reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

volka - linomagiem położne w szpitalu pupy smarowały, pewnie to zapobiegawczo - u nas sprawdza się na razie dobrze - zero odparzeń a maluchy potrafią porządnie w pampka nawalić i całe dupsko w kupie
---
jesteśmy po wizycie u pediatry , zuzka waży 3490g a szymek 3100g a w dniu wyjścia ze szpitala czyli 13.12 ważyły : zuzia 2560g , szymuś 2230g - więc mleko mamy dawać bebilon 1 i karmić dzieci na żądanie a nie jak teraz co 3 godziny...może to i dobre bo się bedą mijać maluchy w karmieniu i człowiek jobca nie dostanie jak 2 dziobki się rozedrą ale jak to będzie grać to się okaże ...dziś też maluchy mają zaliczony pierwszy spacer - dla nich bomba bo spały , nareszcie ! prowadzenie wózka podwójnego - wyczyn ! manewrowanie tym ustrojstwem w blokach - kosmos
 
reklama
Tossa
user-online.png
dzięki za tak dokładną instrukcję "obsługi":) ja zaczynam powoli oswajać się z myślą o podwójnej robocie, ale i tak przeraża mnie to, nawet po nocach mi się śni, że mam ciągle problemy z przewijaniem:p nie wiem czemu, ale zawsze ten sam motyw, że obie naraz potrzebują szybkiej zmiany, a ja nie wiem za co mam się zabrać:p

a jak tam ze spaniem w nocy? dajesz sobie radę sama czy potrzebne wsparcie?;]

a co do wózka to 2tygodnie temu przysłali mi mój i jak go rozłożyliśmy to aż mnie zatkało jaki on wielki i jak ja mam nim śmigać po osiedlu:p tak więc podziwiam i gratuluję wytrwałości;] mam nadzieję, że mi też tak dobrze pójdzie jak Tobie z ogarnięciem tego wszystkiego:)
 
My też już byliśmy ostatnio na pierwszym spacerku i jak jutro będzie ładnie to też idziemy. Wymyśliliśmy też, że wózek będziemy zostawiać w aucie w bagażniku, bo spokojnie tam wchodzi a bagażnik nam do niczego nie potrzebny i przynajmniej nie ma problemu z wjeżdżaniem i wyjeżdżaniem z bloku :).
 
Mam pytanie do mam które juz urodziły-w którym tygodniu przyszły na świat Wasze bliźniaczki?Bo mi cały czas kazdy zadaje pytanie jak taki chudzielec jak Ty donosi te dzieci?szczerze denerwuje mnie to i tremuje zarazem...I ile ważyły Wasze pociechy w tyg.w którym przyszły na świat?Za mną non stop chodzi teściowa i gada za uszami że musze dużo jeść to dzieci będą miały dobrą wagę...A wy dziewczyny jadłyście,jecie w miare rozsądku?Mniej czy więcej?Przepraszam za tyle pytań na raz,ale od takich podstawowych pytań muszę zacząć...
 
[h=3] Anuśka jest wątek
icon1.png
W którym tygodniu i z jaką wagą urodziły się bliźniaki - tak jak ten ciąża bliźniacza - tu znajdziesz odpowiedzi:-)
[/h]co do jedzenia to nie objadałam się za dwóch jakoś a tym bardziej za trzech:-), choć też jakiś szczególnych zachcianek nie miałam, owoce, jogurty z płatkami, warzywka to w znacznych ilościach ale to moje przyzwyczajenia sprzed ciąży
średnio przyjmuje się że tak na początku po 150 a później po 300 kalorii powinno się więcej tylko jeść:-) choć też czytałam podział 100 kalorii w pierwszym trymestrze, 200 w drugim i 300 w trzecim więcej
nie jest to dużo! ważne żeby było zdrowo, ograniczać produkty szkodliwe maleństwu,
ja dobijam 15 na plusie teraz na wadze więc jeszcze nie jestem przerażona jak na tą mają dwójkę panien:)
 
kla00dia - ze spaniem w nocy to różnie, dajemy radę z mężem bo na razie jest z nami w domu , ale są dni kiedy zostaję z nimi sama i to na czas przewijania i karmienia ...pierwszą kapiel zrobiliśmy im w dzień przyjazdu ze szpitala i bez żadnej asysty babć itp tylko sami :-)

---

anuśka ja urodziłam w 34tc - mała ważyła 2500g, mały 2200g, były dni że jadłam za czterech a były takie że nie miałam specjalnie na nic ochoty ... ja przytyłam 25kg w ciąży , przy czym te ostatnie kilogramy to zatrzymanie wody i obrzęki w ostatnich tygodniach przed porodem - na dzień dzisiejszy czyli 4 tyg po porodzie zgubiłam 19kg
uważam że ilość jedzenia spożywanego przez ciebie ma przełożenie na wagę maluchów
 
ja przytylam w ciazy 15kg, teraz jestem 18 na minusie:-Dale to kwestia ostrej diety przed zabiegiem usuniecia woreczka zółciowego, natomiast sporo osob mi mowilo ze jak na ciaze blizniacza to za malo przybieram, a tym czasem dzieci urodzily sie 2600 i 2800 w 36tc.
Tossa, a pamietasz jak Youssta pisala, ze ja polozne na wizytach ochrzanialy ze za duzo przytyla? Mysle ze te dodatkowe kg nie maja wiekszego zwiazku z waga dzieci w brzuchu
 
ja w ciazy przytylam 23kg, 18 kg stracilam w ciagu tygodnia, mialam duzo wody w organizmie, teraz jestm 3,4 kg na plusie ale to chyba duzy brzuch ktory mi został:zawstydzona/y: i boje sie ze to bedzie pamiatka do konca zycia:-)
jak mialm 18 kg na plusie w czasie ciazy to lekarz mnie juz upominal zebym uwazala na wage bo jeszcze daleko do konca
 
reklama
Ja w ciąży przytyłam 16 kg...jadłam normalnie,choć przez długi czas nie posiłkowałam się mięsem(miałam do niego wstręt,na sam widok robiło mi się niedobrze) kilogramami wsuwałam owoce, po porodzie schudłam 18kg i 10 dni po cesarce wskakiwałam już w ciuszki sprzed ciąży..

A tak nawiasem-pisałam już na wątku kupie sprzedam ale może któraś w mamuś w ciązy zastanawia się nad wózkiem Tako Jumper Duo??Mam do sprzedania kolor żółty z szarym,kolekcja serca(we love kids),gondole użyte kilka razy,spacerówki zapakowane,nieużywane.Korzystamy tylko z nosidełek.Posiadam wszystkie dodatki łącznie z adapterami do nosidełek, oprócz parasolek.Wózek na gwarancji do czerwca 2013r. Sprzedam za 1000zł
Do wózka były dołączone 2 plecaczki do kompletu,a dodatkowo zamówiliśmy odpowiednio dużą torbe z tej samej kolekcji.Jeśli któraś byłaby zainteresowana dorzucę 2 komplety pościeli do wózeczka
 
Do góry