reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Jestem na Kasprzaka, jestem bardzo zadowolona z opieki.
Cały czas w szpitalu, czytam, oglądam filmy, pory dnia wyznaczają nam posiłki :)
Dziewczynki ważą po 2500 g i są gotowe do wyjścia :)
 
reklama
tolive - o jak dobrze, ze wszystko ok. No i, że dobra opieka w szpitalu, to strasznie ważne! I jakie duże dziewczyny!! pięknie, już nawet do cieplarki moze nie trafią, skoro 2500 :-) A jak to sie stało, ze wylądowałas w szpitalu? Nie wiem czy nie doczytałam gdzieś...

wiolka - ja dziś tak samo ze spaniem kiepsko w nocy, duuuużo lepiej w dzień :-) Na bóle nóg i kości miednicy mi pomaga poduszka między kolanami (zwykły jasiek, albo taki rogal duży do spania), jakoś się te kości lepiej układały wtedy.... Chyba już ten czas, ze Ci pompuje relaksyna, mnie to bolało bardzo na początku.
Ja mam termin na 28 maja, w sobote byłam u lekarza i powiedział, ze wszystko dobrze, ale juz w zasadzie w każdej chwili można sie spodziewać, co raczej zgodne było z moimi odczuciami z ostatnich dni...dzieci po 2200 każde...zobaczymy jak długo jeszcze wytrzymamy :-) Wolałabym jak tolive, wytrzymać dłuzej i do większej wagi :-)
 
jeszcze takie coś co znalazłam w sieci - recenzja ksiażki o bliźniakach, wieloraczkach, pisana ręką matki bliźniaczej. Nowe wydawnictwo, wiec może warto sie przyjżeć, zwałszcza, ze mam dokładnie takie uczucia o poszukiwaniu konkretnych, kompetentnych i fachowych informacji jak autorka tej recenzji :-) nie wiem jak Wy...
Spokojnie, to tylko trojaczki! | Dzieciowo mi!

Sama mam "Bliźniaki atakują" - nie jest zła, bo pokazuje różne podejście, jest otwarta na tematy i problemy, ale jest nieco uboga w tematykę...zwłaszcza ciążową i porodową, oraz wczesno-poporodową...
 
witajcie kochane, nia mogłam pisać awaria kompa :( i brak sił - remont i w ogóle jakoś lipnie jeszcze teraz ucho doszło a jak na złość dziś żadnego larybgologa przyjmującego nie ma i musze czekać do jutra do 12 a ból niesamowity :( może moja ginka mi coś pomoże wieczorkiem bo dzisiaj mam wizytę :)

Tolive trzymam kciuki żeby wszystko było w porządeczku i szybkiego szczęśliwego rozwiązania :-)

czytałam na bieżąco i już nie wiem co miałam poodpisywać :cool: ale chce żebyście wiedziały że zawsze myślami jestem z Wami :-)

Lilly, Mati a co u Was?? jak się macie i trzymacie?

Miłego dzionka wszystkim życze i bez żadnych zbędnych dolegliwości :-)

aha a pisała któraś z Was chyba Wiolka ( o ile pomieszałam to przepraszam) o infekcji ja miałam i dostawałam już dwa razy Dalacit dopochwowo - takimi infekcjami, upławami nie martw się bo to się zdarza i jest do wyleczenia bez zaszkodzenia także głowa do góry :-)
 
tolive - no to fajnie, że bezproblemowo is standardowo :-) Jestem z Tobą dziewczyno myślami, nawet mi sie śniłaś!!! To chyba przez tą bliskość terminów (jestem po Tobie w kolejce) i "sąsiedztwo" :)
 
Cześć dziewczynki
toliveistodie ale masz fajnie,lada dzień zobaczysz swoje maleństwa :-)

Wiolka,Agucha u mnie jest różnie jeżeli chodzi o samopoczucie.Spać po nocach nie mogę,no i walczę z cukrzycą.Wczoraj Mati dzwoniła,ma sie dobrze,ale nadal leży w szpitalu.

Zamówiłam sobie w końcu poduchę rogala dużego,bo już nie wiem jak mam sie ułożyć do spania.

Miłego popołudnia :-)
 
no doczytałam..a wcale dużo nie pisałyście..


wiolka5 - jeszcze a propos tych koszul do karmienia..wiesz, dziewczyny potem pisały i ja sie z tym zgadzam..ja mam 3 (ale to po cześci pamiątka z pierwszej ciaży i prezent od tesciowej), ale jak masz mniej i niekoniecznie do karmienia to z powodzeniem da radę..a poza tym powiem Wam, że jak po pierwszym porodzie ubrałam taką piękną koszulke z rozcięciami do karmienia, to potem na kazdym zdjęciu pamiątce z moja core widac gdzies wysuwajacego sie cyca :-D:-D:-D takze jak juz, to polecam takie z guziekiem, haha...

majowa mamcia-no to raz jeszcze witam :-)
co do ruchów dzieciaków, to już Ci dziewczyny pisały, a co do leków, to Ty Kochana jeszcze nie wiesz ile można brać :tak:samo zelazo i wit. to betka, wiec modl się, aby tak zostało...

Amika
- haha..dobre pytanie..chyba jestes wyjątkiem, który o to pyta, bo każda z nas jak sie dowiedziała, to raczej szok przezywała.. ja niestety nie pomogę, bo u mnie to pewnie genetyka (w rodzinie sporo bliźniaków w różnych pokoleniach od strony ojca), ponoć ogólnie lato tez sprzyja, bo wiecej słonca i swiatla i to sprzyja zwiekszonemu jajeczkowaniu (coś tam ostatnio gdzies czytalam), wiec wszystko przed Tobą :-D
daj znać koniecznie jak się uda :tak:, czego Ci życzę...

toliveistodie - no super, ze sie odzywasz...wiesz co, moze jeszcze wyjsc, ze bedziemy rodzic w tym samym czasie, bo ja mam wizyte jutro, a ostatnio lekarz tak to jakos widzial, ze chcial mnie od srody do szpitala polozyc, zeby leki odstawic.... No nic, przekonam sie jutro, chociaż, bardzo chcialabym po week majowym..

A dla Ciebie w takim razie duzo sil, odpoczywaj jeszcze ile sie da i zdrowia dla Maluchow :-)


agucha1986 - powodzenia na wizycie :tak:

no i w ogóle dobrego dnia dla Wszystkich.
 
reklama
cześć dziewczyny!
byłam dziś na badaniach krwi. robiłam też krzywą cukrową i muszę przyznać że wcale nie było tak źle. Przełykałam glukoze jak wódkę byleby moje kubki smakowe tego nie poczuły - pielęgniarki miały ubaw :-D
dopiero w pon się dowiem jaki wynik bo u mnie od razu odnoszą do poradni z której było skierowanie.
wiolka ja nie kupuje specjalnych koszul do karmienia. uważam że to wymysł producentów. zwykłe koszulki nocne na ramiączkach mi wystarczą.
amika (o ile nie pomyliłam osób) - w rodzinie męża i mojej nigdy nie było bliźniaków. przepytaliśmy wszystkie (nawet najstarsze) ciotki, wujków i nikt nie pamięta takiego przypadku. Ja mam ciąże dwujajową i do tego mogły się przyczynić tabletki antykoncepcyjne które kilka lat temu zażywałam. choć lekarz stwierdził że to po kilku latach od odstawienia to raczej miało niewielki wpływ.
toliveistodie trzymamy kciuki żeby wszystko przebiegło spokojnie. Pamiętaj żeby się odezwać jak będziesz już mieć maleństwa przy sobie. oczywiście będziemy czekać na sprawozdanie i fotki :-)

miłego dnia!
 
Do góry