reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

asiia ja też miałam problemy ze spaniem. Zresztą mam nadal....Staram się spać na lewym boku bo ponoć wtedy nie uciska się jakiejś głównej żyły i macica jest najlepiej ukrwiona. Tyle, ze moje dziecię po lewej wiecznie uciskam. Na prawym boku w ogóle nie śpię bo mnie strasznie biodro boli. Okładam się poduszkami z każdej strony i tak staram się przetrwać noc.
Odnośnie ciuszków to ja kupiłam trochę na 56 i trochę na 62. Najwyżej będziemy podwijać rękawki....dzieciatka przecież szybciutko rosną :-)
 
reklama
Ja dla maluszków nie kupiłam jeszcze nic i raczej wstrzymam się jeszcze do 6miesiąca a podobno po nowym roku ceny ciuszków idą w górę z 8% do 23%...
Czy wasze bliźniaczki śpią w jednym łóżeczku czy osobno?Podobno lepiej jak spią razem...Zastanawiamy się z mężem czy kupić jedno łóżeczko na początek.

My tez mamy jedno lozeczko i spokojnie jeszcze miesiac a moze nawet dwa obejdziemy sie bez drugiego. Na poczatku jak byli malency to kladlismy ich w poprzek, tak jak Tossa, a teraz spia w zdłuz obok siebie i jest ok, a mali nie są:-D tak wiec poradzilabym zdecydowanie jedno lozeczko na poczatek
 
ja rowniez polecam na poczatku uzywanie 1 lozeczka. 1 lozeczko wystarczylo mniej wiecej do konca 3 m-ca. pozniej maluchy zaczely sie kopac po nogach a co za tym idzie budzic wzajemnie i troche przemieszczac i trzeba bylo wstawic drugie lozeczko.
 
youstta - gratulacje Kochana, jednak się dzieci wyslizgnęły do 2011:-), ale ztaka waga to nie dziwne, super, że są takie duże, prawdziwe bobasy juz z nich. Mam nadzieje, że Ty sie dobrze czujesz i powoli zaczynasz ze wszystkim ogarniać. Koniecznie daj znac jak wrażenia z porodu, pobytu w szpitalu no i z pierwsza opieka nad Kruszynkami-Wielkoludkami:-) Ściskam Cię tzn Was z całych sił. Powodzenia....Mamo

Dziewczyny po świętach weszły mi moje pierwsze kg, do wczoraj mialam nadzieje, że to za dużo karpia ale dziś waga ani drgnie - 1,5kg do przodu...ja sie wiecznie odchudzam i jak widziałam takie 1,5-2 kg to juz był alarm, nie wiem jak psychicznie zniosę tę przesuwającą się wciąż do przodu wskazówkę ehhhh

A dla wszystkich dziewuszek w kolejce do porodu - pamiętajcie nie przepychajcie się, kolejka to kolejka, każda w swoim czasie:-)

Ja tez zamierzam w jednym łóżeczku na początku kłaść, a w ogóle to kupuję dwa łóżeczka turystyczne, jedno będzie spakowane, a jak sie małe będa kopać to się rozlozy, zreszta turystyczne tez trzeba mieć, a teraz sa takie fajne, moje znajome polecają ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE BeeBee KOJEC KOŁYSKA 7kol (1963473080) - Aukcje internetowe Allegro
co o tym sądzicie?
 
asiia_
user-offline.png
u mnie dokładnie tak samo ze spaniem, najlepiej na plecach, ale na dłuższą metę źle mi się oddychało, ciągle w nocy się budzę, bo wiercę się niemiłosiernie, bo to niewygodnie, albo nogi drętwieją... w sumie już się przyzwyczaiłam:p chociaż i tak jest to męczące. A dziewuchy leżą jedna po lewej stronie całkiem, a druga na środku, więc mimo, że na lewej mi wygodnie to ciągle ją przygniatam, a ona w odwecie okropnie mocno kopie, aż mnie boli czasem:p

A z ciuszków to ja kupiłam tylko spodenki i pajace na rozmiar 50, kilka body podarowała mi sąsiadka, której córka miała wcześniaka (wolałam nie szaleć z takimi maleńkimi rzeczami, bo pewnie raz dwa będą za małe, a większe najwyżej będzie się podwijać jak napisała Moniek_78) a jeśli chodzi o resztę to nawet nie mam pojęcia co tam jest, ciągle ktoś coś znosi:p mam kochanych sąsiadów:D z 86 mieszkań znalazły się 3 panie, które obdarowały mnie ciuszkami po swoich maleństwach;] do tego bratowa i szwagierka, kuzynka i koleżanka... nie ogarniam już... mam ciuszkową wyprawkę dla więcej niż dwójki dzieci i chyba aż do wakacji nie muszę nic kupować (największy rozmiar to 72 chyba, ale tylko parę rzeczy).
 
dziewczyny, może macie ochotę dołączyć do grupy kupna-sprzedaży bliźniaczych ubranek i akcesoriów na FB? Vat na ubranka wzrasta więc pewnie będa teraz droższe, jeśli ktoś chcialby obejrzeć używane do kupienia zapraszamy. Prosze o pw z linkiem do profilu na facebooku to dodam do grupy:) Bo nie mam Was wszystkich w znajomych:)
 
oj tak spanie - a właściwie ułożenie do snu jest straszna sprawą... ja póki co śpię na obu bokach - na plecach strasznie ciężko mi się oddycha :-)
 
ja też myślałam że mam mnóstwo ubranek i w ogóle mąż się śmiał że sklep otworzymy a teraz się okazuje że wcale tego nie jest za dużo a ja przynajmniej nie musze prać co drugi dzień tylko raz w tygodniu

---------
niuleczka ja jestem za standardowym łóżeczkiem - to co pokazałaś jest bardzo fajne i jeśli Cię na takie stać to ok :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie plamienie wystąpiło dlatego że kosmówka dzidziusia po prawej stronie jest bardzo nisko położona i lekarze mówili że to norma przy bliźniętach,nie miałam żadnych krwiaków...Dzieciaki rosną równo jeden jest tylko mniejszy o 1mm.Łykam no-spę i mam luteine dopochwową

ja miałam podobną sytuacje - i dr zmienił mi na luteine doustną by tam juz nie wytkać nic :-)
 
Do góry