reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

magda b nie ma się co stresowac.Pomyśl,że jeszcze trochę i będziesz razem ze swoimi skarbami:-)Oj,jak Ci zazdroszczę;-)Powodzenia:tak:

No i do Irlandii zawitała zima:-):-):-)Dziś już nie mogłam wysiedziec w domku i wybrałam się na mały spacer.Tzn.chciałam się wybrac ale ledwo co wyszłam z domu się poślizgnęłam i strzaskałam kolano:-(Noga boli,spodnie dziurawe.Dobrze,że nie upadłam na plecy,bo nie wiem jakbym to zniosła:tak:Tak pozatym po staremu.Skurcze nieregularne.Brzuch napięty Teraz jeszcze doszły mdłości(a mąż szykuje taką dobrą kolację).Nie wiem czy coś przełknę:-(Pozdrawiam gorąco i życzę spokojnej,przespanej nocki:-)

dzięki za słowa otuchy... mam nadzieję że nie będą mnie tam za długo trzymać zanim zrobią cc! Tylko myśl o dzieciach dodaje mi sił na przetrwanie dni na patologii ciąży! Ale ryczę na każde wspomnienie o szpitalu!! taki ze mnie głupek!!
heh zima... masakra... u mnie podobno jest zaje****** ślisko więc nawet gdybym chciała to mnie mąż z domu nie wypuści! A propo upadków to pamiętam jak moja mama będąc w ciąży (10lat temu) upadła na schodach na plecy i oczywiście z wielkim strachem poleciała do lekarza... wszystko było ok i gin powiedział że dziecko ma ochronę przez wody itp i że drobny upadek nie jest groźny! ale trzeba oczywiście uważać!!

Ja to już sfiksuje niedlugo, ostatnio zaczelam sie bardzo duzo denerwowac,
Magda B, ja z kolei chyba denerwuje sie że nie dostalam skierowania, snieg sypie, aja sie boje ze zaraz sie cos zacznie i nie dojade do szpitala, a tu jeszcze ta cholerna bakteria i weekend.

No lolaa my to na tym samym etapie ciąży! u mnie lekarz chce uniknąć dodatkowego stresu dla mnie... chodzi tu o stres związany z wyczekiwaniem na objawy porodu a potem samymi objawami i dlatego że mamy cc planowane nie chce czekać aż samo się zacznie coś dziać! Ale napewno niebawem Cię wyślą do szpitala!

Witam Was kochane!!! :-D wczoraj wypuscili nas ze szpitala. Na czwarta dobe po cieciu. Malo czasu troszke mam..same zrozumiecie..Mala depresje zalapalam w szpitalu bo po pierwszej dobie dali mi dziewczynki juz na sale a ja obolala, brzuch rozciety..a dziewczynki cala noc plakaly..ale kolejne noce juz troszke lepsze. Dzisiejsza noc tez byla ciezka, pierwsza w domu, spalam poltorej godziny. Dokarmiam dziewczynki sztucznym mlekiem i jakies zaparcia sa..Ogolnie sa slodkie i taaakie kochane;-) Ale chyba nie do konca zdawalam sobie sprawe ze az tak nasze zycie sie zmieni! Mam nadzieje ze z dnia na dzien bedzie coraz lepiej, my poznamy kruszynki, one nas i bedzie ok. ogolnie sama cesarka nic strasznego ale pozniej troszke ciezko..no ale dzisiaj minela piata doba a ja w domku smigam przy dziewczynkach..wiec szybko sie dochodzi do siebie. We wtorek ide na zdjecie szwow. No to uciekam bo zaraz karmienie! A i schudlam 14kg, juz tylko 6 zostalo ale czuje ze szybko poleci:tak:

Anulka!!! Super że już jesteście w domku w komplecie!:-):-) napewno po kilku dniach dacie radę! A sami zajmujecie się dziećmi czy masz sztab pomocników? Super że tak szybko lecą Ci kilogramy... mam nadzieję że u mnie będzie podobnie! Całusy dla dziewczynek i niech zdrowo rosną!:-)

tak przy okazji pytanie do dziewczyn , ktore mialy podawane sterydy dla dzieci na płucka. wiecie moze jak ten lek sie nazywa? bo ja wykupilam ampulki do zastrzyków, ktore maja mi podac od srody, ale w ulotce nic nie jest napisane, ze podaje sie to na rozwoj płuc u plodu;( nie wiem o co chodzi;(

Pauli, ja dostawałam Dexaven! 4 dawki tego zastrzyku miałam podane 1xdobę! ale ja ich nie musiałam wykupować, tylko "szpitalne" mi dawali więc zupełnie nie wiem o co chodzi z Twoimi zastrzykami!

