reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Ja też mam takie problemy. Wielu rzeczy bez męża nie zrobię. Pomaga mi się myć - szczególnie głowę żebym nie musiała się ani pochylać ani odchylać. Buty mi zakłada. Jeśli chodzi o golenie to tak na codzień radzę sobie sama co może pozostawia wiele do życzenia :) ale przed lekarzem i przed wizytą w szpitalu to juz mąż. Oczywiście lusterko jest w użyciu! :)
Najgorzej jest z paznokciami u nóg. Mój mi nie obetnie i jeszcze dodał, że do małych 40 paznokietków naszych Dziewczynek tez się nie dotknie ze strachu.

A już myślałam że z paznokciami jestem sama, bo mój K też nie chce mi obcinać i zapowiedział, że dziewczynkom też nie ruszy...Nie jestem sama :) Buzka
 
reklama
Ja dopiero od kilku dni nie daję sobie rady z ubieraniem butów. Ale tak to się jakoś da. Wgl. byłam u lekarza w poniedziałek i dowiedziałam się, że na 99% będę rodziła SIŁAMI NATURY.! Nie mam pojęcia jak to zrobie. A jeszcze lekarz mi mówił, że przy następnej wizycie (01.02.2010) powinny miec już ponad 2kg, a przy urodzeniu wage zbliżoną do 3 kg. :szok:
 
hej hej

my po wizycie :-) siedzimy w domu ufff... szyjka zaś się wydłużyła i ma 42 mm :szok::-) niespotykane ;-) Leżeć mamy i dietę wprowadzić bezsolną iw ogóle, bo nie dość, że mam obrzęki to za dużo przybrałam. Dzieci ważą 1,7 i 1,4 kg zmartwiłam się, bo to aż 400gram różnicy a do tej pory szły równo. Dr jednak sprawdził przepływy i wszystko jest okej i sam uważa, że taka różnica mieści się w normie...sama nie wiem :szok: lolaa gin pobrał mi wymaz w kierunku GBS, pomimo cc planowanej warto to zrobić, takie jest jego zdanie. Mam co tydzień chodzić do jego gabinetu na ktg, a kolejna wizyta za 2 tygodnie. A za dwa dni zaczniemy 31 tc :-)
Co do niepełnosprawności ciężarnych, to ja temat znam, niestety, jest coraz gorej nie lepiej, ciężko mi włożyć buty, a ma wkładane nie sznurowane, stóp nie umyję sobie sama :szok: nie mówiąc o paznokciach, nie schylę się, ciężko mi wstać z łóżka, potrzebuję "odbicia" koszmar - mój M mi pomaga przy higienie, nawet prysznic mi robi :-) bo o ile umyję sobie buzię czy szyję lub piersi to już pośladki, plecy czy nóg nie dam rady... :no: a mówią, że ciąża to nie choroba :dry:
 
hej hej

my po wizycie :-) siedzimy w domu ufff... szyjka zaś się wydłużyła i ma 42 mm :szok::-) niespotykane ;-) Leżeć mamy i dietę wprowadzić bezsolną iw ogóle, bo nie dość, że mam obrzęki to za dużo przybrałam. Dzieci ważą 1,7 i 1,4 kg zmartwiłam się, bo to aż 400gram różnicy a do tej pory szły równo. Dr jednak sprawdził przepływy i wszystko jest okej i sam uważa, że taka różnica mieści się w normie...sama nie wiem :szok: lolaa gin pobrał mi wymaz w kierunku GBS, pomimo cc planowanej warto to zrobić, takie jest jego zdanie. Mam co tydzień chodzić do jego gabinetu na ktg, a kolejna wizyta za 2 tygodnie. A za dwa dni zaczniemy 31 tc :-)
Co do niepełnosprawności ciężarnych, to ja temat znam, niestety, jest coraz gorej nie lepiej, ciężko mi włożyć buty, a ma wkładane nie sznurowane, stóp nie umyję sobie sama :szok: nie mówiąc o paznokciach, nie schylę się, ciężko mi wstać z łóżka, potrzebuję "odbicia" koszmar - mój M mi pomaga przy higienie, nawet prysznic mi robi :-) bo o ile umyję sobie buzię czy szyję lub piersi to już pośladki, plecy czy nóg nie dam rady... :no: a mówią, że ciąża to nie choroba :dry:

Dlatego ja tez maialm robiony ten posiew, nawet 2 razy mimo planowanej cesarki. Po wizycie ok, narazie nie dostalam skierowania, maluchy wcale sie na swiat nie prosza, w piatek mam zadzwonic i dowiedziec sie co dalej.

A co mówią wam lekarze na opuchnięcia???
 
witam po kilkudniowej przerwie:) My już w domku:) Moje aniołki dobrze się rozwijają i Pan doktor mówi że wszystko jet ok:)) I szyjka wcale nie jest za krótka:) no i zmieniłam tego wrednego babsztyla na fajnego i dobrego lekarza:)

Jeden z moich aniołków to synek:) a drugie będzie niespodzianką:) he he

Mam pytanie, ja jestem w 16tc i nie przybieram na wadze....Brzuszek dopiero zaczyna rosnąć...Jak ktoś nie wie to nawet nie zauważy że jestem w ciąży...A już zaraz 5miesiąc się zaczyna...jak wy i Wasza waga wyglądała w takim okresie ciąży??
 
Ja dopiero od kilku dni nie daję sobie rady z ubieraniem butów. Ale tak to się jakoś da. Wgl. byłam u lekarza w poniedziałek i dowiedziałam się, że na 99% będę rodziła SIŁAMI NATURY.! Nie mam pojęcia jak to zrobie. A jeszcze lekarz mi mówił, że przy następnej wizycie (01.02.2010) powinny miec już ponad 2kg, a przy urodzeniu wage zbliżoną do 3 kg. :szok:

Jak zorbisz?? Normalnie..urodzisz jedno a pozniej 2 dziecko...ehhe;) :tak:

bedzie dobrze...przeciez sam rodzic nie bedziesz jak nie dasz rady to zapewne ebdziesz miec CC

hej hej

my po wizycie :-) siedzimy w domu ufff... szyjka zaś się wydłużyła i ma 42 mm :szok::-) niespotykane ;-) Leżeć mamy i dietę wprowadzić bezsolną iw ogóle, bo nie dość, że mam obrzęki to za dużo przybrałam. Dzieci ważą 1,7 i 1,4 kg zmartwiłam się, bo to aż 400gram różnicy a do tej pory szły równo. Dr jednak sprawdził przepływy i wszystko jest okej i sam uważa, że taka różnica mieści się w normie...sama nie wiem :szok: lolaa gin pobrał mi wymaz w kierunku GBS, pomimo cc planowanej warto to zrobić, takie jest jego zdanie. Mam co tydzień chodzić do jego gabinetu na ktg, a kolejna wizyta za 2 tygodnie. A za dwa dni zaczniemy 31 tc :-)
Co do niepełnosprawności ciężarnych, to ja temat znam, niestety, jest coraz gorej nie lepiej, ciężko mi włożyć buty, a ma wkładane nie sznurowane, stóp nie umyję sobie sama :szok: nie mówiąc o paznokciach, nie schylę się, ciężko mi wstać z łóżka, potrzebuję "odbicia" koszmar - mój M mi pomaga przy higienie, nawet prysznic mi robi :-) bo o ile umyję sobie buzię czy szyję lub piersi to już pośladki, plecy czy nóg nie dam rady... :no: a mówią, że ciąża to nie choroba :dry:

To teraz odpoczywac...:) i bedzie dobrze;_

witam po kilkudniowej przerwie:) My już w domku:) Moje aniołki dobrze się rozwijają i Pan doktor mówi że wszystko jet ok:)) I szyjka wcale nie jest za krótka:) no i zmieniłam tego wrednego babsztyla na fajnego i dobrego lekarza:)

Jeden z moich aniołków to synek:) a drugie będzie niespodzianką:) he he

Mam pytanie, ja jestem w 16tc i nie przybieram na wadze....Brzuszek dopiero zaczyna rosnąć...Jak ktoś nie wie to nawet nie zauważy że jestem w ciąży...A już zaraz 5miesiąc się zaczyna...jak wy i Wasza waga wyglądała w takim okresie ciąży??

Gratuluje syneczka:tak:
 
witam po kilkudniowej przerwie:) My już w domku:) Moje aniołki dobrze się rozwijają i Pan doktor mówi że wszystko jet ok:)) I szyjka wcale nie jest za krótka:) no i zmieniłam tego wrednego babsztyla na fajnego i dobrego lekarza:)

Jeden z moich aniołków to synek:) a drugie będzie niespodzianką:) he he

Mam pytanie, ja jestem w 16tc i nie przybieram na wadze....Brzuszek dopiero zaczyna rosnąć...Jak ktoś nie wie to nawet nie zauważy że jestem w ciąży...A już zaraz 5miesiąc się zaczyna...jak wy i Wasza waga wyglądała w takim okresie ciąży??
Ja w początkowych tygodniach schudłam pare kilo, od 28 do 32 waga stała w miejscu. róznie to bywa.
 
lolaa moje opuchnięcia są póki co znośne - dotyczą stóp i dłoni. Dr każe dużo leżeć z uniesionymi nogami w górze, nie używać soli. Nic z tym nie robię, bo ciśnienie mam ok - 130/70 i białka w moczu też nie mam....jejku jak Ci zazdroszczę, jesteś w tym moim wymarzonym 36 tc :-D

ewus2090 i bardzo dobrze, że zmieniłaś gina! Dobre posunięcie :) Gratuluję siusiaka i niespodziewajki :-D :tak:Mnie przybywało od początku ciąży, ponieważ dręczyły mnie całodzienne mdłości (bez wymiotów), ana te mdłości pomagały przegryzki, a że mdłości były notoryczne od rana do nocy, to co rana do nocy coś w gębie żułam, jak mdłości się skończyły to zaczął się drugi trymestr i wtedy już kg same przybywały "niechcący" ;) W każdym bądź razie w 13 tc miałam już widoczny brzuszek ciążowy :szok: a w 10tc był ale niewielki.....wydaje mi się, że sam brzuch - czy duży czy mały i kiedy wyskoczy to kwestia genetyki, położenia naszej macicy itd. Nie martw się, ja bym wolała ważyć mniej :sorry2:

gosia
a to nie możesz się dogadać z dr w kwestii cc? Przecież to jednak bliźniaki, ja znam przypadek, że dwójka była położona główkowo, ale jak pierwsze wyszło to drugie Dziecko poczuło luz i miejsce i się przekręciło pośladkowo i robili też cc temu drugiemu i dziewczyna miała dwa porody w jednym :szok::wściekła/y: Ja swojemu ginowi oznajmiłam, że innej drogi niż cc nie widzę.... u mnie jedno główkowo a drugie poprzecznie meidnicowo od ok 24 tc i dr przyjął to do wiadomości :)

motylicaja aaaa wiesz leżenie jest super, jak wracasz umęczona d domu po dniu pełnym wrażeń i pracy, jak jest weekend itd... ale jak trzeba leżeć, to juz tak super nie jest....niestety... a w ciąży pozycje ograniczone - na brzuchu odpada na plecach się duszę, zostają biodra i boki. Ale.... czego się nei robi dla Dzieci ....
 
Ostatnia edycja:
Witam po chwilowej przerwie.
Dzis znow haftowalam :(, je czy kiedys to sie skonczy?
witam po kilkudniowej przerwie:) My już w domku:) Moje aniołki dobrze się rozwijają i Pan doktor mówi że wszystko jet ok:)) I szyjka wcale nie jest za krótka:) no i zmieniłam tego wrednego babsztyla na fajnego i dobrego lekarza:)

Jeden z moich aniołków to synek:) a drugie będzie niespodzianką:) he he

Mam pytanie, ja jestem w 16tc i nie przybieram na wadze....Brzuszek dopiero zaczyna rosnąć...Jak ktoś nie wie to nawet nie zauważy że jestem w ciąży...A już zaraz 5miesiąc się zaczyna...jak wy i Wasza waga wyglądała w takim okresie ciąży??
Ewus gratuluje synka, ja tez juz nie moge sie doczekac, aby poznac plec.
Jesli chodzi o przybieranie na wadze i brzuszek to jestem na biezaco. Jeszcze 2 tygodnie temu brzuszek byl leciutko widoczny, kto mnie nie zna nie zorientowalby sie, ze jestem w ciazy, waga ta sama co przed ciaza. Natomiast teraz wyskoczyl strasznie, co wieczor boli mnie i czuje jak sie naciaga i powieksza. Mam wrazenie, ze nie moge sie wyprostowac, bo brakuje mi skory :szok::-D. No i przybyly mi juz prawie 3 kg :wściekła/y:.
Dziewczyny jak tak piszecie o niedogodnosciach pod koniec ciazy, to mnie normalnie przeraza. Ale licze sie z tym i bede musiala zatrudnic meza do pomocy :tak:.
Milego wieczorku.
 
reklama
Witajcie:-)Jednak nie zostawili mnie w szpitalu;-)Powiedziałam o skurczach i bólach brzucha a lekarka stwierdziła,że jeśli do 2tyg.nic się nie wydarzy to wtedy zrobią mi badanie ginekologiczne:szok:To jest nienormalne moim zdaniem:wściekła/y:Już tydzień temu miałam rozwarcie na 2palce a wiem,że właśnie przy skurczach to może postępowac.No i mam trochę za wysokie ciśnienie.W piątek muszę je skontrolowac u GP a za tydz.kolejne usg w szpitalu.Oczywiście zaraz jak poczuję mocniejszy ból głowy lub coś innego niepokojącego mam się zgłosic na oddział.Dla mnie niepokojące są te bóle brzucha,więc nie wiem na co oni czekają.Chyba na to,że przyjadę już gotowa do porodu z pełnym rozwarciem:no:Pokrzepia mnie jedynie to,że Kacper w ciągu tyg.przybrał 223gr(waży teraz 1929gr.)a Zuzia 111gr.(waży 2277gr.)Zaczął gonic siostrzyczkę:-)Idę teraz do łóżeczka.Wszystko mnie boli.Może tej nocy lepiej pośpię?...Dobranoc:)
Aha,zapomniałabym.Ile macie już na wadze?Ja przybrałam TYLKO 14kg.Trochę mało???No i położna mnie trochę zestresowała,bo podczas badania usg wzięła zdjęcia,powiedziała,że musi coś skonsultowac z lekarzem i wyszła.Ja od razu najczarniejsze myśli a ona wraca i mówi,że Zuzia ma dłuuugie włosy a ona po prostu nie była pewna.Papa!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry