reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Lily kochana dopiero doczytałam Twoj post-to z nadmiaru wrazen:/ nie nerwuj sie, wszystko bedzie dobrze. Medycyna na dzien dzisiejszy potrafi sobie radzic z wieloma problemami-najwazniejsze to je wczesnie zauwazyc. Trzymam kciuki za Twoje malenstwa!
 
reklama
ale od rańca popisalyście..


mati84 moim zdaniem to nic zlego ze o siebie dbasz i dzieci nie powinny tego zmieniac!ja mimo ze pracowalam,studiowalam,zajmowalam sie wykanczaniem mieszkania i organizacja slubu ostatnie pol roku i zawsze znalazlam chwile dla siebie i tak powinno byc.
Moj maz jest tego samego wyznania wiec po porodzie sam zaoferowal sie ze jesli bede chciala sobie chodzic na silownie,czy zajac sie soba albo po prostu wyjsc do kosmetyczki zeby sie zrelaksowac sam zajmie sie maluchami.Oczywiscie zebyscie mnie zle nie zrozumialy nie bylam nigdy "zlansowana" barbie,ale trzeba dobrze sie czuc ze soba.Chociaz wloy mi odpadaja bo nie farbuje dopoki siwe nie zaczna sie robic:p

lily trzymamy mocno kciuki!
Aimee hmm no tak tez powinnas miec KTG chyba juz, mnie lekarz wczesniej uprzedzal bo u niego tasmowo wszystko idzie a takie badanie ok 40 min dodatkowo trwa. Studiowalam Bezpieczenstwo Narodowe ze specjalizacja BHP a co do obrony wlasnie musze poprosic zeby mi dali jeszcze z dwa tygodnie.Prace pisalam latem(wstyd sie przyznac prawie nic juz z niej nie pamietam mimo ze pisalam o firmie w ktorej pracuje) i musze troche powtorzyc material do pytan na obrone ale nie przejmuje sie zbytnio. Ciebie tez obrona jeszcze czeka?jesli tak wiesz kiedy?
Tak z ciekawości pytałam..swoją drogą oryginalny kierunek, ja jeszcze o takim nie slyszałam. Ja na szczęście obronę i studia to mam już za sobą (hmm..troche czasu upłynęło ;-)). Pamiętam, że się denerwowałam, chociaz nikt nie rozumiał dlaczego, skoro praca była dobrze oceniona. No ale to tak chyba jest. W każdym bądź razie trzymam za Ciebie kciuki:-)

Widzę Babki, że zaczynamy tydzień wizyt:-). Za wszystkie trzymam ogromniaste kciuki i czekam na relację. Ja mam wizytę jutro z rańca i też poproszę o kciuki.
A jeśli chodzi o KTG to mój gin chyba mocno wyluzowany jest. Powiedział, że będziemy robić po 34 tc.Niech mu będzie.
Bardzo proszę &&&&&&
Moze nie bedzie zle w koncu kazda przechodzi to inaczej z tego co wiem opuchniecia u niektorych zaczynaja sie grubo po 30 tyg a niektore omija zupelnie;) Damy rade ja juz tak czekam na te moje dwa lobuzy ze jak ich zobacze pewnie zapomne o wszystkich ciazowych dolegliwosciach:) A tez uzywam kremu z farmaceris zapobiegajacy rozstepom poki co jest ok chyba mam bardzo elastyczna skore ale jeszcze moze jej zabraknac.

A jak wam dziewczyny brzuszki rosna?ile macie cm w pasie?moj ostatnio jakby przystopowal ale pewnie jeszcze zastartuje wtedy juz sie nawet nie rusze...
uwaga, uwaga - ja ostatnio miałam 107 cm :szok:Ktoś mnie przebija???

Cześć dziewczyny
Dziękuję za słowa otuchy.
Aż głupio mi,ale pomarudzę Wam trochę.Pojechałam do szpitala,siedziałam i czekałam na izbie przyjęć jak ta głupia z nadzieją,że już niebawem zobaczę swoje kruszyny,a tu proszę WIELKIE ROZCZAROWANIE i pretensje,po co ja przyszłam skoro nic się nie dzieje:wściekła/y:?Brzydkie słowa cisną mi się na usta:wściekła/y:
Najlepiej jakbym sama sobie urodziła w domu i nawet pogotowia nie wezwała(tak zrozumiałam położną),przecież miałam obiecane że zostanę przyjęta!!!Co lekarz to inna decyzja,a najgorsze jest to,że nawet usg,ktg nie zrobili,nie sprawdzili stanu szyjki tylko kazali udać się do swojego lekarza prowadzącego.Cholera jasna przecież płacę składki zdrowotne,mieli obowiązek mnie przebadać.
Płakać mi się chce,ciąża bliźniacza nie jest powodem przyjęcia na oddział:wściekła/y:WSTYD,WSTYD straszny
Nie do wiary:angry::angry::angry:

