reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

U mnie pierwsza ciaz-nie mam porownania ale patrzac na moje kolezanki(sie ciaze teraz posypaly) to podwojna faktycznie jest duzo wiekszym obciazeniem.W domu zawsze bylam uznawa za osobe ktora na miejscu nie usiedzi albo sprzatalam albo w pracy dlugo albo ze znajomymi,z mezem ciagle wyjezdzalismy byle gdzie...a teraz jak mnie strzelilo to jak anuska-dluzej pochodzic to wyczyn(ledwo zakupy daje rade zrobic tesco i piotr i pawel zrobily sie taaakie wielkie:D)
Hihi ja mam juz 110:D szok ciekawe ile jeszcze brzuchol urosnie
 
reklama
Cześć dziewczyny,
dzisiaj się dowiedziałam że będę mamą bliźniaków. Jeden pęcherzyk i dwie owodnie. Ja jestem w szoku i przerażona bo się kompletnie nie spodziewałam i ujawniły się dopiero teraz. Na dzien dzisiejszy ludziki są dokładnie tej samej wielkości i ida zgodnie z terminem z OM. Mam nadzieje że mnie do siebie przygarniecie :sorry:
Gratuluje i witam wsród nas :-)

Cześć dziewczyny. Ostatnio pisałam na waszym forum że nie czuję narazie ruchów dzieci, ale mogę się już pochwalić że od wczoraj maluchy dają o sobie znać i to tak że nieda się to pomylić z niczym innym. A dzisiaj byłam na usg i moję panny mają po 18,5cm i jedna waży 377gram a druga 391gram Szyjka macicy też długa bo 4cm. Mam tylko do was pytanie jak to było u was ze zwolnieniem? Bo ja od kwietnia też bym chciała iść na zwolnienie ale lekarz mi powiedział że jeśli będzie wszystko w porządku to nie ma takiej konieczności. Dodam że mam pracę fizczną i raczej cieżko będzie mi już pracować z brzuchiem,czy wy też miałyście jakieś problemy żeby lekarz wam zwolnienie wystawił?

Gratuluje udanej wizyty :-)
Cześć dziewczyny:) I ja nieśmiało proszę o przygarnięcie do swojego grona. Podobnie jak Lorelain wczoraj dowiedziałam się, że będą bliźniaki - dwujajowe. Na razie jesteśmy z mężem jeszcze w szoku i powoli oswajamy się z tą myślą:-)
Gratuluje i witam wsród nas :-)

witam:) moje dwa maluszki maja dopiero jeden 7,32mm a drugi 9mm:))

tez przegladam allegro:)) i mam problemy z wozkiem, ale tak czy siak zakupy dopiero bede w wakacje robila:))
Ładnie rosną twoje maluszki :-)

Hej dziewczyny, czy moge dolaczyc? Tez spodziewam sie blizniakow, dwuowodniowych i dwukosmowkowych ale nei chcemy znac plci. Dzis zaczynam 19 tydzien a na stale mieszkam w Irlandii.
Gratuluje i witam wsród nas :-)
Cześć dziewczyny:-)
Witam nowe mamuśki:-)
Ja tak tylko na chwile celem poinformowania.Więc wczoraj mój doktorek kazał jechać do szpitala w związku z osłabieniem i leżę sobie.Co następuje-ogólnie jest wszystkotak jak być powinno,super.Lekarze wyliczyli,że dzisiaj zaczął się u mnie 38tc a nie jak na suwaczku prawie 39,więc jeszcze lepiej.Jeżeli do jutra nie zacznie się żadna akcja porodowa,na co nic nie wskazuje,wypuszczają mnie do domu po czym po tygodniu mam się u nich stawić i wtedy nie ma zmiłuj.Moje królewny ważą 2800g i 2700g,rozwarcie 3cm,więc tak jak ostatnio(oby moje lalunie z taka waga sie urodzily)
Pozdrawiam Was bardzo mocno:tak:
Donka trzymam kciuki i czekam na wasze królewny :-)
 
Cześć dziewczyny:-)
Ja też dziś kiepsko spałam - budziłam się co jakieś 2 godziny, żeby się napić i zrobić siusiu i tak w sumie mam już od ponad tygodnia, ale z pęcherzem ok, więc nie wiem to wina ciąży? Poza tym śniły mi się jakieś takie głupoty o problemach w ciąży, że nawet wstyd opowiadać:zawstydzona/y: Ale to widać w nocy budzi się mój wrodzony pesymizm wrr..:crazy:
 
kochana to dopiero poczatek z tym siusianiem to mi dopiero minelo bo wczesniej 2 razy w nocy biegalam do wc i to jest w ciazy normalne chore sny to tez zasluga naszego stanu hehe no co poradzic:-):-)
 
Ostatnia edycja:
vibeke ja praktycznie co noc mam durnowate sny i w pierwszej ciąży tez tak miałam.I co najgorsze to doskonale pamiętam te sny.Np dziś w nocy śniło mi się m.in.że urodziłam dwie lalki z czarnymi włosami i jakiś facet kazał mi je wrzucić do stawu :szok::baffled:
[h=2][/h]
 
Luna widze, ze my idziemy leb w leb bo ja dzis tez 19t+1d. :-)
Dziewczyny, a bedziecie z maluchami spaly w tym samym pokoju przez pierwszych 6 miesiecy? tu to jest rekomendowane przez lekarzy, ale z blizniakami i naszymi malymi sypialniami wyjdzie na to, ze ja z nimi w jednym pokoju a maz w drugim, ewentualnie zmiana przez weekendy. Nawet jedno lozeczko by sie nie zmiescilo do naszej sypialni, chyba ze malutkie,ale wtedy obu maluchow nie zmieszcze. Zreszta, co polecaja w Polsce, kladzenie maluchow razem do jednego lozeczka czy osobno? Tu sa rozne szkoly, ale ja planuje od poczatku klasc w osobnych lozeczkach (a co wydzie w praniu to sie okaze).
 
reklama
Mi dzisiaj pierwszy raz taki głupi sen się przyśnił, ale praktycznie nie ma dnia, żebym się nie zadręczała martwieniem. Do czasu, kiedy usłyszeliśmy serduszka, martwiłam się, czy aby ta ciąża dobrze się rozwija, czy będzie serduszko, czy to aby nie puste jajo. Odkąd wiem, że serduszko jest, a nawet dwa, martwię się jak to będzie, czy damy radę, czy będą zdrowe, czy uda mi się donosić ciąże. Milion myśli na minutę, a żadna nie podnosi na duchu. Ale ja już mam taki głupi charakter, że się wszystkim przejmuje i wynajduje problemy tam gdzie ich nie ma ech... Dobrze, że mój mąż bardziej optymistycznie podchodzi do życia i cały czas odnosi mnie na duchu.
Aż się boje momentu, kiedy przestanę pracować, bo chyba zwariuje jak zostanę w domu sam na sam z tymi głupimi myślami:crazy:
 
Do góry