reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

Witam wszystkie Ciężarne, przyszłe Mamy!
Proszę o wypełnienie ankiety dotyczącej Waszych praw w pracy, która posłuży mi do celów naukowych. Ankieta jest anonimowa, ma w sumie 30 pytań i wypełnienie jej zajmie dosłownie chwilkę. Myślę że te badania są również w Waszym - przyszłe Mamy, interesie. Będę bardzo wdzięczna za pomoc, Pozdrawiam i przesyłam link do ankiety;)
Ankieta - Wiedza kobiet ciężarnych na temat praw pracy związanych z macierzyństwem oraz ich przestrzegania przez pracodawców
 
reklama
Pierwsze słyszę, ale może zależy od miejsca. W szpitalu nie wymagają. A te konsultacje to chociaż ze skierowaniem, czy musisz sobie zapłacić? ;)
 
Jak ktoś ma zatruty zab a jest w ciazy ,tzn zajdzie juz po wizycie u dentysty to jakoś złe działa te zatrucie na płód ?
 
Zatrucie podobno nie działa na płód, ale raczej wszelkie zbiegi na zębach każą wykonywać dopiero w II trymestrze. Najlepiej zapytać dentysty u którego robiłaś zęba bo być może inne są standardy dla kobiet w ciąży i dla kobiet nie w ciąży.


Ja znów mam pytanie czy usuwanie próchnicy może być wykonywane w III trymestrze? Mam jeszcze 2 zęby tak do "wyleczenia" albo raczej właśnie do usunięcia próchnicy bo nic innego się z nimi nie dzieje. Z góry dziękuję.
 
Ja miałam ząb truty, to była końcówka 2 trymestru. Potem został zatkany, a 3 miesiące do urodzeniu syna wyrwany. Nie chciano go wyrywać w trakcie ciąży z racji problemów z nią. A problemy z nim (górna 8) zaczęły się jak byłam w 7 tygodniu ciąży. I tak cały czas coś się działo, dentystka nie chciała truć, aż trafiłam na ostry dyżur i tam lekarz powiedział mi, że trucie nie zagraża dziecku, bardziej zagraża stan zapalny i odczuwanie ostrego bólu.

Cherie87 mi mówiono, że można leczyć zęby w 3 trymestrze, przejdź się do dentysty i zapytaj, bo potem możesz mieć ogromne problemy (mojej mamie te nie doleczone strasznie się posypały własnie po porodzie).
 
Niby tak, ale chodziłam już do tylu dentystów i byli tak skrajnie różni, że przestałam im bezgranicznie ufać... ;) O każdą decyzję się kłócą, każdy krytykuje poprzedniego... no i na pewno, tak jak w każdym innym zawodzie, zdarzaja się lekkoduchy, którzy zaniedbują podstawowe sprawy. Lepiej się zawsze dowiedzieć na własną rękę, a nie polegać na kimś w 100 % ;)
 
witam,
mam pytanie czy pi wyrwaniu zeba 8, który jest czesciowo zatrzymany mozna zaraz planowac ciążę, np po 1 tyg. czy trzeba dluzej odczekac?
pozdrawiam
 
reklama
To wszystko zależy od tego jakie leki otrzymałaś i pobierasz nadal. Powinnaś zapytać o to swojego stomatologa. Zawsze przed ciążą i rozpoczęciem starań warto odpowiednio się do niej przygotować i skonsultować się ze swoim ginekologiem, żeby mieć pewność, że np. pobierane leki nie są przeciwwskazane w ciąży.
 
Do góry