reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

też biorę luteinę dopochwową najpierw brałam 3 razy dziennie teraz 2 razy dziennie i tak do końca ciąży...duphaston odstawiłam w 14 tyg. a i maganez 2 razy po 2 tabletki dziennie biorę...więc widzę że to stanardowe dawki...a no i nospa jak brzuszek boli
ja tez mam luteinke 2x2 i magnez 3x2 no ale to nie wystarczalo wiec na brzuch mam fenka i no-spe doraźnie.
 
reklama
no to troszkę większa dawka niż ja :)
a jak się czujesz? czy to prawda że po 20 tyg jest ciążko? duży masz brzuszek?
no ciezej jest napewno, ogolnie ja sama czuje sie dobrze tylko stres mam bo ta biedna szyjka taka obciazona i ciagle mi na nia uwage zwracaja;( a to stresuje. do tego jedna niunia bardzo nisko i na szyjke ciagle uciska wiec każą mi duzo lezec i odciazac dol;)
z ciazowych dolegliwosci to chyba tylko zgaga i czasami bol rozciagajacych sie wiezadel. od lezenia i nie ruszania sie bol plecow;) ale jak tylko zaczynam wiecej chodzic to przechodzi. w ogole chcialabym wyjsc z domu do jakiegos hipermarketu , zeby chociaz atmosfere swiat poczuc i dekoracje na miescie zobaczyc;(
w kg mam 7 na plus a brzuszek 94 cm na wysokosci pepka. nie jest zle;)
 
no ciezej jest napewno, ogolnie ja sama czuje sie dobrze tylko stres mam bo ta biedna szyjka taka obciazona i ciagle mi na nia uwage zwracaja;( a to stresuje. do tego jedna niunia bardzo nisko i na szyjke ciagle uciska wiec każą mi duzo lezec i odciazac dol;)
z ciazowych dolegliwosci to chyba tylko zgaga i czasami bol rozciagajacych sie wiezadel. od lezenia i nie ruszania sie bol plecow;) ale jak tylko zaczynam wiecej chodzic to przechodzi. w ogole chcialabym wyjsc z domu do jakiegos hipermarketu , zeby chociaz atmosfere swiat poczuc i dekoracje na miescie zobaczyc;(
w kg mam 7 na plus a brzuszek 94 cm na wysokosci pepka. nie jest zle;)
Pauli tez chce wyjść z domu i pokupowac jakieś drobiazgi na święta...ale też to leżenie..ehhh... widzę że z wymiarami to jesteś jak ja 7 kg na plusie a brzusio zmierzylam mam 100 cm . Właśnie któryś maluch puka do pępka mamusi :-)
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny!!!!
Wczoraj mulił mi net i nie mogłam nic napisać. Byłam z córką u lekarza, dostała antybiotyk. Wczoraj nawet dobrze się czułam i dałam radę pójść z nią do lekarza:-) Oby tak dalej, to będzie dobrze.

Czytam te Wasze wypowiedzi i jestem przerażona:szok: Nie miałam żadnych problemów z pierwszą ciążą, oprócz mdłości i wymiotów do 4 miesiąca. A tu tyle dolegliwości.Może poprostu to jest spowodowane tym, że się ma dwójkę dzieciaczków, a nie jedno. Grunt to pozytywne myślenie i będzie ok.

Pozdrawiam Was.
Tola, Ty się nie stresuj na zapas. Mnie dopadły dolegliwości bo musiałam sporo leżeć i tak zgnuśniałam. Chodzić mi ciężej, męćzę sie szybciej, no i to uważanie na objawy których nie mam skąd znać :) Mam pierwszą ciążę (udaną) w późnym wieku, wcześniej nieciekawe doświadczenia, więc trudno się dziwić. Ale wydaje mi się że jak sie jedną ciąże przeszło stosunkowo niedawno to też organizm jest przygotowany i inaczej to wszystko przechodzi. Mdlości siłą rzeczy bo hormonó więcej, tylko nie zapomnij,że nawet jak sie będziesz dobrze czuła musisz sie bardziej oszczędzać, ale bez przesady jak nie ma konieczności i zalecenia lekarskiego. Na pewno ciężej będzie też pod koniec, z większym brzuszkiem:)

Hej!
ttolaa U mnie początki były cieżkie wymiotowałam codziennie bez wzglądu na porę dnia...teraz się śmieję że przechodziłam to podwójnie...zaczęło się od 5 tyg i trwało do 12 tyg... teraz już mam spokój...choć męczy mnie zgaga...zawsze na wieczór bez względu na to co zjem ...
Trzymaj się pozdrawiam :)
ooo, zgaga mnie też męczy, tragedia. Wlasnie muszę sobie rozplanować jakoś jedzenie sensowniej, bo raz że późno wstaję a wieczorem już za bardzo jeśc nie mogę. Nawet zdarzają mi się wymioty jak coś wieczorem zjem co sie żołądkowi nie spodoba :( CHyba trzeba będzie zmienić tryb zycia. W badaniach wyszłą mi lekka anemia, wlaśnie od dzis zacznę brać żelazo, bo w Centrum jakoś nie działało na mnie za bardzo.


