reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

ivi80 - cieszę się że USG wyszło dobrze :-) noo wydaje mi się że rozbieżności nie są duże, a trzeba brać pod uwagę błąd pomiarów. Ja ostatnio też miałam różnice między terminem USG a terminem z ostatniej miesiączki. My jutro idziemy na USG i jutro będziemy mieć pełne 31 tygodni więc pewnie też nie zobaczymy dzieci w całej okazałości, ale ważne by lekarka widziała i sprawdziła co trzeba:-)

magdap, ja nie wiem czy wlejałąm już na tym forum linka do wielce przydatnego wg mnie artykułu ( i fajnie napisanego) jakby co to wybaczcie powtórkę :)) Może Ci to coś rozjaśni:
Nowa Matka Polka
noo czytałam to wcześniej... ale niestety czytałam też kilka innych "wyprawek" i w necie i w 2 książkach i mam mętlik w głowie... ale jakoś damy jutro radę:-)
a termin porodu masz taki jak my mamy rocznicę ślubu:-)

moje dzieci zatonęły w kombinezonkach rozmiar 56 haha, spokojnie by sie w nogawki zmiescili haha
hehe fajnie wyglądają w tych kombinezonkach :-):-) my chyba zaczekamy jeszcze trochę z kupnem kombinezonów...

magda b - no to trzymam kciuki za usg! I życzę samych cudnych widoczków :-) Gdzie planujesz robić zakupy? Ja kupowałam część ciuszków w rozmiarze 56 a część 62. Po praniu uznałam, że lepiej kupować więcej 62 - niektóre się kurczą. I zwracaj uwagę jak wszyte są metki - bywają takie, których nie da się całkowicie wyciąć, a te mogą drapać maluszka.

Ja byłam dziś na KTG. Chłopaki ładnie pukali serduchami, choć kilka razy usiłowali uciec albo skopać te czujniki. Na szczęście pani położna nie dała się tak łatwo wykiwać i zawsze ich znalazła. No i nie wyszły mi żadne skurcze ani wogóle nic niepokojącego. Jedyne co to złapałam grzyba :-( Dobrze że podeszłam do gina (od 3 dni trochę mnie swędzi tu i ówdzie zwłaszcza przy myciu). Dostałam Nystatynę i Clotrimazol. Mam nadzieję, że szybko wytępię to paskudztwo.
hehe z tymi widoczkami to pewnie trudno będzie bo dzieciaki już duże... ale mam nadzieję że się dziewczynki postarają żeby pani doktor wszystko dokładnie sprawdziła :-)
Noo właśnie muszę zapisać na listę pytań do gina o KTG... :)))
Współczuje z tym grzybem... Tobie się to przytrafia a mi bakterie w moczu... ale kończę rano leczenie i do badania kontrolnego... mam nadzieję że wyjdzie ok:-)

Hej:-):-)Wlaśnie wrócilam z usg.Zgadnijcie co lekarz powiedzial na te moje skurcze i bóle brzucha...oczywiście,że to normalne.Została mi no-spa i cierpliwośc.Mam dużo wypoczywac,ale jak to robic mając w domu 2dzieci???Dzieciaczki rosną ale nadal jest różnica ponad 200gram:-(Kacper ważył dziś 1214g. a Zuźka 1457g.Z przepływami wszystko ok.Jeju mam nadzieję,że Kacper choc trochę nadgoni:tak:Pozdrawiam :-)
Gratuluje pozytywnego USG:-) a na tym etapie ciąży to skurcze, twardnienia itp. powoli stają się normalne:-) a Kacper napewno dogoni siostrę:-)

magda_b witaj :-Da jakie imiona wybrałaś Ty? Mi brzuch twardnieje od 20 tc ale wcześniej rzadziej i nie odczuwalnie - tylko po przez dotyk teraz już nie muszę dotykać i wiem kiedy robi się nieprzyjemnie twardy.... Od dziś biorę cordafen an skurcze :) Oby pomógł....
:-)
u nas narazie jest Amelia i Emilia albo Amelia i Maja:-)
ja mam twardnienia od 23 tyg. ale nie znam tego leku co Ty bierzesz... ja się skumplowałam z Fenkiem i się rozstać nie możemy:-p
super że badania dobrze Ci wyszły:-)

