reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Mati- do schrupania te Twoje skarbki!!!!!!Ile one już mają?!?!?!?!?!

Zgredzik- może poczytaj opinie o nim, bo kolego go miał....i mu się po pół roku po prostu rozjechał:szok:, jak oddał do reklamacji to nie uznali tłumacząc, że był użytkowany niezgodnie....no przecież worów kartofli w nim nie woził!!!!!!!
 
reklama
Mati,Maluch cudowne!!! Małe słodziaki:-)
Dziewczyny a czy Wam już się pojawiło mleko w piersiach? Bo jak czytam opis poszczególnych tygodni ciąży to tak od około 25 tyg piszą,że już się siara może pojawić. Jak leżałam w szpitalu to dziewczyna ode mnie z sali mówiła,że już w 16 tyg pojawiła jej się siara a u mnie narazie cisza nic nie widać...wiem,że może jeszcze za wcześnie ale chciałabym mieć mleczko i karmić chłopców chociaż troszkę swoim mleczkiem...mam plan odciągać pokarm i butelką karmić no ale zobaczymy.
Nareszcie popadało, zrobiło się chłodniej i jeest czym oddychać bo było okrpnie duszno!
Coś mnie od wczoraj pobolewa trochę jakby brzuch,jakby plecy i aż pośladki,nie lubie tych bóli jak przed okresem...to są jedyne bóle,które mnie naprawde stresują..dobrze,że Nospa pomaga...
Miłego wieczorku mamusie:-)
 
Dziewczyny ja jednak jutro mam USG zamiast za tydz bo od paru dni jakoś słabiej i mniej czuje ruchy dzieci i przełożyłi mi wizytę żeby sie upewnić czy wszystko ok . Trzymajcie kciuki ok 11.

Co do wózków to ja mam I candy PEACH a tez myślałam przed o BJ city select. Ja na początek chciałam jeden za drugim ale nie z tych długich tylko na pojedynczej ramie a po pól roku moze roku dokupie dodatkowo sama spacerowke BJ city mini .

Dziś jestem nerwowa - mama podniosła mi ciśnienie swoim wtracaniem sie i uwagami i ja nie wiem jak ja z nimi wytrzymam po porodzie ...
Aż sie dziś poryczalam bo chyba jednak wolałabym być sama przez pierwsze tyg. Natomiast sama mogę sobie nie dać rady i takie zamknięte koło ...
 
Mati - ale słodziaki:) A jak dajesz radę?:) Poodbno nie taki diabeł straszny jak go malują.

Pikka - a jak u Ciebie? Maluszki bardziej "noworodkowe"?:)

Jasmina - jak sie czujesz? Ja ostatnio mam taką huśtawkę nastrojów, że szok. Aż sama siebie mam czasem dość...

Dziewczyny czy któraś z Was ma Grand Scenic? Czy sprawdzałyście może czy do tyłu wchodzą 3 foteliki? My sprzedaliśmy samochód stary i na razie jesteśmy bez, ale trzeba coś kupić, bo się nie da bez autka. Tylko myślimy właśnie o grand scenku. Proszę o jakieś opinie:)
Miłego dnia wszystkim zapakowanym jak i tym rozpakowanym:)
 
Pikka, Mati gratulacje! Dzieciaczki śliczne, życzę zeby dobrze się chowały:-)

Mati,
fenoterol brałaś w ciąży? Super, że maluchy nie mają retinopatii, ale pewnie masa badań nadal je nie ominie?

Ja kupiłam Peg Perego Duette SW, ale używany w idealnym stanie. Fajny bo z kierownicą. Najważniejsze, że zmieści się do windy towarowej i do każdego sklepu. Ma też bardzo dobre opinie, więc mam nadzieję, że się dobrze spisze:-)



 
hej dziewczyny:) dawno nie pisałam, ale was podczytuje ;-)
pikka i wiolka gratulacje!!! w końcu i wy już rozpakowane
mati, wiolka - śliczne wasze bobaski:-) mati naprawdę wyglądają na bardzo podobne!

