reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

my też byliśmy na etapie kredytu bo mieliśmy zaczynać budowe ale jak potwierdziło się że będą bliźniaki to zrezygnowaliśmy bo to różnie bywa
 
reklama
Haha nie tylko o dzieciach ale i samochodach czegoś się dowiem na tym forum :-D Przycisnę meża i niech coś kupuje na cito, dałam mu miesiąc na szukanie:tak: Pikka spokojna głowa, samochody ze Śląska masz na wyłączność :D Ja zajmę się okolicą :)
Sylha dzięki za info :)
 
Anuska - no nie wesola sytuacja ze starsza corka ale pamietaj ze wypadki sie dzieciom zdarzaja nawet jesli bedziesz zawsze przy nich w koncu cos sobie zrobia.

Jasmina - no widzisz forum jak najbardziej blizniakowe a samochod duzy to z dziecmi w parze idzie a co dopiero u ciebie z trojaczkami. :-):-):-) Pierszy sozk ciazy mnogiej minal a teraz czas myslec o zmianach domu/mieszkania jak trzeba, samochodu jak trzeba a w naszym przypadku to i emek musi sie rozejrzec za inna praca bo czarno widze nasze rachunki od przyszlego roku. Poczeka az sie dzieci urodza zeby dostal dwa tygodnie platnego tacierzynskiego urlopu a potem czas na zmiany. Tutaj tatusie dostaja dwa tygodnie platnego wolnego jak sie dzieci urodza ale musza u jednego pracodawcy odpowiednio dlugo pracowac wiec gdyby teraz zmienil robote to by go nie bylo. A moze sie przydac jak sie dzieci urodza przed 25 listopada, bo wtedy moja mama przyleci. Juz od kilku dni gadam do brzucha ze wczesniej nie moga wyjsc, zacisne nogi i koniec :-):-):-) A jak wyjda wczesniej tzn ze uparte po tatusiu (to sobie tatus bedzie wychowywal)
Tak.....jakby to takie proste bylo.....
 
MALENA-moj obwod brzucha na dzien dzisiejszy to 109 cm ale ja tez kordupel niecale 160 cm.
ANUSKA-nie obwiniaj sie -wypadki sie zdarzaja i nic na to nie poradzisz.jestes i tak supermama-3 dzieci-sama sie nimi zajmujesz...bedzie dobrze.dzieci szybko dochodza do siebie-na pewn z coreczka bedzie dobrze.daj znac co u was jak bedziesz miala chwilke.
 
Marcikuk- w PL też od tego roku ponieśli ojcowskie do 2 tygodni, a macierzyńskie w całości na bliźniaki to 37 tygodni:-),
Koleżanka w niemczech teraz planuje dzidzię i powiedziała,że tam tata ma miesiąc a mama rok:-),

A my już autko właściwie mamy wybrane:-), chcemy jeszcze kolegą ścignąć niech jeszcze raz jedzie go zobaczyć i raczej na 90% bierzemy:-)
 

Wiolka5
to pięknie jak taki masz obwód brzucha jak ja będe na twoim etapie to chyba 160 w obwodzie się pojawi:szok:!!! chyba, ze to nie rośnie aż tak szybko? A dużo już przytyłaś? Ja się pilnuje choć nie odmawiam sobie czasem slodkiego ciastka z lodów zrezygnowałam zupełnie. Zobaczymy...Na razie jestem lekko tym pzrerazona powiem szczerze...Ja też z kurdupli jestem:-) Przed ciażą waga ok 53 kg.


Anuśka bardzo wspołczuję CI tych wrażeń z ostatnich dni, już najgorsze ogarneliście najwazniejsze że mała nei będzie miala bużki szytej że tylko się tak skończyło, że zębów nie wybiła daj spokój mogło być gorzej a wstrząśnienie musza wykluczyć to rytynowa procedura a że mała nie dotknęła się noska - w szoku tez była - spokojnie - wierzę że BĘDZIE DOBRZE!
Ja też z mężem będziemy sami "na pokładzie" z dziećmi więc doskonale Cię rozumiem, że możesz mieć słabsze chwile. To wszystko pzrede mną...rodzice daleko 300 km stąd...
Wklej zdjecia dzieciaczków jak znajdziesz chwilkę Ty chyba parke urodziłas zdaję się, dobrze pamiętam? i tak ładnie Ci rosną dzieciaczki:-)
 
Tak piszecie o tych brzuchach to się zmierzyłam jeszcze przed 100 znaczy sie 99cm :-D:-D:-D ale ja to chyba rekordy bede bila pod koniec ciąży bo ja ogólnie jestem okrąglutka :errr::errr::errr::errr::errr: tzn okrąglutka ale z wcięciem w talii które pomału zanika :-)
 
Marcikuk- jak ja widzę jak mi do góry waga leci, 2kg w ciągu 10dni:szok::szok::szok::szok: to aż się boję jak ja na koniec będę się, jak to się emek śmieje turlać!!!!

A wracając do auta...
To nasze 2 typy:
VOLKSWAGEN TOURAN 1,9 TDI (2450297014) - motoAllegro
Volkswagen Touran 1.9 TDI Conceptline als Van/Kleinbus in Sinzheim Kartung emek jest za tym z Niemiec, mało opisane, ale kolega go sprawdził i jest bezwypadkowy, licznik OK i bardzo zadbany wygląda na max 2 lata, koleś by zszedł do 8500E, no tak, ale wyjazd po niego, koszty przerejestrowania + przyciemnianie szyb- na to się uprałam ja to ok +3000zł
Ten pierwszy mi się bardzo podoba, bo ma ciutkę bogatsze wyposażenie i koszt przerejestrowania to tylko wydział komunikacji, czekamy jedynie na sprawdzenie VIN, ale kolega powiedział,że ten już rok w PL to nie wiadomo co on przez ten rok przeszedł a na pewno nie był serwisowany w VW.....echhhh pewnie będziemy się zastanawiać i zastanawiać i nam sprzed nosa gwizdną oba:baffled:
 
czesc.dziewczyny z tymi upalami to z dnia na dzien coraz gorzej.kostki mam rowne z udami-nie wiem jak dalej.
JASMINA-jak ty sie gdzies dzisiaj wybierzesz i to w dodatku autobusem-masakra.lepiej nie ryzykuj!
i my z mezem myslimy o zmianie autka-no niestety koniecznosc.pozdrawiam:-)
 
reklama
Ja w brzuszku mam 98 cm, a przed ciążą 63 cm. Niby dużo przybyło w stosunku do stanu faktycznego, ale wydaje mi się, że nadal mało. Może też dlatego, że mam 173 cm wzrostu i wszystko się rozchodzi:happy: Wszyscy dziwią się, że na 6 miesiąc i to z bliźniakami taki mały, ale apetytu nie mam wcale:-(

Dziś czeka nas upalny dzień, a chciałam po ciuszki rozm. 50 się wybrać.

My już od kilku lat mamy Opel Astra w combi to nawet wózeczek się zmieści. Najważniejsze, że Opel jest tani w utrzymaniu (jak mówi mój facet notabene mechanik) i części jak coś się zepsuje też są tanie.


 
Do góry