reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej wszystkim !
Chciałam do Was dołączyć, ale widze , że tutaj pusto i dawno nikt nie zagladał :no:


Witam.Mam nadzieje ze wszystko bedzie oki.U mnie w 7 miesiacu lekarka widziala tez dwa jaja ale kazala mi przyjsc za dwa tyg zeby potwierdzic,poniewaz powiedziala mi ze moze sie okazac ze jeden sie wchlonie.
I jak poszlam za 2 tyg to bily juz dwa serduszka:tak::tak::tak:
 
reklama
Ja mam wizyte 14 stycznia- i wówczas się wszystkiego dowiem czy będą dwa dzieciaczki czy jedno- jak narazie musze cierpliwie czekać- ale czuję, że będą dwa, wówczas może być ciężko bo jednoowodniowe i jednokosmówkowe...
 
Dziewczyny gratuluje wam podwójnego szczęścia:-).Ja sobie tego nie wyobrażam,cieszę się że będę miała tylko jedno,z dwoma to bym chyba sobie nie poradziła :-)
 
milkada jasne ze bys sobie poradzila bo nie mialabys innego wyjscia:tak: Ja jeszcze mam w domu dwojke (5 i 2 lata) maz pracuje calymi dniami, nie mamy nikogo do pomocy, bo rodzina i przyjaciele to kawal drogi skad mieszkamy, i musze sobie poradzic, w kazdym razie staram sie myslec pozytywnie..Coz nikt nie wybiera blizniakow na zyczenie..
kamikuka witam cie w naszym gronie i gratuluje. Mysle ze jesli mocno czujesz ze bedzie dwojka to sie nie mylisz. Ja od samego poczatku ciazy czulam ze cos jest tym razem inaczej i do meza mowilam ze to blizniaki a on sie smial. W 13 tyg pierwsze usg no i okazalo sie ze mialam racje!!! Co do jednojajowych to na tak wczesnym etapie to podobno trudno stwierdzic bo wszystko jest tak malenkie ze delikatnej blonki miedzy dzidziami po prostu nie widac na usg. Znajomej tez lekarz mowil caly czas ze maluchy sa jednojajowe jednokosmowkowe az do 12 tyg, bo wtedy dopiero pierwszy raz zobaczyl blone miedzy maluchami. Tak ze glowa do gory i mysl pozytywnie.
 
Dzięki wielkie Iwee,
U mnie w 7 tc gin powiedział, że będą bliżniaki. Tydzień poźniej, jak ustąpiły mi nagle bóle piersi i się trochę przeraziłam pobiegłam do innego lekarza, który nie chciał mi potiwerdzić ciąży mnogiej mówiąc, że jeszcze za wcześnie (8tc), ale stwierdził, że jeżeli będą bliżnięta to jednokosmówkowe , jednoowdodniowe bowiem tak wyczytał z obrazu. 14 stycznia mam wizytę u swojego prowadzącego, będe w 11tc więc wówczas się dowiem już wszystkiego. Już przyzwyczaiłam się do myśli, że bedę miała dwa dzieciaczki, ale martwi mnie fakt, że ciąża jednoowodniowa, jednokosmówkowa jest bardzo rzadka i zarazem wysokiego ryzyka...
Cóż, staram się być pozytywnej myśli :-)
 
Kamikula 11 tydz scan napewno juz rozwieje watpliwosci i tez bardziej bedzie pewne czy ciaza faktycznie jednoowodniowa. wiec narazie nie zamartwiaj sie bo wszystko sie jeszcze okaze. Ja jestem 19 tydz a termin mam na koniec maja ale blizniaki zazwyczaj sie rodza 3-4 tyg wczesniej a nawet jesli w moj przypadek bylby terminowy, to i tak tu (w Anglii) wywoluja porod blizniaczy w 38 tyg bo dluzszy pobyt dzidzi w brzuszku jest dla nich podobno niebezpieczny.Tak wiecz licze na polowe lub poczatek maja.
A ty kiedy masz termin?
Co do samopoczucia to ciezko znosze ta ciaze:-( Troche tak jak dwie poprzednie (pojedyncze) razem wziete;-). jestem teraz 19 tydz a czuje sie jak w osmym miesiacu w poprzednich ciazach. Ciezko mi, brzuch juz bardzo duzy, kregoslup boli itd, a gdzie tu jeszcze do konca:szok:
A tak w ogole to dolacz tez do watku "kwietniowe blizniaki" - ja glownie tam pisze, no i tam wiecej podczytasz jak podwojne mamy sobie radza w ciazy.
 
Dzięki Iwee za wsparcie :)
Ty to juz daleko hoho 19 tydzien, zyczę spokojnego dotrwania do konca ciąży.
Oczywiście zaglądne na kwietniowy wątek by poczytać i dowiedzieć się więcej :-)
Dziękuję raz jeszcze!
 
Witam wszystkie mamusie chętnie bym się dowas dołonczyla rowniez jestem w ciąży blizniaczej.pozdrawiam wszystkie mamusie


 
Ostatnia edycja:
reklama
zlosnica witam cie serdecznie wsrod blizniaczych mam i gratuluje dwoch serduszek!!!:tak: Napisz cos wiecej o sobie. W ogole jak sie czujesz jako podwojna mamusia? w ktorym tygodniu ciazy jestes? Pozdrawiam ciepluchno..
 
Do góry