reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

hej mamuśki :))

ja się meduję ze szpitala, w sobotę tuż przed wiglią pojechałam do szpitala na tg bo brzuch bolał.
No i mnie zostawili. Więc leżę sobie na patologi i czekam. W sumie to oprócz boli brzucha nic sie specjalne nie dzieje, chciaż dzisiaj rano miałam skurcze na poziomie 70.. Teraz święta też w szpitalu więc zadnych decyzji co do mnie nie podjęli, może juto się czegoś dowiem jak praca w szpitalu wróci do "normy".

Dzieci ważą po ok 2700. :)))
 
reklama
hej!
Miki ja zaczęłam zakupy po 20 tyg a z pakowaniem torby chciałam poczekać do 30 tyg a w 26 tyg trafiłam do szpitala.
Moje maluszki są jeszcze w szpitalu i mimo, że mamy 2 łóżeczka to raczej w jednym będą na początku.

Youstta waga super!!! Ja przed cc miałam skurcze na poziomie 150-180% i musiałam wołać dr, bo czułam że zaraz sama urodzę, no i po 5 min chłopcy byli na świecie :) A tak przy okazji...tak sobie właśnie pomyślałam, że tych bolesnych skurczy i bólu po cesarce nie pamiętam tak jak bolącej ósemki na początku ciąży ;-)

Tossa ja się muszę przenieść do was na rozpakowane mamusie, bo mam kilka pytań :-) Chłopcy w piątek ważyli 1350 Igor (minimalną miał 1050g) i 1370 Oskar (minimalna 1115) Lekarz powiedział, że w ciągu 8 dni przybrali po ok 300g i jak tak dalej będzie, to jeszcze w tym roku powinni dobić do 1500g i będą próby karmienia butlą. Mleczka niestety nie mam :( Już nie mogę się doczekać kiedy pozwolą mi wziąć chłopców na ręce...
 
MoniaN - super wieści !!! chłopaki ładnie przybierają ! nie martw się że mleka nie masz , ja swoje maluchy karmię już tylko mm - tylko widzę że dla nich już to mleko dla wcześniaków się nie nadaje ...po prostu muszę im dawać więcej żeby się najadały - w piątek idziemy do pediatry się zważyć i jak będą mieć powyżej 3000g przejdziemy na kolejne mleczko :-)

rób fotki jak możesz - zobaczysz potem jak szybko dzieciaczki się zmieniają :-)

kochana a jakie masz pytania ?

a to nasze wigilijne maluszki
Zu i Szymuś.jpg
 
Ostatnia edycja:
youstta
user-offline.png
to świetnie, że jesteś pod stałą opieką i dzieciaczki już ładną wagę osiągnęły, możesz już odetchnąć z ulgą:) jeszcze troszkę pomęczysz się w tym szpitalu i wszystko dobrze się ułoży;] najważniejsze, że dotrwałaś do 36tc i wiesz, że maluszki są już gotowe do wyjścia, a już blisko styczeń, więc może się uda dotrwać do wyznaczonego terminu:)

miki3274 ja czekałam do 4 miesiąca, później powolutku zaczęłam kupować rzeczy, teraz już mam prawie wszystko (chociaż ostatnio zamawiam już tylko na allegro, ale czeka mnie jeszcze mała wizyta w sklepie żeby zapiąc wszystko na ostatni guzik)) i niezmiernie cieszę się z tego powodu, bo jakakolwiek dłuższa wizyta w sklepie kończy się okropnymi bólami brzucha, pleców i nóg:p
a z łóżeczkiem też mam dylemat, chociaż bardziej skłaniam się żeby na początku w jednym sobie spały, a później zobaczy się jak będzie.
Podobno nie wszystkie bliźnięta chcą spać razem, czytałam, że czasami zdarza się, iż dzieci nie tolerują swojej obecności tak blisko i częściej płaczą, ale to pewnie sporadyczne przypadki:p


a ja się zastanawiam ostatnio jak to będzie z tym becikowym w końcu, na pewno trzeba mieć to zaświadczenie, że się jest pod stałą opieką lekarską od 10tc (to nie problem), ale wspominają też coś o tym, że aby otrzymać to świadczenie roczny dochód nie może przekroczyć 85tys:/ mam nadzieję, że jednak tego nie będzie od stycznia jeszcze:/ chyba, że ja jako osoba jeszcze niezamężna podam tylko swoje zarobki to się zmieszczę:p w sumie nie muszą wiedzieć, że niedługo ślub, a ojciec dzieci mieszka ze mną:p
czy może któraś z Was orientuje się w tych sprawach?
 
Dzień Dobry po Świętach:-) jestem cięższa o 2,5 kg, od początku ciąży to już 9 kg....hahahaha.....ale wiadomo, niczego sobie nie odmawiałyśmy:cool2:
Dzisiaj byłam na wizycie, maluszki mają się dobrze, szyjka długa i twarda, zalecone dalsze oszczędzanie się.
kla00dia odnośnie becikowego to jeszcze żadna ustawa nie weszła więc dostajemy na starych zasadach
Tossa piękne te Twoje skarbki:-D
Monia Twoje cukiereczki ślicznie przybierają na wadze....jeszcze troszkę i będziecie wszyscy razem w domku.
youssta szkoda, ze święta spędziłaś w szpitalu, ale najważniejsze, że pod dobrą i stałą kontrolą. Dzieciaczki juz super ważą. Jeszcze parę dni i powitamy na świecie nasze pierwsze wątkowe 2012 bliźniątka. Więc kochana zaciskaj nóżki :tak:
 
Ja w święta nie pojadłam.Miałam ból żołądka i biegunkę.Dzisiaj byłam u lekarza zapisał mi inne żelazo na T -nie mogę odczytać z recepty.

Agata może TARDYFERON FOL? Ja teraz biorę takie. Nie wiem jak działają teraz tabletki żelaza, może mają inny skład ale ja jako nastolatka przez 4 lata brałam żelazo i strasznie rozwaliło mi żołądek.

Youstta jak się czujesz??

Moniek nie ma co sobie żałować, szczególnie w święta ;-) bo przy karmieniu piersią trzeba trochę uważać na jedzienie.

Klaoodia z tym becikowym to pewnie jeszcze kilka razy zmienią :/ Teraz niby do końca roku jeszcze nie trzeba zaświadczenia od lekarza ale przepisy swoje a urzędnik swoje. Ja się mocno ścięłam z babą w gminie i musiała przyjąć dokumenty bez zaświadczenia.
 
reklama
Do góry