reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

enaflo ogromnie gratuluję:-)Super, że masz już dzieciatka przy sobie. Oczywiście jak się ogarniecie zdaj nam proszę relację. Słusznie podejrzewałyśmy, że Twoje zniknięcie ma tylko jeden....a właściwie dwa powody:-)
Agatka77 bardzo się cieszę, że mogłaś wziąć dzieciatko na rączki. Juz sobie wyobrażam jakie to musi być uczucie....aż się łezka w oku kręci. Jeszcze troszkę i zapomnicie o pobycie w szpitalu. Ogromne kciuki za Ciebie i Twoje Kurczaczki:-)
Yummy Ty już jutro to będziesz w 36 tc. Ponoć jak jest np. 35t1d to już się mówi, że jest 36 tc. Więc Kochana słuszny tydzień ciąży i słuszna waga lokatorów. I słuszny czas na zakup pierwszej fury dla dzieci:-D

Dziewczynki melduję, że zaczęły mi puchnąć palce u rąk i nóg:wściekła/y:
 
reklama
Śliczny pojazd dla szkrabów.
DSC_0082.jpgJasioDSC_0079.jpgMarcelinka
 
Trzy tygodnie temu wylądowałam w szpitalu z niestrawnośćią-wymioty okropne,po wyjściu ze szpitala, dosłownie za jakieś dwa dni przestałam czuć ruchy,niepokoiłam się ale czekałam 4 dni na usg genetyczne w nadzieji że dzidziuś poprostu inaczej się ułożył,jednak coś złego czułam,Na usg genetycznym zapadła cisza...maleństwo po lewej stronie nie żyje od kilku dni....to co potem czułam to zły sen,rozpacz.Teraz leżę i zamartwiam się o drugą dziewczynkę,dobrym punktem jest to że to ciążą dwukosmówkowa dwuowodniowa, ale złym jest to że jest to drugi trymestr i martwy dzidziuś się nie wchłonie.Dziewczyny jeśli byście znały podobne historie-dobrze lub zle kończące się-proszę Was o wiadomość.Uważajcie na infekcje,badajcie sobie crp-to u mnie była prawdopodobnie przyczyna mimo ze szybko zareagowałam i pojechałam do szpitala
 
agagr33
moze te pytanie glupio zabrzmi ale jak sie odbywa usuwanie tego martwego plodu?
strasznie współczuje z calego serca
ja tez codziennie sie martwie jak to bedzie i dopóki nie urodze to pewnie tak bedzie caly czas
 
z tego co wiem jeśli jest to pierwszy trymestr to martwe dziecciątko się wchłania.W drugim trymestrze aniołek bedzie się ponoć zasuszał i zostanie usunięty podczas porodu drugiego dziecka.Ale między czasie jest wiele zagrożeń,bo jednak martwe ciałko jest w brzuchu:(, do tego dochodzą emocje....bo te dzieci już pokochałam tak bardzo,wymarzone córeczki...tyle o nie walczyłam,proszę Boga aby druga dziewczynka to przetrwała
 
agagar z całego serca współczuje,musisz przekazac teraz pozytywne emocje drugiej dzidzi(może to banalne) wierz,że wszystko będzie dobrze.Kiedyś spotkałam się z opinią,że strata dziecka w pierwszych tyg.ciąży boli mniej,ale to nie prawda ja przeżywałam ogromnie stratę pierwszego dzieciątka mimo że był to dopiero 8tc,ale też już je kochałam z całego serca.
Trzymaj się cieplutko
 
reklama
Yummy_mummy_82
user-online.png
jakoś przeżyje te krążenie, a na wznak jak się położe to mnie plecy bolą i w ogóle masakra:p
a zgagi mam raz na jakiś czas jak pod wieczór zjem coś ostrego, ale nie zawsze:) dziecinki tak nisko, że nie uciskają już tak żołądka... ale teraz wiem, że z opadnietym brzuchem można dłuuugo jeszcze pochodzić zapakowanym:p zaczęło się jakoś tak po 7-8 stycznia powoli, a teraz jak siadam to tylko w mega rozkroku:p

a jak tam Twoje samopoczucie? ze zdrówkiem coś się już powoli poprawia?
widzę, że też nocne życie prowadzisz?:p

agagr33 bardzo mocno współczuje straty dzidziusia:( mi lekarz w 13tc powiedziała, że prawdopodobnie jedno z moich dzieci ma wadę genetyczną i mam oswoić się z myślą, że jeśli wyniki będą złe to można usunąć (to znaczy zabić) chore dziecko. Badanie genetyczne miałam mieć w 17tc, więc podobnie jak u Ciebie. Mówiła mi (lekarz), że w przypadku ciąży DKDO jedno z dzieci przeżyje i powinno być wszystko w porządku tylko wiąże się to z większą kontrolą. Jednak w moim przypadku okazało się że prawdopodobnie jest wszystko dobrze. Na naszym forum była dziewczyna, której musieli usunąc jedną dzidzie... sylwina chyba, czy jakoś tak...
Mam nadzieję, że jakoś się ułoży i będziesz szczęśliwą mamusią jednego dzidziusia:)
 
Do góry