reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Zgredzik, współczuję takiego stanu, gorąco, a pod kołdrą jeszcze trzeba siedzieć:-D

Kropeczka,
to jesteśmy we dwie:-) Myślałam, że tylko ja tak mam. Ginekolog dała mi też Buscopan na ból, a chyba jest silniejszy. Ja na noc tabletki biorę bo trudno mi usnąć w jakiejkolwiek pozycji od tych żeber:-( Najważniejsze żeby dzieciaczki były zdrowe.

Sylha, Jasmina fajną mam stronkę z wyprawką dla bliźniaków i troajaczków... Są też ciekawe porady, nie wiem czy widziałyście ją
Wyprawka dla bliźniaków i trojaczków - Ubranka




 
reklama
Hej dziołszki:)


U nas też straszna burza była - okno otwarte - źle, zamknięte jeszcze gorzej, ehhh. Dobrze, że jestem na L4, bo nie wyobrażam sobie siedzieć w pracy w takiej duchocie - w domu to choć wentylator, coś zimnego:)

Jasmina, - najgorsze jest to, że w naszym kraju polityka pro-rodzinna to jakiś koszmar.. Becikowe obwarowane przepisami (choć my na pewno dostaniemy), dodatek od gminy zabrany, ulga na dzieci od skarbówki zabrana, podatek na ubranka wyższy, zero pomocy... O mieszkaniu od gminy nie ma co nawet marzyć...

A co do badań genetycznych to nic się nie bój Jasmina - trojaczki wcale nie są bardziej obciążone niż pojedyńcze ciąże - to nie ma ze sobą nic wspólnego - jedynie to wcześniactwo i powikłania tego, ale jak któraś z dziewczyn pisała, jest szansa na donoszenie do 37 tygodnia:):):) i tego się musimy trzymać. !!!

No ale cóż, jest jak jest i trzeba się z tym pogodzić

Ja zazdroszczę Wam już wybierania ciuszków dla maluchów.. Ja zacznę dopiero jak wszystko będzie ok
 
Kaliszo, zaraz zerknę na stronkę która podałaś, bo właśnie spisuje sobie co trzeba kupić, więc idealnie się składa :)
Katka, masz całkowitą rację, zero pomocy a tylko by chcieli od nas brać coraz więcej. W inych krajach po urodzeniu dziecka kobieta ma dużą pomoc, a u nas...nie dziwię się, że kobiety często poprzestają na jednym dziecku. Rola matki jest niedoceniana, nic się nie robi, aby dać wsparcie. Trzeba liczyc na siebie.
Co do badań, denerwuję się strasznie. Staram się być spokojna, ale cały czas myślę co lekarz powie.Musi być dobrze, cały czas bylo, więc teraz liczę, że też będzie. Ale nerwy są:-(
A Ty za 2 dni będziesz wiedziała czy jednak trojaczki :) Najgorsze jest to czekanie co :) Też to przerabiałam:) A na USG jak widziałam trzy maleństwa kicające w brzuszku to łezka się uroniła z radości. Ech... nie ma nic wspanialszego niż noszenie dziecka pod serduszkiem, chociaż czasami musimy pocierpieć.
 
Witajcie dziewczyny
tak czytam o czym ostatnio pisałyście bo nie byłam ostatnio w temacie i też jestem tego zdania jak jasmina że rola matki jest niedoceniona,ciężkie czasy teraz dla nas matek
my też wynajmujemy tyle że dom na wsi a nasi włsciciele jak dowiedzieli się ze bedziemy mieć bliźniaki chcą nam podnieśc odstępne i jak tu żyć spokojnie.
Widzę że u was też takie upały u nas dzisiaj troszkę niższa temperatura,znośna.
Witam wszystkie nowe mamusie bliźniąt i trojaczków.
 
Echhh dziewczyny o tej naszej polityce prorodzinnej to nawet nie mówcie!!!!!!Oczywiście na zasiłek rodzinny- ten majątek 68zł się nie załapiemy, bo przekraczamy dochód o 10zł:szok:, te 2000zł becikowego to niby na co na waciki?!?!?!Bo wózek za tą cenę to jakiś tandetny, nasz nowy kosztuje 6tys- kupiliśmy używany bo sorry, ale jeszcze są inne wydatki.....
Moja koleżanka teraz planuje zaciążenie w Niemczech- dostanie rok macierzyńskiego, tatuś miesiąc ojcowskiego, 150E miesięcznego zasiłku na dziecko i leki dla maluszka za darmo!!!!
Inna znajoma w Holandii dostanie na dziecko co kwartał równowartość naszego becikowego- i tak do 18roku życia lub ukończenia studiów!!!!
A u nas.....porażka a potem by chcieli dużego przyrostu naturalnego...
 
czesc dziewczyny.witam nowe mamusie!!!ruch tutaj sie robi -no i dobrze.pracuje w szkole to bedzie kogo uczyc,bo teraz z godzinami kiepsko:-)
dziewczyny u mnie tez duchota .w nocy burza przeszla a teraz jest jeszcze gorzej niz wczoraj.zrobilam reszte szpitalnych zakupow i oczywiscie swoje musialam odespac.musze przyznac,ze ostatnio czuje sie ciut lepiej.maz postawil mi przed lozkiem miske z zimna woda i zaraz bede moczyc.pamietam jak niedawno my tu pisalysmy o wyprawkach,praniu,prasowaniu itd.a teraz ja juz na wylocie.DZIEWCZYNY ROBCIE WSZYSTKO WCZESNIEJ!!!
PIKKA-no ANKOS juz na pewno rozpakowana a ja jeszcze sie trzymam.gratulacje kochana-ty dzisiaj konczysz 34 tydzien.:-)ja jeszcze 8 dni!i zobacze moje male-chociaz codziennie im mowie,zeby juz wychodzily.a pne uparte nie chca.:-D
 
Aga jak przeczytałam Twoją wypowiedź na temat tych właścicieli to ciśnienie mi się podniosło. Zamiast pogratulować i pomóc to oni takie świństwo robią. Wrrrrrrr U mnie właściciele mieszkają obok, bo wynajmujemy u nich w domku częśc z 2 strony domu i jak dowiedzieli się, że jestem w ciąży to cały czas pytają czy mi nie pomoc, czy zakupów nie przynieść, więc bardzo miło jestem zaskoczona.
Katka, caly czas masz mdłości? A jak się czujesz?
 
reklama
jasmini -to jeszcze nic bo jak chcieliśmy dogadać sie z nimi co do mniejszej kwoty to powiedzieli że my wykorzystujemy to że jestem w ciąży i jeszcze coś o szantaż chodziło ale nie pamiętam już co ona mi wtedy powiedziała ale to chyba wiadome że teraz kazdy grosz nam się przyda.
ale trudno myśle że znajdziemy coś innego do rozwiązania.
 
Do góry