Lola ja miałam podobny problem z wtrącaniem się. najpierw w ciąży - strasznie mnie drażniły każde uwagi. a co do pomocy po ciąży to na początku strasznie się przydaje. ja narzekałam że moja siostra z dziećmi przyjechała na miesiąc i że sajgon w domu będzie ale to uratowało mnie przed depresją bo miałam do kogo się odezwać i oderwać uwagę od swoich dzieci i stresu jaki na początku przeżywałam. teraz zostałam sama bo siostra w sobotę wyjechała. mąż tylko na weekendy wraca (miał tak do września pracować a okazuje się że do kwietnia będzie i już złapał mnie dół:-( bo niechce żeby tak wyglądało nasze życie), a mama pracuje. zobaczysz docenisz każdą pomoc oczywiście do czasu bo czasem to się w drugą str obraca ;-) moja mama jak chce mi pomóc to dzieci od razu na ręce bierze a ja tego bardzo nie lubie...:no: ale przynajmniej zawsze to jakaś pomoc;-)
a co u nas? dzieciaczki mają jeszcze bardzo rozregulowany dzień. każdy nadal inny. w ostatnie kilka dni doszły nam problemy brzuszkowe. gabrysia przez 2 dni kupki nie mogła zrobić więc ciągle się męczyła i płakała. dzisiaj z kolei michał jest jakiś niespokojny. i tak to już jest. jak nie jedno to drugie;-) ale spokojnie dziewczyny -wszystko da się opanować tylko trzeba zachować stoicki spokój i nie panikować. a dzieciaczki szybko to wynagradzają swoimi minkami i uśmiechami:-) straszne słodziaki z nich są :-) uwielbiają spacery. Czasem do 20 na zewnątrz jesteśmy /tak im się dobrze śpi że żal mi ich do domu brać/.
nadal karmie je piersią ale mam już coraz mniej cierpliwości bo zamiast jeść to się bawią i zazwyczaj zasypiają niedojedzone a za 15 min znów płacz bo dojeść trzeba więc wymyśłiłam że najpiwerw dostawiam je do piersi a potem jak zasypiają dokładam im butle z mm i wtedy jest ok. zaczęłam też w nocy dawać i mleko m. bo za długo to karmienie trwało i opadałam z sił. uciekam bo juz mnie wzywają
 
Ankos - pamietam jak kiedyś pisalas , ze siostra do ciebie przyjedzie i byłaś wściekła :-) ale najwazniesze , ze ci dużo pomogła i w końcu na dobre wyszło . Ja tez jestem zmuszona do pomocy rodziców tez razem ok miesiąc bedą . Moj mąż co prawda jest na miejscu ale wychodzi o 6 do pracy i wraca o 17-18 wiec cały dzień potem tez będę sama. A na początek moze wziąć tylko tydz wolnego. A napisz ile ważyły twoje dzieciaczki i jak karmisz piersią czy oba naraz czy najpierw jedno a potem drugie ? I butelka jak dokarmiasz to po kolei ?

Na USG wszystko w porządku . Dzieciaczki dziś ładnie sie ruszaly a synus tak kopał ze aż brzuch skakał podczas mierzenia go. Córeczka tez sie ruszala ale ja jej wogole nie czułam i nie czuje. A to dlatego , ze ona ma przednie lozysko i dlatego odczuwam to słabiej a do tego jest o wiele mniejsza wiec nie ma aż tyle siły co on.
Mały waży - 836g a mała 462g .
Czyli cały czas różnica ok 37%.
Jestem oczywiście tym jak zwykle przerażona i muszę dotrzeć dla jej dobra do końca ...
Za tydz mam chyba kolejne USG z moja lekarka i zobaczymy co mi znowu powie na ta różnice...
 
reklama
kropeczka1983 z tą siarą to różnie u dziewczyn bywa. Niektóre mają wcześniej, a niektóre dopiero po porodzie. U mnie też nic nie wycieka. Ale już mnie przestrzegali aby nie wyciskac jakby się pojawiła bo można wywołac skurcze porodowe. Ja ogólnie mam duże piersi, a w ciąży to mi jeszcze nic nie urosły, nawet nie są takie pełne, jedynie co to brodawki: ściemniały i powiększyły się, i to tyle.
sylha na razie się rozglądam za wózkiem, jeszcze się na nic nie zdecydowałam. U mnie winda w bloku jest tylko osobowa i wózek jeden za drugim się pewnie nie zmieści (na długośc). Myślałam jeszcze o duo driver, ale sam wózek kupię jak maluchy się urodzą, bo i tak przez pierwszy miesiąc pewnie nie wyjdę z nimi. Wcześniej chciałam kupic tylko foteliki(nosidełka), ale muszę je dobrac do wózka, więc muszę wiedziec wcześniej jaki ten wózek ma byc. No chyba że się jakaś okazja trafi to kupię.
Lola216 różnica maluszków bardzo duża, ale skoro są różnej płci to raczej nie ma podkradania. No chyba że dziewczynce jeszcze urośnie siusiaczek;-)
 
Do góry