reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dużo leżę, a powinnam cały czas,ale niestety w mojej sytuacji nie da rady.Muszę zrobić jakiś obiadek córce,powiesić pranie itd.Ginka ostatnio do mnie "Mam nadzieję,że pani cały czas leży" a ja do niej że tak staram się.Odkąd mam rogala to jest o wiele lepiej,żebym wygodnie się ułożyła.Bardzo przydatna rzecz,można uzywać na wiele sposobów.Mój suwaczej coś sie myli teraz jestem 31 i 6 dni ale pewnie nie jedna mama w 28 tyg ma więcej przygotowane dla dzidziusiów jak ja.Pewnie już bym miała gdyby nie ta kasa.Dobrze,że wózek dużo wczesniej kupiłam bo teraz bym nie miała 2tyś na zakup.A rogala polecam,ale takiego dużego :-)
 
reklama
Dziewczyny jeśli mogę to się wypowiem w temacie tzw foczki do wanienki...my kupiliśmy bo to wielkie pieniądze nie były ale do tej pory leży nowa ani razu nie użyta i generalnie się kurzy razem z duuużą wanienką bo od jakiś 3 miesięcy maluchy kąpię w normalnej wannie :-)
 
Tossa - pewnie masz rację:-) Ja tą foczke dostałam od koleżanki, która tez może ze dwa razy uzyła, wanienke kupiłam 84cm zeby nie dźwigac do pokoju, a jak wyrosna to będe ekipe kąpać w łazience w głębokim brodziku bo wanny niestety nie posiadam i jakos będe musiała sobie radzić:-)

Dziewczyny idzie troche ochłodzenia, jest szansa, że odsapniemy. Ja dzis kiepski dzien miałam i słabawo mi bylo więc nawet nigdzie nie wyszłam, poza tym musze jak najwięcej leżec teraz bo mam juz te skurcze. mam nadzieje, ze jeszcze 4 tyg wytrzymam. Nie wiem jak Wy ale ja jestem bardzo drażliwa teraz, łzy mi leca co chwila, jakas deprecha mnie dopada, a mój mąz jeszcze większy nerwus niż ja bo rozkręca firmę i też psychicznie jakos rady nie daje ze wszystkim więc momentami to u nas w domu naprawdę trzaskaja pioruny....zal mi tych moich dzieci w brzuchu, mam tylko nadzieję, że zaraz się to jakoś uspokoi....

Ponawiam pytanie do użytkowniczek wózka xlander - jak obslugiwac te nosidla-torby? bo dla mnie to jakis totalny niewypał:-(

Lilly, Wiolka - trzymam kciuki żebyście dotrwały do tego 36tc i żeby dzieci przyszly na świat w bezpiecznym momencie zdrowe i silne, a reszta się jakos sama uloży 9sobie też tego życzę:-)). Ja już prawie wszystko mam z wyprawki, zostało jeszcze trochę prasowania - co nie sprawia juz tyle radości co wcześniej. Cieszę sie, że wzięłam się za to wczesniej bo teraz juz ani kasy nie mam ani sił dlatego wspolczuje Wam jesli macie jeszcze jakies braki a do tego kiepskie samopoczucie i nakaz leżenia, może poszukajcie życzliwej duszy do pomocy:happy:
Miłej nocki dziewczynki....przespanej
 
Pochwałę sie dzis miałam usg chłopaki ok ulozeni oboje glowkowo i mam nadzieje ze tak zostanie. Ważą 1132 g i 1249 g
U mnie na plusie 8 kg
 
dzidka - właśnie dokładnie o tym gnieceniu jajeczek też myślałam :-) jedne jajka w brzuchu noszę...ale i dla dziewczynek może być to nieprzyjemne. No i Tossa ma rację, ze to na krótko służy wszystko. Chyba bardziej dla komfortu psychicznego rodziców, bo jednak jak pierwsze dzieci to ten stress, ze się upuści...no podobno faceci są w tym kąpaniu lepsi, wiec może po prostu im zostawić zadanie, a samemu ubierać, karmić i lulu ;-) Taśmowo ;-)
Z tymi bulami w kroczu - mam dokładnie tak samo jak piszesz, straszne ciągnięcie w dół - mięśni, kości, no n ie wiuem jakby mi miało wszystko wypaść jak wstaję w nocy albo po nocy, czy po dłuższym leżeniu. Chodzę kroczkami maleńkimi jak babuleńka ;-)

zabolek - giganty!!! ;-) fajnie


niuleczka - x-landera nie mam ale pamiętam, że bardzo pomocne były filmiki na youtubie jak szukałam wózka - można znaleźć prywatne recencje albo prezentacje firmowe czy sklepowe zobacz tu: X-Lander XQ z gondolą - prezentacja MAXI-BABY.pl - YouTube
pokazują pojedynczy ale moze coś pokażą co Ci pomoże, albo znajdziesz sobie po nazwie modelu lepszy film na swój wózek :-)

A co do spania to chyba już pisała, że rogal jest genialny, z jednym wyjątkiem - trzeba "rozplątywać" nogi heheh, znaczy jak sie go weźmie między kolana, to nie tak łatwo przełożyć się na drigi bok...no ale w zamian podtrzymuje brzuch albo plecy...co wygodniej. Ja na początku spałam z jaśkiem między kolanami i też pomagało na ból stawów biodrowych.

Zapowiada sie kolejny słoneczny dzień :)
 
zabolek - eheheh pewnie, ze giganty!!! Zawsze to n amnie niesamowite wrażenie robi jak sobie myślę, że to z 2 komórek nie ważących nic ;-) się robi taki 1200g!!
a serio to takie są akuratne w normie, tu taki link...po polsku nie udało mi się znaleźć, kto tak zwięźle i sprytnie napisze temu chwała!
At 24-28 weeks pregnant with twins, not long now - Twins-Store
 
czesc dziewczyny
ja niestety dzis sie nie pochwale wagą moich maluszków bo usg bede miec w przyszlym tyg
niestety wiekszosc lekarzy wyjechalo sobie na urlop i nie ma komu zrobic:-:)-(
jestem zawiedziona bo juz bym chciala wiedziec ile podrosly od zeszlego razu
 
Dorocik dzieki za link
Wychodzi z niego za waga to ok 1360 a wzrost 38. Niestety wzrostu mi nie podają ale wagę chłopaki maja ok.

Mati współczuje z tym czekaniem. Niestety z lekarzem nie wygramy
 
reklama
Czesc dziewczyny, dajcie mi troche tej dobrej pogody! Bo u mnie pochmurno! Ale nie narzekam bo i tak ledwo co chodze, od poniedzialku boli mnie cos dol plecow i chodze krok po kroczku. Joga i plywanie troche pomogly ale nic tak nie pomaga jak siedzenie;-).
Wiolka ja mam rogala, ale az tak nie pomaga. Troche jest lepiej, ale jest mi troche za chudy na rozmiar mojego brzucha, musze poduszke dokladac.
Ide dzis do kuzynki mojego meza popodziwiac jej malego 2 miesiecznego synka. Ona to juz ma parcie na drugie dziecko od razu bo lata jej leca i caly czas mi mowi, ze zadrosci mi blizniakow;-).
 
Do góry