reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dziewczyny dziś dzwoniła do mnie znajoma która pracuje w sklepie dziecięcym i mówi , ze ma klientke co urodziła blizniaki po ok 4,5kg a teraz jest znowu w ciąży i znowu z blizniakami i niby zapowiadają sie tez na duże:szok::szok:
 
reklama
Katka no najpierw to musi neurolog ocenić czy faktycznie jest z tym napieciem cos nie tak czy to tylko ja tak widzę.Jakby co to na pewno rehabilitacje będą:tak:

Sylha no jak doczytałaś u mnie bardzo się pomylili w wyliczeniu wagi miało być ok 3300 i 2900 a było 2700 i 2000.W przypadku mojej pierwszej córki też duża pomyłka w dzień przed porodem mówili,że ok 3200-3300 a ona miała wagę 4260:-)

Lola nie ma co na zapas własnie gdybać bo zanim urodzisz waga może się prawie wyrównać a przynajmniej zbliżyć.No takie kurczaki moje się urodziły,ale dobrze,że dotrwałam do tego 35tc.Będzie dobrze kochana.Trzymam kciuki:-)

Malena tak pod koniec ciąży na usg było widać bujne włoski o czym pisałam wczesniej tu na forum.Podobno musi być dobry sprzęt żeby lekarz to zobaczył jak sobie włoski w wodzie pływają.Moja pierwsza Nikola miała jeszcze bujniejsze włosy,ale potem trochę się wytarły:tak:
 
Witam z rana :-)

Dziewczyny mam dylemat, bo łóżeczka wybrane, będą z zielonymi nadrukami jak emek rzekł, ale teraz jakie nadruki: na pewno 1 łóżeczko wezmę z tym misiem: http://allegro.pl/hit-roku-lozeczko-2w1-140x70cm-zapraszam-i2519781737.html a drugie to bardzo mi się podoba ta krówka- taka wesoła: http://allegro.pl/hit-roku-lozeczko-120x60cm-zapraszam-i2519781720.html, ale lepiej do tamtego misia by pasował ten:http://allegro.pl/hit-roku-lozeczko-2w1-140x70cm-zapraszam-i2519781733.html pomożecie?!!?:baffled::sorry2:

Będzie razem z pościelą: poszewki i ochraniacz. Koleś chce zejść 10% z ceny, myślę go naciągnąć jeszcze na kilka złotówek;-)
 
Ostatnia edycja:
Sylha - ja bym tej krówki nie kupowała jak już coś to konsekwentnie niech by były dwa śpiące misie:-)

Ja też od rana w necie buszuję, a od 6 już mnie taka zgaga męczyła, że szok! na szczęście jogurt naturalny na razie pomógł oby nie wróciła!!!:no:

 
Sylha - pomógł jogurt naturalny na szczęście ale to była moja pierwsza prawdziwa zgaga:szok: i w razie czego już mam migdały obok:tak:
Pikka - jak miło, że znajdujesz chociaż chwilkę żeby tu zajrzeć do nas zapakowanych:-) To pięknie, że pokarm jest i maluszki dostają co najlepsze.

 
Sylha - ja teZ bym chyba wzielam oba w misie:-)

Malena- mowisz, ze mass 1 raz zgage? Wyobraz sobie, ze ja mam Od 10 tyg i kilka razy w tyg , ze aż odechciewa mi sie cokolwiek jeść . Straszne uczucie bo jest naprawdę czasami bardzo silna a nigdy przed ciąża nie miałam zgagi. Moze moje dzieciaczki tez kudlate sie urodza:-) Aa I mam tak silna, ze nic mi nie pomaga ani mleko ani migdaly. Tylko mleczko na zgage lub tabletki Rennie

Pikka- to super , ze masz tyle pokarmu.
Tak wogole dziewczyny już rozpakowane jak to wyglada z karmieniem bliźniąt piersią czy butelka obojętnie ale czy karmicie jedno a potem drugie czy oba naraz? Albo w nocy co jedno płacze i czeka aż sie drugie naje? Czy one raczej nie budzą sie razem?
 
reklama
Lola - tofaktycznie Ci współczuje z tą zgagą bo to potrafi umęczyć, różne chodzą teorie, że od przejedzenia, że dzieci uciskają na żołądek, że jak się zje za dużo kwaśnego - ale jakie by te powody nie były jest to paskudne uczucie:-(

Moja koleżanka karmiła w dzień piersią a w nocy butlą dokarmiała ( mąż wtedy jej wstawał do maluszków) ona mogła wtedy pospać dłużej - jest to jakaś opcja. Pamiętam jak mi opowiadała, że była tak skonana że w nocy na początku jak próbowała przystawiać to musiała uważać żeby nie usnąć i nie przygnieść małej ja już się nasłuchałam troszkę tych opowieści jak to jest ciężko i puściłam mimo uszu bo każde dziecko jest inne i nie będę się negatywnie nastawiać co ma być to będzie, trzeba będzie to ogarnąć i tyle:tak:

ale oczywiście świeże mamy mogą tu w wolnej chwili coś skrobnąć na temat karmienia - chętnie poczytamy :tak:

Ja to bym najchętniej dwójkę podpinała pod cycka od razu ale to przy takich maluszkach i nie wprawionej mamie jak ja nie ma prawa się udać, jak już oba będą równo ssały itd to jasne, pierwsza w to pójdę dla oszczędności czasu.

 
Do góry