reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

andzia25 witaj:-) Nie przejmuj sie pewnie za chwile poczujesz ruchy szkrabow!ja po 20 skonczonym tyg wiedzialam ze cos sie w brzuszku dzieje,ale tez mialam watpliwosci czy wszystko jest ok bo wszedzie gdzie kliknelam w internecie pisali ze juz powinny kopac a tak naprawde kopniaki poczulam ok 22 tyg teraz nadrabiaja niesamowicie:-D
 
reklama
Witaj andzia25 :-) ja bym się tak nie sugerowała tym wszystkim co wyczytasz.Każda ciąża jest inna.Poza tym Twoje maluszki na pewno już nieźle brykają tylko być może jeszcze nie na tyle mocno,żebyś to poczuła,a może zwyczajnie przegapiasz te momenty.Na tym etapie bardzo łatwo to przegapić.Skoro na wizycie było wszystko ok to się nie denerwuj na zapas :-) Ja w obecnej ciąży pierwsze delikatne ruchy poczułam jakoś w 16 tyg ciąży.Nadal nie są to mocne kopniaki.W sumie najlepiej czuję,że maluchy "buszują" jak coś zjem czy wypiję i się położę na wznak,ale to też nie jest tak na moje życzenie.W pierwszej ciąży ruchy poczułam jakoś ok 20go tyg ciąży.W drugiej ciąży raczej szybciej te ruchy są wyczuwalne.Póki co dużo odpoczywaj i się nie stresuj.A kiedy teraz masz następną wizytę?
Pozdrawiam :-)
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi, trochę się uspokoiłam. Mam nadzieję że wkrótce poczuję kopniaczki bo wtedy bym była bardziej pewna że wszystko jest ok. A wizyte mam teraz 24lutego:tak:
 
andzia25 na pewno wkrótce poczujesz swoje maleństwa.Nie będą to od razu kopniaczki,także uważnie obserwuj swoje ciało,bo te ruchy na początku są tak delikatne,że można przegapić,albo przespać :-D Ja też mam na 24go lutego wizytę.Jaki masz rodzaj ciąży?ja mam dwuowodniową-dwukosmówkową ;-)
 
A to miło,że już wiesz kogo nosisz pod serduszkiem :-) Ja póki co nie wiem,bo ostatnio na wizycie maluchy nie chciały zdradzić swojej płci.
 
Cześć dziewczyny:)
Widzę,że jesteśmy na podobnym etapie ciąży i mam do Was pytanko...Wam też twardnieje brzuch?Tak bezboleśnie
 
madzix81 mi twardnieje i dosyć często boli.Póki co mam brać luteinę pod język i no-spę.Zobaczymy co gin mi powie na kolejnej wizycie,bo stresuję się przez te niedogodnienia.
 
A może to przez to,że brzuch nie nadąża się rozciągać,a małe rosną i się mega rozpychają;)tak sobie to tłumacze;) we wtorek mam badania połówkowe,poproszę lekarza,żeby zrobił mi usg szyjki...gdzieś przeczytałam ,że twardnienie brzucha może być objawem skracania się szyjki:( jery...do samego końca w strachu...moja ciąża jest jednoowodniowa jednokosmówkowa:(
 
reklama
witaj Andzia brakiem ruchu się nie stresuj spokojnie ja swoje poczułam dokładnie w środę kilka dni temu czyli połowa 20 tyg więc spokojnie w końcu poczujesz najpierw wieczorkiem jak się położysz a potem dojdzie rano i w ciągu dnia jak nic nie będziesz robiła - trzymam kciuki żebyś jak najszybciej poczuła ruchy...:tak:

Madzix ja też mam ten rodzaj ciązy no niestety stres do samego końca będzie nam towarzyszył czy aby wszystrko jest w porządku o tym twardnieniu brzucha na pewno powiedz lekarzowi on coś na to poradzi...a i nie bierz wszystkiego co przeczytasz do siebie każda ciąża jest inna a z tego co mi lekarz mówił nie czuje się skracania szyjki...ja właśnie jutro mam kontrolną wizytę sprawdzającą czy moja szyjka coś znowu się skróciła czy nie 2 tyg temu właśnie mi się skróciła i teraz musze iść sprawdzić co się tam dzieje a boję się strasznie :-(
 
Do góry