reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

kla00dia przykro mi z powodu dziadka....a na ktg lepiej jedź, będziesz spokojniejsza.
Moje maluchy też się czasem troszkę mniej ruszają, bywa, że przez kilka godzin nie czuję jednej...ale później nadrabiają. Oczywiście w chwilach ich wyciszenia mamuśka wariuje, że coś nie tak.
Yummy ja mam termin na 9 kwietnia, ale 12 marca skończę 36 tc i do tego czasu zamierzam wytwać :-), mam nadzieję, ze moje Gwiazdki mają takie same plany.
My też teraz robiliśmy szafę wnękową w sypialni naszej i maluchów, bo mamy m-3, fajnie to wyszło i po znajomości, więc koszta nieduże. W Indeco wycenili nam taką szafę za 2600 zł, a po znajomości na płytach z indeco pan nam zrobił za 1600 zł:-)
Na fotelikach zrobiłaś ładny interes:-) Ja też bardzo dobrze wyszłam na fotelikach bo jeden maxi cosi kupujemy od znajomych za 200 zł, a drugi dostaniemy za free od bogatej koleżanki teściowej. Za to mój Emuś uparł się na bazy family fix do tychże fotelików i taka bazunia trzeszczy ok 700 zł, więc co zaoszczedzimy na fotelikach to wydamy na bazy.
 
reklama
Anuska jeszcze jedna dygresja a propos Twojego badania szyjki:-) Kiedys chodzilam do innej lekarki i zapisywala mi luteine dopochwowa i uplawy po tym swinstwie doprowadzaly mnie do szalu:eek: wiec zaczelam sie gleboko podmywac i narobilam sobie bigosu, bo wlasnie w ten sposob naruszylam sobie szyjke i dostalam plamienia:shocked2: Babeczka jak sie o tym dowiedziala to mnie delikatnie mowiac op...a, ze bron boze mam sobie nigdzie paluchow nie wkladac:tak: Generalnie w ciazy zaleca sie jak najrzadsze badanie ginekologiczne w sensie dotykania szyjki, wiec nie polecam:happy:

Claudia
nie doczytalam... Baardzo mi przykro z powodu Twojego dziadka:( Moja babcia tez miala kiedys wylew, wiem co to znaczy:(

Moniek super sprawa z ta baza- maxi cosi z ta baza dostal najwyzsze noty w ADAC:

fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe Maxi-Cosi :: sortowanie wg kryterium ocena

Agatka
miejmy nadzieje, ze tym razem bedzie git:tak:Trzymam kciuki
 
Hej dziewczyny:-)
co do leżenia nie ma zlituj!!!!!! wyleżałam już dużooo ale mamy 34 tydz już skończony!!! hurra :-)
małe mają po 2 kg i póki co jest dobrze choć brzuch pobolewa - więc no-spa w użyciu i co najlepiej obie na usg główkowo:tak:ale jedna kręci się i często zsuwa się i leży po skosie albo całkiem poprzecznie, lekarz każe mi się tym nie stresować tylko jeszcze dwa tyg dotrwać aby moje kluseczki nabrały ciałka jeszcze, mamy nadzieje że się uda
my też maxi-cosi foteliki kupowaliśmy jeszcze na gwarancji
 
Co do szyjki to dowiedziałam się,że nie długość się liczy.Szyjka może być długa a nie trzyma i odwrotnie.Ze mną w szpitalu była dziewczyna szyjka 4 cm i nie trzymała.
enaflo
user-offline.png
trzymam kciuki.
Co do badania szyjki to mi badają lecz bez wziernika.
 
kochanie, ja baze family fix i foteliki maxi cosi polecam bardzo bardzo :) podpisuje sie pod nimi wszystkimi konczynami :) dla macka mieliscie easy fix z cabrio maxi cosi i bylo do bani a teraz mamy fam fix i jest rewelka!!
 
ehhh cos sie dzisiaj kiepsko czuje, troche pobolewa mnie podbrzusze, czasem zakuje:cool: wzielam nospe i leze i chyba juz troche lepiej.. odrobinke... ale dzidziusie wojuja konkretnie, brzuch mi bez przerwy faluje:-D
 
Witajcie,szew zakładają w znieczuleniu ogólnym.Z leków dostałam dodatkowo do do domu tylko magnez.W szpitalu dawali mi salbutamol i isoptin.Lecz ciśnienie po nim miałam 95/50.Mam 4xnospe forte i luteinę tak jak miałam.Dostałam 2 zastrzyki z dexavenu.Leżałam z tyłkiem w górze,miałam pod nogami łóżka specjalne kołki.Dziewczynka jest teraz główką do dołu a chlopczyk w położeniu poprzecznym.
Teraz szew zakładał mi profesor Dębski,mam nadzieję,że nie zejdzie.Tamten się zsunął .Pozdrawiam Was i dziękuję za kciuki.
Po wczorajszej wizycie gin stwierdził że szyjka jest na razie ok i powiedział że za 3 tyg.podejmiemy decyzję czy załozyć szew.Jeżeli będę miała bóle brzuszka to nie będą mogli wykonac zabiegu bo może to sprowokować przedwczesny poród:-(Spytałam czy ten szew konieczny skoro z szyjką jest ok a on na to że jestem tak szczupła że mamcica może nie wytrzymać takiego ciężaru..już sma nie wiem zgłupiałam i strasznie się boję:-(

Oba dzidziusie tetno 140-czy to może świadczyć o takiej samej płci?Juz wiem że jeden będzie synuś:)
 
reklama
Moniek_78 no ja leżę bo w środę miałam małe plamienie niby wszystko ok ale dostałąm antybiotyk dopochwowy i mam leżeć jak najwięcej żeby właśnie nie doszło do problemu z szyjką macicy bo póki co jest cała i długa więc luzik.

Yummy_mummy_82 gratuluję dużego zakupu :)

kla00dia no ty wiesz sama najlepiej co jest dobre dla ciebie i bąbli a co nie.... trzymam mocno za was kciuki bez względu na to jaką decyzję podejmiesz :) powodzenia
Trzymam kciuki:)Wszystko będzie ok!
 
Do góry