się kłaść ale jeszcze do Was zajrzałam na chwilkę :-)
Anuśka - dzięki kochana za słowa otuchy no obyś się nie myliła z tym dotrwaniem przeze mnie - poki co odpukać wszystko ok z tego co kojarzę to u ciebie też parka jest tak jak u mnie:-)
Palu_ spojrzałam na suwaczek, oj to jeszcze maluszki posiedzą u Ciebie chociaż 30 tc to już b. ładnie
super, że się dobrze czujesz, fenek to inaczej Fenoterol (lek czesto podawany przy ciążach mnogich) z uwagi na twardnienia brzucha i bolesne skórcze - ale jak się to zacznie brać to już do końca ciąży potem się odstawia i rodzi:-)


Od koleżanki słyszałam, że była po tym bardzo roztrzęsiona (przyspieszony rytm serca, drżące ręce) dlatego do tego dostaje sie kolejny lek bodajże isoptin na złagodzenie tych objawów...


A co do Twojego przytycia to tak bardzo ładnie się trzymasz, ja na razie 7 kg więc też a miarę w miarę jednak jak maluchy zaczynają pod koniec ciąży przybierać szybciej to i my chyba szybciej tyjemy wtedy...
Palu_ a gdzie tY będziesz rodzić?

Mój gin po dzisiejszej wizycie zaprosił mnie na kolejną za ok 2 tygodnie i teraz chce się tak spotykać co dwa tygodnie, wiedziałam, że w końcu to nastąpi te częstsze wizyty i obserowanie szyjki.

Lilly - dzielnie walczysz, podziwiam z trójeczką to sama ograniasz nasza bohaterko:-) Lilly będziesz szczepić tylko na obowiązkowe czy też te dodatkowe też ( jak meningokoki, pneumokoki i rotawirusy) ???

Co u naszych Trójeczek, coś dzisiaj milcząco bardzo...pewnie na zakupach bo troszkę chłodniej wreszcie

 
Malena no łatwo nie jest,ale musze to daję radę :tak:ale sen mi się marzy taki porządny.No szczepienia podstawowe a dodatkowo to pomyslimy.Na pewno na pneumokoki.To są 4 dawki a jedna dawka ok 400zł tj.3200zł na dwie panny moje,ale ze względu na to,że to wczesniaki są refundowane,a tak ogólnie trzeba słono płacić.Także pamiętajcie o tym,że wcześniakom należy się ta szczepionka za darmo.
A jak Twoje samopoczucie?

Moje dziewczyny :-)

Zobacz załącznik 486842

Dobrej nocki Wam życzę.
 
Ostatnia edycja:
katka my mamy Grand scenica :tak: foteliki wchodzą, właśnie dlatego go kupiliśmy. Zawsze w zapasie zostają te 2 dodatkowe siedzenia ;-) bagażnik wielki do tego 7-osobowy więc póki co jest super. Ale mamy go nie cały miesiąc więc jeszcze nie wiele Ci powiem na temat wad, bo razie jeździ bez zarzutu:tak:

moje maluchy już bardziej opanowane ale jest jak pisze ankos. Raz ma jeden gorszy dzień raz drugi. To jeden męczy się z kupką to z znowu drugi itd. Ale dzisiaj w nocy to się nawet wyspałam :-) mimo że karmię tylko piersią to były tylko 3 pobudki, w tym 2 razem. Oby tylko więcej takich nocy.
Tylko mi się Gabryś dzisiaj jakoś mocniej zażółcił i trochę się martwię :-( ale jutro idziemy na ważenie do pediatry więc mam nadzieję że mu krzywdy do jutra nie zrobię tym czekaniem:-(
 
Hej dziewczyny
Pikka - dzięki za radę:) My chyba też sie zdecydujemy na grand scenika. Mam nadzieję, że to będzie dobry wybór. Samochód okazuje się niezbędny - wczoraj w nocy zaczęłam krwawic/plamic znów:( A my bez samochodu - 2 w nocy. szpital 30 km od domu. Szybko trzeba było dzwonic po brat męża, który mieszka niedaleko. Sama nie wiem co z tymi plamieniami. Niby mam ten polip w szyjce i to może byc z tego, ale dlaczego skoro nic takiego nie robiłam...Do szpitala nie ma co się klasc bo lezec i brac leki to moge w domu. Osttanim razem w szpitalu dostalam to samo co w domu brałam:( Chyba się dzis wybiorę do lekarza moze zrobic usg i sprawdzi skad to krwawienie i wtedy zdecyduje czy do szpitala czy przeleżeć w domu. A może to wynikało z długiej, ciepłej kapieli?? Myślicie , że jest taka opcja? Ja już sama nie wiem - tak się martwię:(
 
reklama
100_0447.jpg

Grzybki moje dwa :)

hej Dziewczyny!
Rzadko zagladam ale same wiecie mało czasu na wszystko:-), Was tez to czeka ale jak tak Was czytam to mi sie zatęskniło za ciążą i brzuszkiem:-(, a skoro juz więcej dzieci nie planuje to raczej juz nigdy nie będe czuć tego co wy teraz. Zazdroszczę Wam bardzo tego wyjątkowego stanu ze wszystkimi jego niedogodnościami :tak:

Lilly - nie wiedzialam nawet ze ta szczepionka na pneumokoki taka droga:szok:. Ja rodziłam 37+2 i wychodzi na to, że moje dzieci o 3 dni za póxno sie urodziły, wówczas miałyby szanse ale jak pytałam dr o to to powiedział, że nawet gdyby sie urodzili wcześniej to wagę mieli za dużą bo do 2,5kg tylko się należy. Ja na pewno szczepię na rotawirusy a z pneumokokami to zobaczę, ide trybem nfz bo inaczej bym zbankrutowała:-(
Anuska, Lily - ja tez nigdzie nie jadę, wg mnie dzieci za małe na wyjazd, a zostawic to nie dałabym rady bo moja mama ich zna i mimo wszystko by sie bała, poza tym pracuje, a teściowa ich nie zna wcale i rwie sie strasznie z kolei ale chyba chora kobieta nie wie co robi poki co hehhe, a skoro praktycznie nic o moich dzieciach nie wie to bałabym sie jej dzieci zostawić. Macie racje, że z jednej strony to potrzebujemy odskoczni, odpoczynku, a z drugiej to jak tylko 3 h ich nie widze to juz mi sie tęskni strasznie.
Katka - nie ma żartów z krwawieniami, musisz zaufac swojemu lekarzowi ale tez miec własną intuicję, dobrze, że szybko jedziesz do szpitala wtakich sytuacjach. Moja ciąża przebiegała super ale wiele razy czułam rózne bóle które traktowałam "aaa przejdzie" i na szczęście tak było bo takiej głupoty gdyby cos się stało nie wybaczyłabym sobie...

Pozdrawiam wszystkie ciężarówki w dwu i trójpakach - oby jak najdłużej, nagroda będzie słodka:tak:, choc czasem lepiej byloby zakleic plastrem buzie to jednak sa to tylko momenty, tych cudownych chwil z bliźniakami jest o wiele więcej:-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry