reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Mati tyle dobrze, ze cie nie kasuja za te badania. U nas na szczescie wszystkie w ciazy bezplatne, choc raz w zyciu, bo tak to nawet za wizyte u ogolnego trzeba bulic.
Anuska pospieszylam sie z torba, bo mialam ambitny plan zrobic to do 28 tygodnia by pozniej z brzucholem nie latac po sklepach. A teraz to chodze po nich tylko 'dla relaksu'. Jak jestem gotowa to moze Robaczki mnie nie zaskocza i troche jeszcze w brzuchu posiedza, do czerwca przynajmniej (a najlepiej jej drugiej polowy;-)).
 
reklama
Mati- najważniejsze, że z dziecmi wszystko dobrze, no i gratuluje pipeczki:-). Ja sie panicznie boje szpitali ale sądzę, że jakby cos groziło bejbikom to wolalabym żeby lekarze mieli je na oku, a nie zebym to ja bazowala na swojej opinii czy pewne dolegliuwości sa normalne czy patologiczne. Więc leż i mysl tylko o nich, że kazdy dzień dłużej w Twoim brzuszku jest dla nich na wagę złota:-) Dasz radę, wszystkie damy.

A ja dzis byłam w dwoch sklepach i posiedziałam chwile z mama i nogi jak balony, nie tylko stopy, kostki ale i łydki mam wrażenie, ze nabrały wody:-(....no elegancko to nie wyglada, dodając serdelowate dłonie równa sie słonica:baffled:, może jak upal troche zejdzie to sie poprawi ehh

Anuśka - jak tam Twój brzucholek? bo mój przez ostatnie 2 tygodnie skoczył o 6 cm:szok:, mam nadzieje, że to chlopakom sie bardziej przytylo niz mnie hehhe. Mam wizytkę 2 maja i mam nadzieję, ze bede miec usg to zobacze ile sie podtuczyli, bede tez miec pierwszy raz ktg. a Ty anuska miałas juz ktg robione? Strasza mnie, ze z blixniakami to cięzko zrobic dobry zapis i że mam lezec na plecach ahahahahah chyba chca mnie reanimowac przy tym:-D
 
Przyszły mi dzis rożki, odebrałam drugi fotelik, a w srodę przyjdzie wózek i jak widze mam już wszystko....tzn tak mi się wydaje ale ciagle kręci mi sie taka mysl, że jeszcze o czyms zapomniałam. Torbe do szpitala miałam spakowac w weekend ale na razie układam wszystko na płaskiej powierzchni i co krok coś dokładam, jak patrze ile objętosciowo zajmuja te podpachy, podklady, kocyki, ubranka, ręczniki to nie wiem w co ja to zmieszczę serio. A wy dziewczyny jakie macie te torby do szpitala?


A tak w ogóle jak Wam sie zyje w taki upał? dajecie radę? a może lubicie?
 
anuśka co do rozstępów to na brzuchu nie widzę jeszcze ale na cyckach ehh nie mam ich za wielkich a już prawie całe w rozstępach.
mati trzymaj się tam jak najdłużej w trójpaczku trzymamy kciuki i gratuluję dziewuszki fajnie masz
niuleczka co do upału to słabo znoszę czuję się jak wypluta taka osłabiona do tego moja alergia oczy pieką nos zatkany

Ja dziś miałam wizytę, wyniki cytologii wyszły ok ale mam co 6 m-cy kontrolować. Dostałam skierowanie na glukozę bleee jak się was nasłuchałam aż się obawiam jej. A do płci drugi to też raczej chłopczyk szkoda trochę bo bardzo chciałam dziewuszkę. Jest jeszcze jedna możliwość ale nie wiem czy takie coś jest możliwe, że zamieniły się miejscami. Bo tak na poprzedniej wizycie 2.04 dolny (ten co nie chciał pokazać się) był mniejszy o 2 dni, a teraz dolny który okazał sie chłopcem jest większy od górnego o 6 dni ale tym razem górny nie chciał pokazać czy nadal ma jajeczka między nogami :p
 
dzidka - ja tz bardzo chciałam dziewczynke i nawet był taki osąd gina, kiecki kupować zaczęłam a potem nagle Oli wyrósl siusiaczek i stała sie Olkiem:-), teraz juz tak sie do tej myśli przyzwyczaiłam, że będzie dwoch łobuziaków, że nie wyobrażam sobie inaczej. Jesli to prawda i będzie dwóch chlopców to będziesz kochać z całych sił, a i wychować ponoc łatwiej dwójeczkę jednej plci i dzieci maja lepszy kontakt zazwczaj. Parka to bardziej spelnienie marzeń rodziców niz rodzeńswta:happy:. Życze Ci, żeby sie jednak zamienili, choc ja nie wiem czy to możliwe i żeby spełniły sie Twoje marzenia:-), co by jednak nie było będa najcudowniejsze na świecie;-)
 
niuleczka ja wiem że tak będzie będe ich kochać niezależnie od płci i jak tylko sie pojawią będą najpiękniejszym spełnieniem marzeń, ale po prostu gdzieś tkwi we mnie ta mała dziewczynka ktora zawsze lubiła ubierać i czesać te wszystkie laleczki.


A mam jeszcze pytanko do doświadczonych już mamusiek. Co myślicie o wanienkach anatomicznych??
 
Hej Dziewczyny,

no to ostatni raz przed godziną "W" :-)
jutro rano stawiam sie do szpitala i :szok::szok::szok:

trzymajcie kciuki za naszą trójkę, damy znać jak tylko wrócimy do domku..

A Wy trzymajcie sie zdrowo, bezboleśnie i bezawaryjnie..

do napisania :tak:
Kochana trzymamy kciuki oj bardzo bardzo, żeby Maleńswta bezproblemowo przyszły na świat duże i silne, a Mamusia niech szybko dochodzi do siebie po porodzie i niech spotka same mile osoby w szpitalu. Eh, zazdroszczę, że dotrwałas do takiego momentu gdy wszystko jest już zaplanowane i można sie przygotować, choc zdaję sobie sprawę, że tak naprawde nigdy nie jesteśmy gotowe do końca i strach przed nieznanym jest tak czy siak. Na pewno wszystko pojdzie dobrze, koniec spania moja droga hihihhi, ogarnij sie jak najszybciej i zdaj szczegółowa relację.
JESTEŚMY Z TOBĄ:-)
 
Aimee ogromniaste kciuki za piękny poród i zdrowe dzieciątka. Na pewno wszystko pójdzie zgodnie z planem. Za chwilkę bedziesz tulic swoje Okruszki:-)
niuleczka ja do szpitala miałąm dwie torby, jedna z rzeczami dla mnie, druga z rzeczami dzieciowymi. Tą drugą mąż mi przywiózł jak się dziewczyny urodziły.
dzidka gratuluję siusiaczków :-)A glukoza nie taka straszna, taki ulepek do wypicia ale da się przeżyć i nie puścić bełta;-)'
Cailina świetny ten przewijak. U nas z braku miejsca by sie nie sprawdził. Dziewczyny zawładnęły naszą sypialnią;-)
mati Kochana wspólczuję bardzo, że leżysz w szpitalu. Ale najważniejsze, że Ty i dzieciątka jesteście pod ciągłą opieką. Zobaczysz....szybko zleci. Wytrzymaj w trójpaku jak najdłużej.
 
reklama
Macie racje dziewczyny, ze parka to marzenie rodzicow, a niekoniecznie rodzenstwa, bliznieta tej samej plci na pewno swietnie beda sie dogadywac i byc dobrymi przyjaciolmi. Ciekawe co mi tam w brzuchu siedzi, stawiam, ze dwoch chlopcow, a moj maz, ze parka. Zobaczymy na porodowce, ale bedzie ekscytujaco, oby tylko nie za wczesnie. Zaraz zaczyna sie u mnie program o parze, ktora miala miec blizniaki, a podczas porodu okazalo sie, ze to trojaczki bo jedno sie zawsze chowalo. I to niedawno sie dzialo! Kto by pomyslal, takie przypadki to chyba raz na million, mam nadzieje, ze mi sie nie trafi, choc tu sa dobre zapomogi dla trojaczkow i wiekszych ciazy, dla blizniakow niestety ukrocili, bo za duzo ich tutaj, naprawde wysyp!

Aimee, powodzenia! Swietnie, ze dotrzymalas do terminu!
 
Do góry