reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza


Lilly
- śliczne te Twoje księzniczki, mój mąż też az przysiadł z wrażenia jakie "wlochate":-D, przeurocze. mnie sie bardzo podobaja dzieci z włoskami ale Twoje bija wszelkie rekordy - WOW.
Zastanawiałam się też kiedy pierwszy okres u mnie zawita i tak jakoś czuję inaczej w brzuchu od dzis wiec pewnie zbliża się wielkimi krokami, w sumie moglabym już go dostac i wtedy dopiero do gina na kontrol....mąz mi już daje do zrozumienia, że za zona tęskni.....a ja jakos dziwnie czuje ten brzuch nad cięciem taki odrętwialy i jak tylko ręke skieruje w tamte okolice to wzdrygam sie jak dziewica:-D
Dobrze, że mąz juz lepiej się czuje, na pewno kamień spadł Ci z serca, oby wracał szybko do zdrowka:tak:
Anuśka
- ja tez mam małego bęca i zastanawiam sie czy kiedys zniknie, walczę tez z pozostałymi kg, niestety w zadne spodnie nie wchodze bo 6 cm więcej w biodrach mam, a zawsze lubiłam rurki i obcisle portki. Zostały mi też większe stopy i martwi mnie to bardzo bo slyszalam, że niektórym to nie przechodzi tylko zostaje, a ja mam problem jakie buty włożyć:-(. Jak mi tyłek nie schudnie i stopy zostana większe to chyba dres i adidasy będa moim ulubionym strojem, o przepraszam i legginsy:-)
pikka - gratki za 36tc, teraz juz tylko odliczanie zostało:-) ale ten czas leci...
ankos - jeszcze raz gratulacje, sliczne dzieciaczki, będa wielka pociechą dla Was, jak sobie radzicie?
aimee - no czas zasuwa, dopiero rodziłas, a my grzecznie w kolejce czekałyśmy głodne porodowych relacji a teraz już wiele z nas rozpakowanych, kolejne cięzarówki odliczaja dni do przywitania kruszynek. Jak sobie radzicie, masz jakies problemy z bĄblami?
dzidka - dzieci rosna jak na drożdżach, nie martw się szybko nabiorą ciałka. Moje niby po 2700 sie urodziły, a w szptalu zawijałam rękawki w rozmiarze 50, a dziś już w 62 musze ich ubierac bo 56 sa za male i to w kilka dni. Jak były upały to bodzik tylko, a teraz jak sie ochłodziło sięgam po pajace i zonk, za wąskie, za krótkie i w ogóle jak na lalki;-)

A my dziś kończymy 6 tyg. Były kolki u Kubusia i niby przeszły trochę, nawet dzis go chwaliłam a teraz lezy na moich kolanach i sie wije bidok..., na szczescie drugie dziecię śpi to można poświęcić czas temu bardziej potrzebującemu. jutro mamy pierwsze szczepienia i zastanawiam sie czy chłopaki bedą dzielni hmmm czy mi serce pęknie...Męczą mnie ciągle noce, bo głodomory co 2,5-3 godz chcą jeść, lepiej im zegarek jedzeniowy funkcjonuje niz w dzień:baffled:. Marze by zaczęli opuszczać jedno nocne karmienie ehhh, testuję ich codziennie ale ni emam jeszcze sprawdzonego pomysłu jak to zrobić. Macie może jakies patenty?

Trójpaki kochane- zaciskac kulosy, każda w swoim czasie zobaczy swoje szkraby. Bliźniaki sa the best!!!
 
reklama
Madzioha - super gratuluje dwoch coreczxek. ja mam usg 26/7 juz sie nie moge doczekac. Mam nadzieje ze moje dziub dziuby sie ujawnia i sie dowiem co we mne siedzi.
 
Magdzioha- gratuluje coreczek
Marcikuk- wow- ale ten czas leci i ty już polowkowe USG będziesz mieć :-)
Ja jutro mam wizytę u położnej i ona będzie chciała mnie wcisnąć na USG w tym tyg a jak nie to dopiero 7 sierpnia mam na pewno. Wcześniej lekarz mówił ze mam mieć co 2-3 tyg USG ale ze wizytę przed wyjazdem do Polski musiałam przełożyć na inny dzień to ktoś inny mi robił i umówił dopiero na za 6 tyg wiec zobaczymy jutro co sie okaże. Czy Ciebie tez prowadzą specjaliści od bliźniaków ?
Mam tez pytanie do dziewczyn z UK- czy z racji bliźniaków należy nam sie coś wiecej niż w przypadku pojedynczej ciąży ? Mam na myśli macierzyńskie czy ta sama kwota oraz czy ta sama długość no i wogole jakieś inne dofinansowania ?
 
Cześć dziewczyny:) gratuluję wszystkim rozpakowanym i pozdrawiam trój- i czteropaki:-D Nie często piszę, ale podczytuję Was i już się nie mogę doczekać moich skarbów, mimo, że Kingusia daje mi popalić i cały dzień się bawimy i nie opuszcza mnie na krok:tak:a co to będzie jak się urodzą siostry....
chociaż ostatnio z pełną powagą powiedziała (a ma 2 lata i 5 miesięcy), że będzie siostrzyczki kąpać, myć im nóżki i śpiewać piosenki:tak:rozbroiła mnie tym totalnie:-D

u nas jutro zaczyna się 28 tydzień, powoli ogarnia mnie mały stres, bo jeszcze zupełnie nic nie mam przygotowane i jakoś nie mogę się zebrać...nawet do zrobienia listy rzeczy, które muszę kupić:-)ale niedługo będzie trzeba.
Jutro mam wizytę, więc dowiem się co tam u moich dziewczynek:-).

Pozdrawiam, spokojnej nocki:-)
 
Czesc dziewczynki :) Chcialabym do Was dolaczyc...podczytuje Was juz od jakiegos czasu ale troszke balam sie pisac aby nie zapeszyc...no ale coz dzisiaj mielismy nasze usg polowkowe, no i wyszlo rewelacyjnie wiec mam nadzieje ze teraz juz bedzie dobrze :)

wg dzisiejszego usg mamy miec dwie dziewuszki ( sa dwujajowe) a ze juz mamy jedna laseczke w domku ( wlistopadzie bedzie miec 3 latka) to mezus bedzie mial maly babiniec w domku :) ale ja jestem przeszczesliwa bo zawsze marzylam o dwoch dziewczynkach!!!!

Od kilku lat mieszkamy w UK a dokladnie w Szkocji...co do sluzby zdrowia mozna duzo by pisac...no ale coz jak wszedzie sa plusy i minusy...ale jednego jestem pewna-ciesze sie ze bede rodzic tutaj a nie w PL, bo jednak szpitalna opieka nie do porownania:tak:

Tak wiec powoli musze zaczac myslec co trzeba dokupic do mojej dziewczecej wyprawki...

Troszke jestem przerazona i nie mam pojecia jak to wszystko ogarne po porodzie...no ale coz nie ja pierwsza i nie ostatnia...wszyscy daja rade to i ja dam :-)
 
Magdzioha- gratuluje coreczek
Marcikuk- wow- ale ten czas leci i ty już polowkowe USG będziesz mieć :-)
Ja jutro mam wizytę u położnej i ona będzie chciała mnie wcisnąć na USG w tym tyg a jak nie to dopiero 7 sierpnia mam na pewno. Wcześniej lekarz mówił ze mam mieć co 2-3 tyg USG ale ze wizytę przed wyjazdem do Polski musiałam przełożyć na inny dzień to ktoś inny mi robił i umówił dopiero na za 6 tyg wiec zobaczymy jutro co sie okaże. Czy Ciebie tez prowadzą specjaliści od bliźniaków ?
Mam tez pytanie do dziewczyn z UK- czy z racji bliźniaków należy nam sie coś wiecej niż w przypadku pojedynczej ciąży ? Mam na myśli macierzyńskie czy ta sama kwota oraz czy ta sama długość no i wogole jakieś inne dofinansowania ?


Lola z tego co ja sie dowiadywalam to niestetety nic nam dodatkowo nie przysluguje, poza child benefit dla drugiego szkraba...wiec troszke to niesprawiedliwe :(
 
Niuleczka moje "włochate"dziękują za komplement:-D Daj fotki aktualne swoich brzdaców.Jeżeli chodzi o przytulanko to ja mam za sobą ten "pierwszy raz":-D stresa miałam hehe....
Napisz jak tam maluszki Ci jedzą,śpią itd.Fajnie,że nasze pocieszki są z tego samego dnia:-)

Magdzioha Gratulacje :-):-)

Tunczyki witaj na forum :-) dasz radę,nie ma innej opcji:tak:
 
reklama
Tunczyki- witaj :-) dużo nas tu sie porobilo w ok 20 tc:-)
A jeśli chodzi o te dodatki czy są w ciąży bluzniaczej to tak chciałam sie upewnić bo tez słyszałam ze nic nie ma . Masakra! Tutaj chyba już nawet nie ma czegoś takiego jak becikowe o ile dobrze mi wiadomo ??
 
Do góry