reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Milenka nie denerwuj się, napij się szklanki wody otwórz okno albo lepiej wyjdź na dwór na kilka wdechów jesli nie jest gorąco, lepiej nie leż i zmierz za jakieś 15 min
też miałam takie momenty że łapało mnie do 120 wlaśnie tak do 13 było najgorzej na holterze wyszło że max miałam 132 i przeszło teraz trochę
spokojnie
jakie masz ciśnienie?
 
Milena ja przez wiekszosc ciazy mialam puls ponad 110 i czulam sie z tym fatalnie, jednej nocy mialam tez ze 130 i nie wiedzialam co sie dzieje ze mna, cala sie trzeslam chcialo mi sie wymiotowac koszmar, wzielam ziolowa tabletke na uspokojenie jakas lagodna bo juz nie moglam wytrzy?mac a bylam przed bardzo waznym wydazeniem wiec moze przez to, jakos przeszlo, na wszelki wypadek moze zadzwon do jakiejs poloznej czy cos
 
mi kardiolog powiedziała ze jeśli puls cały dzień byłby taki wysoki to wtedy mógłby być problem a jak tylko chwilami chwyta to jest to normalne dla ciąży tym bardziej bliźniaczej, jak masz wysiłek fizyczny to pik tetna sięga nawet do 180 później jest 120-140 więc my taki wysiłek przerabiamy, poza tym szczyt ilosci krwi jest w 32 tyg i teraz jestes w momencie wzrostu więc mogą być takie objawy, jak więcej krwi to serce musi to przepompować, najważniesze to kontrolowanie ciśnienia

u mnie zaczęło się dokładnie w tym samym czasie co u Ciebie też sie tym bardzo wystraszyłam trzymam kciuki zeby jak najszybciej przeszło
 
dzieki, widze,ze spadlo, wiec mam nadzieje ze to bylo tylko chwilowe... kurcze moze masz racje z tym szczytem krwi, zobaczymy jak bede sie czula... pojde troche posiedziec w ogrodku, moze poczuje sie lepiej;) dzieki dziewczyny ;):-)
 
Dziewczyny ja pierwsze słyszę o wpuszczaniu samodzielnym soli fizjologicznej noworodkom...maluszki dużo kichają i wtedy oczyszczają noski. Ja osobiście się bym nie odważyła cokolwiek wpuszczać
Później jak najbardziej sól się przydaje

Milena z tym spaniem to dostaniesz leki i większość czasu prześpisz nawet nie będziesz wedziała kiedy zleci pierwsza doba :)
 
reklama
ja musialam codziennie zakra[plac Julce nosek, niestety, tez sie balam az trafilam na dobra sol fizjologiczna ktora wycieka malusienkimi kropelkami. ona urodzila sie w pazdzieriku i bylo zimno, w domu cieplo bo juz bylo grzane, wydalismy kupe kasy na nawilzacze powietrza, kropelki na posciel i inne, wieszanie recznikow tez nie pomoglo, po wizycie u lekarza zapisal nam NASIVIN kropelki, ktore pomogly na paoczatku a potem jeszcze bardziej wysuszyly jej sluzowke ;( pomagaly spacerki ale w nocy itak musielismy jej zakraplac nosek. ja nikogo nie namawiam do zakraplania, tylko sol rozrzadza wydzieline i latwiej oczyscic nosek... karola tutaj jest dobry artykul co i jak ...Pielęgnacja nosa i uszu dziecka
 
Do góry