A ja po wizycie już:-)I czuje ogromną ulgę bo jak się okazuje szyjka nie skrociła się nawet o mm:tak:trzyma mocno i zamknięta na 1000spustów hihi. Jestem troszkę zawiedziona bo miałam wizytę w szpitalu i mój gin nie zrobił usg połowkowego!Masakra jakaś,powiedział że co najważniejsze chciał sprawdzić szyjkę.dzidzie pokazał mi przez chwile serdunia biją:-Dale nie mierzył ich i nie sprawdzał płci no i teraz ustalił na 100% usg połówkowe na 9 marca-taki spóźniony dzień kobiet i mam nadzieję że będzie wynagrodzone to czekanie i w końcu się dowiem kto zamieszkuje mój pawilon:-) Ale potem szybko się pocieszyłam i kupiłam 2x śpioszki,kaftaniki,czapeczki i rękawiczki niedrapki jedne w kolorze niebieskim a drugie żółtym:-Dsą takie slodkie!
Gratuluję - nie ma to jak dobre wieści po wizycie, nie?

przyznam się bez bicia, że wepchnęłam się w kolejkę. Jak nie chciałyście rodzić to ja to teraz zrobiłam...
teraz jestem w domu i dogorywam po cc, a niuńki nabierają masy w inkubatorach. Odezwę się jutro:)
no to nas wszystkie zaskoczyłaś. Gratulacje, odpoczynku dla Ciebie i jak już dasz radę to czekamy na więcej szczegółów.

Dziewczyny ja po wizycie połówkowej i niestety za ciekawie nie jest.Wyniki morfologi są mocno nie dobre.Już ostatnio były złe,ale teraz jest gorzej pomimo tego,że zwiększyłam dawkę witamin i żelaza.Jeden dzidziuś (na pewno dziewczynka:-)) waży 427g a drugi (nie chciał zdradzić płci) waży niestety sporo mniej 294g.Kolejna wizyta za 2 tyg.Gin powiedziała,że jesli wyniki nie będą lepsze i ta mniejsza dzidzia się z waga nie podciągnie to trzeba będzie skierować mnie do szpitala:-(Mam nadzieję,że ta wizyta za dwa tyg będzie bardziej optymistyczna.
Dziękuję za trzymanie kciuków Kochane ;-)
pamiętaj o tym soku z buraków - CODZIENNIE po szklance. Żelaza w tabletkach to nie zastąpi, ale a nuż wspomoże?
 
przeczytałam że natt odradza kupno niedrapek...jeśli już je posiadacie to mogę zdradzić patent jakiego użyłam aby nie spadały z malusich rączek :-)
kupiłam cienką bawełnianą tasiemkę , delikatnie przy szwie nacięłam ściągacz niedrapki i agrafką wciągnęłam tasiemki - w ten sposób mogłam bez problemu zawiązywać tasiemki na kokardki a niedrapki nie spadały z rączek ;-)

A mój syn wczoraj doszedł do wniosku że głupia matka zrobiła pranie a obecne ubranka mu się nie podobają więc od godziny 17 wczoraj zasrał, zasikał, opluł, ulał 4 komplety ubranek :sorry:
 
Cześć dziewczynki jak Wam minęła nocka?Mi coś nie za dobrze.Kręciłam się przez pół nocy.Pogoda u mnie do niczego.Wieje i ponuro.Nie mogę się doczekać wiosny :tak:

Moniek_78 kciuki mocno zaciśnięte :-)

Aimee niedawno zaczęłam pic te soki.Nie zbyt mi smakują,ale dla dzidzioli wszystko_Oprócz tego mam trzykrotnie zwiększoną dawkę żelaza w tabletkach.

Yummy_mummy_82 Dziękuję Kochana za słowa otuchy.mam nadzieję,że do następnej wizyty coś się poprawi,bo nie ukrywam,że się przejęłam.
 
hej laseczki:)
moja nocka tez taka sobie, coś mnie brzuchol bolał, tak jak na rozwolnienie, od kilku dni tak mam. nie wiem o co chodzi. może chłopcy uciskaja na jelito:)
lilly a może zmień żelazo? ja brałam w pierwszej ciąży hemofer i słabo na mnie działał, teraz miałam sorbifer, a aktualnie biore tardyferon podobno jest najlepszy. memoglobine mam 11,7 więc całkiem spoko:) żelazo tez lubi wit c więc mozna zapijać tabletke sokiem np. pomarańczowym:)
tossa, wow szok..tasiemki w noedrapki, że tez ci się chciało, ja bym zrezygnowała z niedrapek i załozyła skarpetki:) za leniwa jestem:)
 
Czesc dziewczynki! Trzymam kciuki za wszystkie wizyty!! Ja wlasnie pedze do lekarza rodzinnego na kontrole- gardlo mnie caly czas boli jak ch....a.

Moje piekne szafy juz stoja, ale oczywiscie nie skonczyli- maja dokonczyc dzis lub jutro;/

Milego dnia!!
 
reklama
czesc dziewczyny
ja dzis tez spalam jakos niespokojnie,co chwile sie wiercilam moze dlatego ze dzis wizyta u gin ,malo tego mam nos zapchany jak cholera
milego dzionka !!!:-):-)
 
Do góry