reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

reklama
Jest za darmo :) Wczoraj miałam robiony pierwszy etap :sad: niestety.. ale płaciłam jedynie za znieczulenie (które i tak nic nie dało ;() Dentystka powiedziała, że mam kilka ubytków na innych zębach, na szczęście nie jakiś wielkich i żebym korzystała póki jestem w ciąży bo zabiegi są za free i jakaś mocniejsza plomba za którą normalnie musiałabym zapłacić ponad 100 zł za ząb też jest darmo :tak:
 
No nie wiem bo ja q czasie ciazy tez mialam robiona kanalowke i musialam placic ;) moze zalezy to od przychodni/dentysty
 
Dbanie o zęby w ciąży jest bardzo istotne. Jest szczególnie powiązane z dietą, dlatego trzeba uzupełniać wapń. Jak to powiedział mój ginekolog: "Jeżeli będziesz miała niedobory witamin, a do tego nie będziesz chodziła regularnie do dentysty, to dziecko weźmie sobie wapń z Twoich zębów i kości."
 
No nie wiem bo ja q czasie ciazy tez mialam robiona kanalowke i musialam placic ;) moze zalezy to od przychodni/dentysty

No pewnie tak :) wydaje mi sie ze na nfz spokojnie robia w ciazy za darmo ale lepiej zapytac zanim sie przysiadzie do zabiegu. Warto chyba tez - w przypadku kanalowego, znalezc taka przychodnie gdzie robia zabieg jednodniowy tzn bez zatruwania, bo wtedy mniejsza meczarnia i mniejszy stres. Ja niestety nie pomyslalam o tym, mam trucizne boje sie okropnie o dziecko ale dentystka powiedziala ze lala sie ropa i nie mogla puscic mnie bez tego do domu. Mowi ze zatrucie jest bezpieczne dla dziecka, mam nadzieje ze ma racje. Ech.. boli :(
 
Ja sie bardzo zrazilam do dentysty,poniewaz jak bylam z corka w ciazy strasznie rozbolal mnie zab wiec poszlam i juz na pierwszej wizycie zalowalam,ze nie poszukalam innego stomatologa poniewaz w roznych gazetach wlasnie wyczytalam ze mozna smialo podac znieczlenie a tam mi ten sadysta powiedzial ze nie ma nawet takiej opcji,ze on mi nie da znieczulenia i mialam kanalowke robiona na zywca 3 osoby mnie trzymaly i tak teraz sobie mysle,ze moj strach nerwy i bol jakie wtedy przezylam mogly sie bardziej odbic na zdrowiu a nawet na zyciu mojej coreczki niz jeden maly zastrzyk ze slabszym znieczuleniem,dlatego dziewczyny jak macie mozliwosc to sprawdzcie kilku stomatologow przed leczeniem,bo nie warto ryzykowac.....(zaznacze,ze takie informacje na temat znieczlenia wyczytalam z roznych gazet dla mam takie jak"Mamo to ja" "Dzidziuś" itp.wiec nie wydaje mi sie by w takich poradnikach wprowadzali by w błąd-oczywiscie jezeli ciaza nie jest zagrozona)
 
Dziewczyny, Was zapytam, bo pewnie któraś z Was na bank miała kanałowe. Byłam tydzień temu u dentysty no i włożyła mi trutkę w zęba, dała znieczulenie. Dzisiaj zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem, dentystka rwała mi nerw nieco na żywca gdyż gdy wkładała te sprężynki czy igły (nie wiem co to) aby oczyścić kanał bardzo mnie bolało - wstrzyknęła więc mi znieczulenie no i dalsza wizyta minęła dość spokojnie. Zastanawiam się tylko co ona mi tam włożyła po oczyszczeniu zęba - antybiotyk? Czy któraś z Was się orientuje co to za cholerstwo tam znów mam i czy jest to jakoś bardzo szkodliwe? Dodam że zakleiła mi to czymś co ochydnie smakuje i pachnie.. Nie da się jeść ani pić, aż mi niedobrze od tego :dry: Jestem w 12 tygodniu, cholernie się boję tej całej chemii którą pchają mi do tego zęba :(
 
Spokojnie bedzie dobrze ja przez calą ciąże mialam robionego jednego zeba kanalowo i to na zywca ani rau nie dostalam znieczulenia......
 
No właśnie ja się tego znieczulenia boję i tego (chyba) antybiotyku co mam w zębie.. Chodzi mi o to, czy to jest groźne dla dzidziusia :(
 
reklama
Jak by bylo to by chyba tego nie robili a poinformowalas,ze jestes w ciąży???? Ja ostatnio bylam u dentysty bylam ok 4 tyg ciazy dostalam znieczulenie tylko ze slabsze
 
Do góry