moj brzusio tez mi niezle daje dzis popalic. wczoraj nic minimum twardnien dziewczyny szalaly calutki dzien, w ogole chyba nie spaly , a dzis brzucha uspokoic nie moge. rano co 10-15 minut twardy. stres mialam wielki bo sma w domu łykalam co sie dalo no-spe, fenka magnez i nic. po poludniu troche lepiej przyszly kolezanki w odwiedziny wiec przestalam myslec no i twardnien bylo mniej. no ale nocka nadchodzi i znowu stresa lapie. od czego to zalezy , ze jeden dzien taki, a drugi taki??????
marta uspokaja mnie tylko to co ty napisalas, ze stres to powieksza, ale ze tez udalo ci sie tyle wytrzymac:)
spokojnie... odpoczywaj i bierz leki... noo najlepiej jak się ma jakieś zajęcie to nie myślisz i nie szukasz nic niedobrego... ja też nie lubie siedzieć sama bo zawsze sobie coś wymyśle! u mnie też zależy od dnia... albo dziewczyny bardziej albo mniej szaleją... ostatnio zauważyłam że dzieciątko po prawej stało się bardziej aktywne niż dzieciątko po lewej... a od początku bylo odwrotnie:-)

... biorę tylko Luteinę dopochwowo 3x 4 i magnez B6 3x1, żelazo troche mi spada więc biorę witaminki .
Luteine bierzesz w takich mega dawkach???? Dlaczego każą Ci tak dużo tego brać? ja od początku ciąży, tzn. odkąd okazało się że będziemy podwójnymi rodzicami, biorę 2x1!
 
reklama
Witam Was trójpaczki :-)Kurcze 2 dni mnie nie bylo a tu widze ruch jak nie wiem co. Super ze taki urodzaj na blizniaki:-) Witam wszystkie nowe mamusie:-)
ivi80 ja też mam zrobić niedługo glukozę a zapomniałam się zapytać czy mam iść na nią na czczo? Jak ty robiłaś?
Yenefer koniecznie na czczo. Musisz kupic glukoze, pobieraja krew najpierw przed wypiciem, pozniej wypijasz to swinstwo..siedzisz 2 godz w przychodni i znowu pobranie krwi. Ja juz doswiadczona bo 2 razy musialam robic..ale na szczescie cukrzycy nie ma:tak:
ivi80 oj piłam glukozę aż dwa razy :wściekła/y:bo za pierwszym razem po obciążeniu 50g wyszło na granicy normy - 140, wiec musiałam powtórzyć i wypić 75 gram :szok: - ohydztwo to jest dopiero.... i do tego dwie godziny spędzone w laboratorium.... Na szczęście wyniki wykluczyły cukrzyce i nietolerancję glukozy, więc sobie jem ciasteczko właśnie :-D a po tej dawce 75 g glukozy moje córcie szalały aż miło....:tak::-)
Ja chciałam jeszcze spytać, od którego tc miałyście robione ktg? Bo ja jeszcze ani razu, a skoro skarżę się na twardnienia to nei powinni mi zrobić? :sorry:
Iza_mama_blizniakow ja mialam to samo tyle ze po wypiciu 75g mi wyszlo 140 i powtarzalam. Mam nadzieje ze juz nigdy tego swinstwa pic nie bede musiala:wściekła/y:Teraz mi wyszlo 120 po 2 godz wiec tez jem slodycze i sie nie przejmuje.

KTG nie mialam jeszcze robione, ale tez sie zastanawiam od kiedy je robia bo jutro nam sie 34 tydz konczy..

Mi lekarz nic nie mowil o wczesniejszym pojsciu do szpitala. Przeciwnie. Mowi ze jak dziewczynki do swiat nie wyjda i bedzie wszystko ok to sie na termin po swietach umowimy i nie bede musiala wczesniej lezec.

iws ja kupilam juz dawno kombinezoniki na allegro. Z h&mu takie ala spiworki ze mozna nozki osobno a mozna spiac zamkiem i jest spiworek. Sa sliczne i cieplutkie ale troche sie zagalopowalam i kupilam 62 rozmiar, dziewczynki sie w nich utopia chyba ale najwyzej bede podwijac, narazie nie kupuje innych bo w sumie nie wiadomo, moze szybko urosna..Czapeczek jest duzo niemowlecych ale glownie w hurtowniach dla niemowlat. Ja kupilam sliczne rozowiutkie cieplutkie z cyrkoniami rozm. 36cm.

ttolaa ja mdłości i wymioty mialam do konca 4 miesiaca. Masakra jakas..ale jak tylko zaczal sie 5 miesiac wszystko przeszlo jak reka odjal i do dzisiaj czuje sie dobrze pomimo ze ciezko i 16kg na plusie. Badz cierpliwa a napewno niedlugo bedzie lepiej!:-)
Brzuch twardnial tez, ale teraz dziwne bo jakby mniej. Brzuch dosc nisko czuje juz, bo dziewczynki sa glowkami w dol ulozone i napieraja mi strasznie..ale ogolnie w dzien wcale nie leze i jest ok.