Dzisiaj noc fajnie przespana:-) chyba zaczynam magazynować siły na później! idę się trochę ogarnąć... prysznic itp. a później pakowanie do szpitala:szok:
 
reklama
ANULKA gratulacje!!!! zazdroscimy chyba wszystkie... Niech sie zdrowo chowaja!!

tak przy okazji pytanie do dziewczyn , ktore mialy podawane sterydy dla dzieci na płucka. wiecie moze jak ten lek sie nazywa? bo ja wykupilam ampulki do zastrzyków, ktore maja mi podac od srody, ale w ulotce nic nie jest napisane, ze podaje sie to na rozwoj płuc u plodu;( nie wiem o co chodzi;(

Ja mialam celeston czy cos takiego.
 
No lolaa my to na tym samym etapie ciąży! u mnie lekarz chce uniknąć dodatkowego stresu dla mnie... chodzi tu o stres związany z wyczekiwaniem na objawy porodu a potem samymi objawami i dlatego że mamy cc planowane nie chce czekać aż samo się zacznie coś dziać! Ale napewno niebawem Cię wyślą do szpitala:szok:

Pewnie masz lekarza w tym szpitalu co? I czy jest jakis powod do rozwiazania juz czy tak po prostu? Ja mam w srode isc z wynikami i poprosze o skierowanie.
 
Pauli, ja dostawałam Dexaven! 4 dawki tego zastrzyku miałam podane 1xdobę! ale ja ich nie musiałam wykupować, tylko "szpitalne" mi dawali więc zupełnie nie wiem o co chodzi z Twoimi zastrzykami!
madzia mi lekarz sam od siebie przepisal recepte na te sterydy bedzie mi podawac polozna w gabinecie. powiedzial, ze chce uniknac jakiejs wyjatkowej sytuacji, ze nie daj Boze cos sie zaczyna dziac i nie ma czasu na podanie tych sterydow w szpitalu. pieniadze to nie tragedia bo zaplacilam za wszystko 15 zl, a lepiej byc spokojnym, ze w razie czego dzieci beda lepiej przygotowane do samodzielnego oddychania.

loola ja tez mam celeston, wiec juz jestem spokojniejsza.
 
Ostatnia edycja:
madzia mi lekarz sam od siebie przepisal recepte na te sterydy bedzie mi podawac polozna w gabinecie. powiedzial, ze chce uniknac jakiejs wyjatkowej sytuacji, ze nie daj Boze cos sie zaczyna dziac i nie ma czasu na podanie tych sterydow w szpitalu. pieniadze to nie tragedia bo zaplacilam za wszystko 15 zl, a lepiej byc spokojnym, ze w razie czego dzieci beda lepiej przygotowane do samodzielnego oddychania.

loola ja tez mam celeston, wiec juz jestem spokojniejsza.

Ja tez dostalam je w 28 tyg, i tak czy siak napewno nie zaszkodza a pomoga.
 
ANULKA!!! Gratuluję!!! Cieszę się ogromnie, że wszystko pięknie się udało, jeśli będziesz potrzebowała jakiejś rady, to służę pomocą :tak:

Dziekuje serdecznie za gratulacje!!! Gemini pytan to ja mam duzo!:) Np o karmienie? Karmisz piersia maluszki czy moze sztucznym mlekiem? Ja piersia nie daje rady..malo pokarmu i maluszki sie nie najadaja i daje im mleko sztuczne a piersia tylko raz na jakis czas. Dawalali im w szpitalu Nan 1 a my o wczoraj przerzucilismy sie na Bebilon One. Dziewczynki troszke marudza..i jakby sie napinaja, preza jakby je bolaly brzuszki i zastanawiam sie czy to wlasnie nie od tego mleka..Masz moze jakies dowsiadczenie w tym temacie?Bede wdzieczna za rady:)
 
PerlowyDzem - na pewno wszystko u Was skończy sie pomyślnie, mimo że faktycznie miałas już trochę przejść w ciąży. Trzymam mocno za to kciuki. Jeśli chcesz wciągnę Cie na naszą listę trójpaków na pierwszej stronce - podaj tylko dokładną ilość tygodni ciąży. Pozdrawiam Cię cieplutko i życzę dużo zdrówka!