też biorę luteinę dopochwową najpierw brałam 3 razy dziennie teraz 2 razy dziennie i tak do końca ciąży...duphaston odstawiłam w 14 tyg. a i maganez 2 razy po 2 tabletki dziennie biorę...więc widzę że to stanardowe dawki...a no i nospa jak brzuszek boli
ciekawe, mi nospę zapisali niejako zapobiegawczo... NAstępne pytanie do ginekologa ;) BIedny on, bo ja zawsze musze wiedzieć jak co działą i mi tłumaczy :D

no ciezej jest napewno, ogolnie ja sama czuje sie dobrze tylko stres mam bo ta biedna szyjka taka obciazona i ciagle mi na nia uwage zwracaja;( a to stresuje. do tego jedna niunia bardzo nisko i na szyjke ciagle uciska wiec każą mi duzo lezec i odciazac dol;)
z ciazowych dolegliwosci to chyba tylko zgaga i czasami bol rozciagajacych sie wiezadel. od lezenia i nie ruszania sie bol plecow;) ale jak tylko zaczynam wiecej chodzic to przechodzi. w ogole chcialabym wyjsc z domu do jakiegos hipermarketu , zeby chociaz atmosfere swiat poczuc i dekoracje na miescie zobaczyc;(
w kg mam 7 na plus a brzuszek 94 cm na wysokosci pepka. nie jest zle;)
pauli, ja się zaczynam, martwić, bo w stosunku do wagi z 6 tyg. mam jakieś 2-3 kg więcej. Ale brzuszek urósl, dzieci wg USG w normie dla tego tygodnia. Tylko lekka anemia mnie chwyciła. W początku ciaży schudłam trochę, ale przed ciążą przybrałam więcej, więc może po prostu spalałam zapasy :) Dodam, że chuda nie jestem :)
A żeby poczuć atmosferę Świąt zamierzam robić dziś kulę z pomarańczy a jutro figurki na choinkę z masy solnej :) Może się jeszcze skuszę na pierniczki, o ile znajdę przepis bez masla, śmietany i miodu ;) No i zamóię na allegro dekoracje jakieś na choinkę, bo mi się w tym roku całą biało srebrna uroiła:) OStatni raz, potem będą zabawkowo-ludowe ;)

Witam mam pytanie czy ma ktoś na sprzedaz wózek bliźniaczy jumper duo Taco
o, dla takich pytań też warto faktycznie założyć ten wątek dla mam, jak urodzimy tam się przeniesiemy i będzie można się ogłaszać :) O ile te nasze super wózki przetrwają przy bliźniakach dluższą eksploatację. Dotąd to nie był aż tak popularny wózek, ale widzę firma poszla w dobrą stronę i rozwija się w kierunku bliźniakowych akcesoriów :)

a tak wogóle to dzień dobry. JA mam dzis towarzyski dzień, zlot koleżanek, więc od popoludnia mnie nie ma ;)
 
Dziewczyny ratujecie !!!
Po badaniach bałam się, że będę miala za wysoki cukier, ktory jest w normie :-) ale teraz niepokoi mnie inna sprawa. Mam za wysoki poziom leukocytów. Norma to 4,0-10,0 a ja mam 17,09. Kurcze oczywiscie naczytalam sie w necie i mam za swoje. Teraz nie moge dodzwonic sie do gina, a jutro (chyba) wyjezdza na urlop. Cholera jasna, nie urok to ... Napiszcie prosze jak wiece cokolwiek i tych podwyzszonych leukocytach we krwi. Wiem, ze w ciazy ten wynik moze byc wyzszy ale raczej nie az tyle. Bede teraz czekac przed lapkiem na jakakolwiek informacje, a w przerwach bede dzownic do gina.
 
reklama
Witam mam pytanie czy ma ktoś na sprzedaz wózek bliźniaczy jumper duo Taco
Pewnie nie znajdziesz uzywanego bo to najnowsza wersja 2009 takze kazdy dopiero jest na etapie kupna a nie sprzedazy..
Napiszcie prosze jak wiece cokolwiek i tych podwyzszonych leukocytach we krwi. Wiem, ze w ciazy ten wynik moze byc wyzszy ale raczej nie az tyle. Bede teraz czekac przed lapkiem na jakakolwiek informacje, a w przerwach bede dzownic do gina.
Podwyzszony poziom leukocytow oznacza najczesciej jakis stan zapalny w organizmie, tak mi gin powiedzial. Tez mialam wysoki kiedys i okazalo sie ze to przez infekcje..teraz tez mam lekko podwyzszony. Za tydz ide do gina i sie dowiem. Wazne ze dobrze sie czuje, nie ma co panikowac. Te normy dla ciezarnych sa inne troche.

A ja z lekow nie biore nic. Od poczatku ciazy tylko Falvit mama (witaminki) i magnez. Naczytalam sie na necie ze pod koniec ciazy nie powinno sie brac kwasu foliowego bo moze zaszkodzic plodom..i nie biore od jakichs 3tyg tego Falvitu. A wy bierzecie dalej po 30tyg? Co o tym myslicie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry