reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja czekam na USG połówkowe , żeby się upewnić że wszystko jest dobrze i może wtedy coś zacznę kompletować.
Dziewczyny jakie USG miałyście robione, bo u nas w szpitalu mają tylko 2D, a ja tyle słyszałam o 3D, badź genetycznym. Nawet znalazłam sobie klinike, która to wykonuje, ale mój mąz uważa, że co za duzo to nie zdrowo. i już sama nie wiem, pewnie w kochanej Polszy jest inaczej.
 
reklama
Ja podejrzewam,że będę miała teraz genetyczne,ale to są moje gdybania.Jak zrobię to zobaczę.
walawenderki
user-online.png
-ja też nic nie kupuję,boję się.
 
usg genetyczne wykonuje się bodajże tylko do 14 tygodnia ciąży - wtedy sprawdza się przezierność karkową i inne parametry dzieciątka które wykluczają zmiany genetyczne , ja dodatkowo miałam jeszcze test pappa (ze względu na in vitro). usg 2d to zwykłe usg biało czarne gdzie też można pomierzyć i zobaczyć dzieciaczka , 3d/4d jak dla mnie nic nowego nie wnosi poza tym że widać normalnego człowieczka :-) Usg połówkowe robione jest po 20 tygodniu ciąży i też wtedy dokładnie mierzy się maluszki :-)
co do ubranek - ja do szpitala biorę w rozmiarze 56, w domu mam rozmiar 50 ale są to ubranka używane :-) a nie zamierzam kupować specjalnie ubranek w rozmiarze 48 czy 50 - bo niestety ale są drogie, jeden kaftanik w takim rozmiarze , tzn 48 widziałam za 22 zł - sorry ale za tą podwojoną cenę to ja paczkę pampersów kupię :-)
a to że troszkę ubranka mogą być za duże - trudno , maluchy szybko dorosną

dziewczyny na prawdę nie bójcie się, ja widzę po sobie że jakbym miała teraz startować z wyprawką to bym chyba się za przeproszeniem zesrała...
też się bałam , tym bardziej że plamiłam/krawiłam itp...ale jakoś na przekór wszystkiemu powoli zaczynaliśmy kupować, na spokojnie ... i teraz czuję się spokojniejsza i mogę z ulgą przygotowywać się na poród i na przyjście maluchów na świat :-)

Karola - żyjesz???odezwij się !
 
Ostatnia edycja:
usg genetyczne miałam ok 25 tc na specjalnym usg w szpitalu w Poznaniu. Na nim mierzyli każdą część ciała dzieci. Serduszka, komory, przedsionki, nóżki, rączki nawet mówili ze mają po dwie dziurki w nosie no wszystko i na nim dowiedziałam się, że drugi będzie syn bo do tej pory nie chciał się ujawnić. Usg 3d jak dla mnie szkoda kasy i dlatego nie zdecydowałam się na nie.

Co do ciuszków to na moich wszystkie 56 były za duże w szpitalu. W domu miałąm kilka par kaftaników i szpioszków r. 48 i wyglądali w nich cudnie, ale ponosili chyba z 1,5 tygodnia i były za małe. Teraz mam na pamiątke jacy malutcy byli.
 
Ostatnia edycja:
Agata na podtrzymanie ciąży własnie fenoterol jest.

Ja własnie za duzo kupiłam chyba małych ubranek rozmiar 50, ale na wyspach ciuszki sa na serio taniutkie w takich sieciówkach.A nie wiem jak w Pl ale u nas w Tesco mają malutkie rozmiary pajacyków.Ogólnie ja sporo nakupowałam,troche mama, troche tesciowa i wyszło tego strasznie dużo!!
Własnie wyprałam pieluchy i mam az 19 tetrowych :-D i 6 flanelek, ale nie moglam sie operzec tym wzorkom cudnym.
 
AGATA777 ,TOSSA- dzieki za wyjasnienie. Myśmy ,żeczywiście mieli genetyczne ok 12 tygodnia wraz z pobraniem krwi na zepół Downa. Jak sobie przypomne ile strachu było czekając na wyniki to , aż mi nie dobrze. Nawet mój mąz, który jest niesamowicie spokojny się denerwował.
Całe szczęśćie wynik zakwaliikował nas do niskiego stopnia ryzyka.
Byle to wtorku, do USG i już oddychne pełną pierwsią.
Dziewczynki dużo przytyłyście w ciązy, bo ja niezbyt, czym też się martwie. Czasem mam wrażenie , że bliźniak z lewej jest o wiele bardziej ruchliwy niż ten z prawej. Może nie ma miejsca :-):-)
Jak narazie nic złego lekarze nie mówią, więc staram się odganiać złe myśli.
 
ewa, wiem coś na ten temat. Idzie zwariować jak wejdzie sie do sklepu :-):laugh2: buy one get one free, to tak jak z naszymi dziećmi - haha.

madzia, masz racje co do tego jak dzieci szybko rosna
 
Ostatnia edycja:
walawenderki no super udało sie z suwaczkiem :).Ja przytyłam 8 kg, ale tylko w brzucho poszło, nie martw sie jeszcze przytyjesz ;-).A co do ułozenia maluchów to ciagle sie zmienia, takze sie nie martw, moje na kazdym usg inaczej lezą.
 
ewaw1 - no niestety w PL jest trochę inaczej :-) co do pieluch - my kupowaliśmy zwykłe białe, niestety drukowane są droższe :-) ale tak jak pisałam zamierzam je obrębić ręcznie kolorowym kordonkiem lub muliną w taki sposób
pieluszki1.jpg

walawenderki - wagą się nie martw, jeszcze nadrobisz :-) dzieciaczki jeszcze na tym etapie ciąży co ty jesteś mają sporo miejsca do fikania :-) moje maluchy dopiero od 2 tygodni się w miarę nieźle rozkręciły z wierceniem, aczkolwiek na razie nie mogę narzekać że porządnie matkę kopią :-)
 
reklama
Tossa ty szalencu :-), ale slicznie wyglądają takie obszyte.Ja np.kupiłam w promocji w Mothercare 8 body za 7e czyli opłaca sie bardzo, wszedzie trójpaki,szesciopaki nie ma co narzekać.
 
Do góry