Co do laktatora: to dostalam od znajomej taki reczny, ale na poczatek dobre i to..bo w sumie nie wiadomo jak to bedzie..

Co do wózka: widze ze Jumper Duo ma straszne branie:-D My juz dawno go upatrzelismy ale czekamy do porodu i wtedy zamowimy. Dziadki sie skladaja na wozek z fotelikami:-) Kurcze zeby ich nie zabraklo..bo widze ze tylko producent je sprzedaje. To dlatego ze to nowy model z tego roku. Pozniej na allegro bedzie full uzywanych. My chyba ten szaro-rozowy kupimy.:-)
 
Ostatnia edycja:
23marta Jak już pisałam wózek jest super, wcale nie ma 92 cm szerokości tylko 90 i w wiele drzwi się mieści, wiem napewno że długo będzie nam służył bo spacerówka też jest ok. Składanie i rozkładanie wózka zajmuje dosłownie 3 sekundy nie ma problemu z wpinaniem i wypinaniem fotelików czy gondol.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny!!!!
Wczoraj mulił mi net i nie mogłam nic napisać. Byłam z córką u lekarza, dostała antybiotyk. Wczoraj nawet dobrze się czułam i dałam radę pójść z nią do lekarza:-) Oby tak dalej, to będzie dobrze.

Czytam te Wasze wypowiedzi i jestem przerażona:szok: Nie miałam żadnych problemów z pierwszą ciążą, oprócz mdłości i wymiotów do 4 miesiąca. A tu tyle dolegliwości.Może poprostu to jest spowodowane tym, że się ma dwójkę dzieciaczków, a nie jedno. Grunt to pozytywne myślenie i będzie ok.

Pozdrawiam Was.




 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny!!!!
Wczoraj mulił mi net i nie mogłam nic napisać. Byłam z córką u lekarza, dostała antybiotyk. Wczoraj nawet dobrze się czułam i dałam radę pójść z nią do lekarza:-) Oby tak dalej, to będzie dobrze.

Czytam te Wasze wypowiedzi i jestem przerażona:szok: Nie miałam żadnych problemów z pierwszą ciążą, oprócz mdłości i wymiotów do 4 miesiąca. A tu tyle dolegliwości.Może poprostu to jest spowodowane tym, że się ma dwójkę dzieciaczków, a nie jedno. Grunt to pozytywne myślenie i będzie ok.

Pozdrawiam Was.
ttola tylko nie panikuj:)!!! kazda ciaza jest inna. faktem jest, ze jestesmy podwojnie obciazone bo to blizniaki, ale nie jest powiedziane , ze musisz odczuwac te dolegliwosci co my. w razie gdyby sie jednak tak stalo bedziesz madrzejsza i spokojniejsza bo bedziesz wiedziala, że ze swoimi objawami nie jestes sama;)
 
Spokojnie ttolaa napewno wszystko sie unormuje i bedzie ok;-) A co z córcia chora? Tylko uwazaj zebys Ty sie nie zarazila. Kazda ciaza jest inna i niby blizniacza ciaza jest obarczona wiekszym ryzykiem i niby wieksze obciazenie ale kolezanki ktore po jednej dzidzi rodzily dziwia sie mi ze ja z blizniakami taka aktywna jestem i dobrze sie czuje wiec nie ma reguly. Nieraz pojedyncza ciaze sie gorzej znosi niz blizniacza wiec mysl pozytywnie a energia sie znajdzie:-)
 
Hej!
ttolaa U mnie początki były cieżkie wymiotowałam codziennie bez wzglądu na porę dnia...teraz się śmieję że przechodziłam to podwójnie...zaczęło się od 5 tyg i trwało do 12 tyg... teraz już mam spokój...choć męczy mnie zgaga...zawsze na wieczór bez względu na to co zjem ...
Trzymaj się pozdrawiam :)
 
nataliab, a robisz Ty badania progesteronu czy tak w ciemno bierzesz te leki??? Ja od początku ciąży miałam dawkę "uderzeniową" luteinę 2x2 i duphaston 2x1, ponoć duphaston jest silniejszy, ale to lek syntetyczny. Dostałam to dlatego że od badania po owulacji progesteron mi sporo spadł, poza tym zdarzyly mi się plamienia dwa razy, na szczęście krótkotrwałe. Ale progesteron badam co dwa tygodnie, jak okazalo się że ładnie rośnie i już przekracza normę dla bliźniaków to lekarz mi odstawiał - najpierw jeden duphaston, potem drugi, potempo jednej luteinie tak,że teraz biorę już tylko jedną na noc. Ale badanie mam zrobić znów przed kolejną wizytą i zobaczymy. Od 2 trymestru łożysko przejmuje produkcję progesteronu i bywa że organizm radzi sobie bez wspomagania.
wydaje mi się że strasznie dużó tej luteiny bierzesz, nie mam pojęcia czy ona ma związek z twardnieniami, może bardziej się denerwujesz i dlatego tak? Powiedz o tym lekarce.

jeśłi chodzi o detektor tętna to dostalam chyba taki: BabySound B: detektor tętna płodu. Kompaktowy model z wbudowanym wyświetlaczem częstotliwości tętna i dwoma wyjściami słuchawkowymi. Przeznaczony do pomiaru i odsłuchu tętna. - VOLOS - import i dystrybucja urządzeń medycznych; sklep inter tylko niebieski i w wersji bez wyświetlacza.
Ale nie słucham codziennie ;)

Muszę i ja sie zorientwać jak to z tymi twardnieniami, przestałam na to zwracać uwagę i tak nie czuję często, pewnie jak zacznę liczyć to ze stresu się powiększą :/
.
Ja już zamówiłam w poniedziałek przyjedzie do nas a we wtorek wizyta u lekarza więc niech mi pokaże co i jak. No a z tymi luteinami troche mnie zaniepokoiłyście... robiłam badania progesteronu 2 razy do 14 tc i wtedy już był dobry, poźniej miałam krwiaka no i kazała mi to brać a jak krwiak sie wchłonął to zaczęly sie Mega twardnienia i bóle podbrzusza i najpierw przez tydzien brałam No-spe 3x1, luteine 3x4, magnez i luteine podjęzykową 3x2. No i teraz na USG połówkowym powiedziała mi że jak już czuje ze brzuszek nie boli i mniej twardnieje to zmniejszać luteine do 3x2 ,podjezykową wcale odstawić i No -Spę też. Odstawiłam No-Spę i luteinę podjęzykową ale tej dopochwowej probuje zmniejszac ale czuje jak mi stawia sie brzusio więc do wizyty 15.12 odczekam i wtedy porozmawiam co dalej.

Pozdrawiam wszystkie mamusie ...w Trójmieście dalej pochmurnie i smutno..
 
Ja już zamówiłam w poniedziałek przyjedzie do nas a we wtorek wizyta u lekarza więc niech mi pokaże co i jak. No a z tymi luteinami troche mnie zaniepokoiłyście... robiłam badania progesteronu 2 razy do 14 tc i wtedy już był dobry, poźniej miałam krwiaka no i kazała mi to brać a jak krwiak sie wchłonął to zaczęly sie Mega twardnienia i bóle podbrzusza i najpierw przez tydzien brałam No-spe 3x1, luteine 3x4, magnez i luteine podjęzykową 3x2. No i teraz na USG połówkowym powiedziała mi że jak już czuje ze brzuszek nie boli i mniej twardnieje to zmniejszać luteine do 3x2 ,podjezykową wcale odstawić i No -Spę też. Odstawiłam No-Spę i luteinę podjęzykową ale tej dopochwowej probuje zmniejszac ale czuje jak mi stawia sie brzusio więc do wizyty 15.12 odczekam i wtedy porozmawiam co dalej.

Pozdrawiam wszystkie mamusie ...w Trójmieście dalej pochmurnie i smutno..
ze luteina dopochwowo pozwala w dobrej formie utrzymac szyjke (w miare dobrej formie) to slyszalam, ale zeby na brzuszek dzialala to pierwszy raz sie z tym spotykam.
 
reklama
ze luteina dopochwowo pozwala w dobrej formie utrzymac szyjke (w miare dobrej formie) to slyszalam, ale zeby na brzuszek dzialala to pierwszy raz sie z tym spotykam.
też biorę luteinę dopochwową najpierw brałam 3 razy dziennie teraz 2 razy dziennie i tak do końca ciąży...duphaston odstawiłam w 14 tyg. a i maganez 2 razy po 2 tabletki dziennie biorę...więc widzę że to stanardowe dawki...a no i nospa jak brzuszek boli
 
Do góry