reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

pikka no ponad tydzień temu skończyłam sie oczyszczać po porodzie a dzis okres nadszedł,ale skapy póki co.Karmiłam trochę na początku cycem,ale to nie jest proste przy bliźniakach.Nic tylko cycek na wierzchu cały dzień,a niestety nikt mi w domu nie zrobi obiadku,sprzatania itd.Teraz są maluchy tylko na mleku modyfikowanym.


Aimee tak mój w domku jest i sie kuruje.Dołek finansowy jak nic u nas przez ten wypadek.Mam nadzieję,że się jakos odbijemy.Ma jeszcze kilka konsultacji ze specjalistami,ale ogólnie już czuje sie lepiej.Dzięki za zainteresowanie:-)
A jak długo miałaś teraz pierwszy okres?
 
reklama
Lilly - no dzisiaj to juz 5 dzień, ale już raczej końcówka..przymierzam się do tabletek antyk. powoli, ale gin pozwolil dopiero od drugiego cyklu....
a finansowe dołki to i ja kochana mam..i zaczęło się krótko po tym jak dowiedzieliśmy się, ze zamiast jednej dzidzi w brzuszku dwie mieszkają.. i tak łatamy..ale wierzę, ze wiecznie to trwać nie będzie i też czekam jak się odkujemy :-D
 
pikka - gratuluje 36 tyg. no teraz to juz czekamy na info ze na porodowke jedziesz :-)

Dziewczyny co do bujaczkow to dwie moje znajome co blizniaki mialy 30 lat temu zgodnie stwierdzily ze bujaki im zycie uratowaly
 
Aimee no pewnie że się szykuję :tak: chyba już od dłuższego czasu tylko teraz to już na spokojnie bez nerwów że za wcześnie :tak:

lilli
ale to i tak bardzo wcześnie tym bardziej że coś tam karmiłaś... przecież to dopiero niewiele ponad miesiąc:szok: no i o antykoncepcji trzeba konkretniej pomyśleć...
 
Ostatnia edycja:
Mati powiem Ci że nasze dzieci bardzo podobnie wypadły. Urodziły się w 32 tygodniu i ważyły Zuzia 1650 a Julek 1700.

Anuska czytałam że pasy ciążowe wyręczają mięśnie brzucha lepsze efekty może dać wciąganie brzucha ale nie wiem jaka jest w tym prawda
 
Pikka no jest 6 tyg po porodzie i takie karmienie krótkie piersią nie bardzo ma wpływ.Ogólnie szybko dostałam okres ale jest w normie.Tak może być jeśli się piersią nie karmi.Ja swój "pierwszy raz"mam za sobą :-) i myslę o wkładce na 7 lat,ale kosztuje tysiąc zł i póki co nie bardzo mnie na to stać,więc na razie będą gumki zabezpieczeniem.Ginka stwierdziła,że tebletki raczej nie dla mnie jak teraz bedę nie wyspana i zabiegana przy trójce dzieci i domu to mogę zapominać brać.Ale dzieci juz więcej nie planuje:-)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny czy kupowalyscie bądź macie zamiar kupić monitor oddechu?
Ja niedawno pierwszy raz o tym usłyszałam i jakoś byłam przeciwna temu a teraz to już sama nie wiem. Dziś znalazłam taki gdzie można używać jeden dla bliźniaków spiacych razem
Monitor oddechu - Snuza Go | Sen \ Monitory oddechu | Artykuły dziecięce - Akcesoria dla dzieci - Sklep Częstochowa
A tak wogole pytanie do tych mam co urodziły już - kladziecie dzieci w jednym lozeczku czy dwóch .

Polecam tez dka tych jeszcze nierozpakowanych książkę Joanny Tkacz- "Bliźnięta ". Dużo fajnych rad i uwag ...
 
lola monitor bym kupiła jeśli dzieci byłyby wcześniakami albo by mi lekarze zalecili. Zależy kiedy maluchy się pojawią... Po 36 tc to już nie jest źle ale zależy jak będą sobie radzić w szpitalu...

a dzieciaki będę kłaść na razie do jednego łóżeczka :tak:
 
reklama
Lola moje spały zxe sobą przez ok 2 tyg,a potem osobno bo wybudzały sie nawzajem.Czasem kładę je razem,ale wtedy gdy nie spią,żeby sie troszkę poprzytulały:-D

Jeżeli chodzi o monitory oddechu to fajny gadżet.Moja mniejsza miała w szpitalu jak już ją wyjeli z inkubatora do łóżeczka.Troszkę testowałam jak to działa i powiem szczerze,że gdyby alarm się włączył w nocy i rodzic miałby twardy sen to mógłby go nie usłyszeć.Moja miała monitor angelcare i jak ją wyciągałam,żeby sprawdzić ten alarm to dla mnie odgłos jakby budzika od takiego radia z zegarkiem,do tego niezbyt głośny i włącza się dopiero po kilku sekundach i potrafi stresa narobić jak bateria słaba bo też piszczy.Mam mieszane ogólnie odczucia.
 
Do góry