reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

dzidka znalazłam cos takiego:
Przebieg testu:

  • pobranie krwi na czczo
  • należy wypić 300 ml płynu zawierającego 75 g glukozy w ciągu 5 minut
  • pobranie krwi po 1 i po 2 godzinach od wypicia roztworu
Cukrzycę ciężarnych stwierdza się, gdy w teście diagnostycznym:

  • glikemia na czczo wyniesie powyżej 100 mg% (5,6 mmol/l)
  • glikemia po 1 godzinie od obciążenia wyniesie powyżej 180 mg% (10,02 mmol/l)
  • glikemia po 2 godzinach od obciążenia wyniesie powyżej 140 mg% (7,8 mmol/l)


z tego można wnioskować, że nei masz cukrzycy ale jednak test nie zostal wykonany jak powinien
 
reklama
Dziewczyny, bawi sie ktoras z was z pieluszkami wielorazowego uzytku? Nie chodzi mi tu nawet o zwykle tetrowe tylko takie juz wypasione jak majteczki z rzepami itp. Mi taka mysl przeszla przez glowe, ale ja od siebie oddalilam jak sie dowiedzialam o blizniakach. Moj mi dzis zasugerowal. Ja mu na to, ze ja zmieniac bede jak on je bedzie moczyl i gotowal jak z pracy przyjdzie co wieczor;-). Ale jak ktoras ma doswiadczenie to chetnie poslucham, chodzi mi glownie o doswiadczenie z blizniakami.
 
Niuleczka ja miałam na czczo a potem po 2 godz po wypiciu 75g glukozy.Oczywiście,że wynik jest miarodajny.Cukier można sprawdzać po 1godz,po 2godz albo te dwie opcje.Dla mnie wyniki dzidki są ok:tak: ważne,żeby normy po 1 czy po 2 godz nie były przekroczone.Tak samo jest w przypadku mierzenia sobie cukru,można po godzinie lub dwóch.
 
Ostatnia edycja:
niuleczka ja się tam nie znam tak mi pielęgniarka kazała więc się jej słuchałam :D nie wiem może są różne "szkoły" badania glukozy ;-)
 
Cailina myślałam o tych pieluszkach,ale sobie odpuszczam temat.Pierwszy zakup takich dobrej jakości to bardzo duży wydatek,chociaż potem to ma się zwrócić.Troche musi tego być zwłaszcza przy bliźniakach :-)
 
niuleczka ja miałam pobieraną krew przed wypiciem, 1h po i 2h po i nie słyszałam w ogóle o innej wersji.
z tym że te moje wyniki wcale nie były dużo przekroczone miałam podane w tej miarce mmol/l
i tylko to po 2 h miałam za wysoki - 8 mmol/l reszta się mieściła ale i tak mi zakwalifikowali to jako cukrzycę.
dziwne że tak różnie to badają.
 
ankos - ja miałam tak samo jak Ty i takie tez wytyczne w necie znalazlamale jak Lilly miala tylko po 2 godz i wie, ze tak jest ok to ja sie nie mądruje;-). Chciałam tylko dzidce zwrócic uwage, ze metodycznie miala inaczej, najważniejsze, ze ejdnak wyniki sa ok i lodów sobie odmawiac nie musi:-)
 
hej dziewczyny. Ja mam dzisiaj gorszy dzień. Nie wiem co ze mną nie tak ale mogę spać tylko cały dzień, zero energii, brak chęci do czegokolwiek. Poszłam do pracy i mnie pielęgniarka odesłała s powrotem do domu. I lezę. Nawet jeść mi się nie chce. Byłam trochę, skubnęłam coś i zostawiłam. Moze e lody o północy mi zaszkodziły. Albo za bardzo się wczoraj narobiłam i dzieciaczki mi dzisiaj zgłaszają sprzeciw.
 
marcikuk na tym etapie ciąży miałam podobnie. cały czas byłam śpiąca i czułam jak mi siły opadają a tłumaczyłam to zmianą pracy i trybu życia. przedszkole, gromadka dzieci do ogarnięcia i te dojazdy po 60 km w jedna str i to komunikacją publiczną - pobudki miałam o 5 wracałam do domu ok 18-19 i tak 5 dni w tyg więc jak przyszedł weekend to miałam dylemat czy spać czy odreagować i postawić na aktywny wypoczynek. noi dzięki mojemu mężowi nasze bliźniaki przeszły już z nami całe karkonosze i część tatr w dodatku zimą :-) tak więc polecam aktywny wypoczynek chyba że masz jakieś przeciwwskazania od lekarza. bo ta senność to według mnie typowe dolegliwości na początku ciąży
 
reklama
Niuleczka widocznie różnie to jest z tym mierzeniem poziomu glukozy.Kiedyś miałam tak że i po godzinie i po dwóch,pytałam pielęgniarkę dlaczego teraz po 2 godz to mi powiedziała,że od jakiegoś czasu tak własnie sprawdzają.Najwazniejsze są normy,żeby się zgadzały.Tak samo kiedyś miałam dwa razy glukozę raz z 50g i raz z 75g ale o ile mi wiadomo tej techniki z 50g raczej już sie nie stosuje.

A tak z innej beczki to jak u Was pogoda ?u mnie 28st i tak duszno,że nie ma czym oddychać.

Mati co tam u Ciebie?
 
Do góry