Anulka - ogromne gratulacje! Fajnie Wam, że dziewczynki sa już z Wami :) A pochwalisz sie jakimś ich zdjęciem?

Pauli - ja na płucka dzidziołków dostałam Celeston - 2 zastrzyki w odległości 24h. Podobno steryd ten działa juz po kilku dniach.

motylicaja - ładna fryzurka i paznokietki! Oj, jak Cię Twój luby ujrzy, to bedzie Ci jadł z ręki jak nic!

magda b - trzymam kciukasy za jutrzejszy wyjazd do szpitala. No i powodzenia w pakowaniu! Koniecznie daj znać co i jak jak tylko bedziesz miała taka możliwość.

Ja dzis byłam po raz pierwszy w szpitalu gdzie będę rodzić, na wizycie u zastępczego gina, związanej z tym czopem. Zrobili mi ktg, gdzie wyszły 2 skurcze, ale ponoć niegroźne. W badaniu gin stwierdził, że ciąża jeszcze trzyma się wysoko. Szyjki nie mierzył. No i stwierdził u mnie kłykciny kończyste :szok: o czym nie miałam bladego pojęcia i mój stały gin nigdy nic na ten temat nie wspominał. Ale to ponoc temat do zaleczenia dopiero po połogu. No i dostałam antybiotyk na grzyba, bo ponoć przy grzybicy może się też pojawić jakaś bakteria, a tego bysmy w tej chwili nie chcieli. Termin cc mam na 27.01, chyba że cos wydarzy sie wcześniej.
 
witajcie
Anulka gratulacje cieszę się,że masz dzieciaki przy sobie
szybko się pozbierałaś, czekam z niecierpliwością na sprawozdania,
motylicaja fajna fryzurka, Ja też dziś mówiłam do męża,że jak dojdę do siebie to muszę włosy doprowadzić do życia, odrsoty okropne, nie obcinane od początku ciąży
moira dobrze,że nie dużo tych skurczy, a co to są te kłykciny?, ja też na grzyba dostałam antybiotyk 3 kapsułki bo jest nie duży, fajnie,że masz już termin, musisz być dzielna i dotrwać kochana
kochane, uciekam dalej się leniwić, buziaki do jutra
 
motylicaja - ładna fryzurka i paznokietki! Oj, jak Cię Twój luby ujrzy, to bedzie Ci jadł z ręki jak nic!

magda b - trzymam kciukasy za jutrzejszy wyjazd do szpitala. No i powodzenia w


mam nadzieje ze tak bedzie....


motylicaja fajna fryzurka, Ja też dziś mówiłam do męża,że jak dojdę do siebie to muszę włosy doprowadzić do życia, odrsoty okropne, nie obcinane od początku ciąży

dzieki:)

i ty za jakis czas pochwalisz sie fryzurka....hehe


ja dzis do 12 spalam...a teraz sie lenie....na 18 do kosciolka
 
reklama
Ja dzis byłam po raz pierwszy w szpitalu gdzie będę rodzić, na wizycie u zastępczego gina, związanej z tym czopem. Zrobili mi ktg, gdzie wyszły 2 skurcze, ale ponoć niegroźne. W badaniu gin stwierdził, że ciąża jeszcze trzyma się wysoko. Szyjki nie mierzył. No i stwierdził u mnie kłykciny kończyste :szok: o czym nie miałam bladego pojęcia i mój stały gin nigdy nic na ten temat nie wspominał. Ale to ponoc temat do zaleczenia dopiero po połogu. No i dostałam antybiotyk na grzyba, bo ponoć przy grzybicy może się też pojawić jakaś bakteria, a tego bysmy w tej chwili nie chcieli. Termin cc mam na 27.01, chyba że cos wydarzy sie wcześniej.

To dosc dlugo chcą Cie jeszcze trzymac. po 39 skonczonych?
 
Do góry