reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

reklama
zapytaj sie swojego ginekologa i dentysty, z porad na forum to raczej nie korzystaj...

Forum jest od tego, zeby sie wymieniac informacjami i doswiadczeniami wlasnymi. Korzysta sie z niego dobrowolnie. Kazdy czytajacy kieruje sie swoim rozumem. Jesli nie masz do napisania nic godnego uwagi po prostu nie komentuj.
 
No to po wizycie u zębologa.
Jeden ząbek zaplombowany, jeszcze jeden mnie czeka w tym miesiącu, a ogólnie wszystko ok.

Niestety preparaty żelaza - tak mi pan doktorek powiedział - obojętnie w jakiej postaci w dużych ilościach, a w moim przypadku tak jest, bo mam anemię, osłabiają szkliwo, a jak szoruję ząbki to jeszcze pogarszam, więc mam aż tak nie szorować zęboli i jak się coś będzie działo to się pojawić.
Stwierdził, że nic mi nie pomoże, mnie ma żadnych cudownych past i preparatów :(

ale jeszcze i tak będe rozmawiać z moją ginekolog żeby może łykać to pewnie mniej będzie osadu na zębach chociaż :)

pozdrowionka
 
do_ti a moze sprobuj po kazdej dawce zelaza tylko wyplukac zeby plynem typu elmex czy jakie tam sa.:confused: Moze to pomoze nie niszczyc szkliwa.:confused:
 
O płynie do płukania ust słyszałam różne opinie
prawie wszystkie mają alkohol i grozi to FAS ;)

Ach...tego to nie wiedzialam :(

Przypomnialam sobie, ze ja swego czasu kupowalam w USA taka paste wybielajaca co sie Rembrandt nazywala. Ona na pewno byla w dwoch rodzajach: normalna i wrazliwa ( w sensie do zebow wrazliwych) i wlasnie ta druga kupowalam, bo ona miala takie skladniki co ponoc nie scieraly szkliwa. Ja nie wiem czy w PL mozna kupic, bo ona w Stanach wogole droga byla, ale moze sprobuj poszukac i zorientowac sie choc w skladnikach, czy ci odpowiadaja i ewentualnie zapytac lekarza. Ogolnie dzialala supcio!
 
Ostatnia edycja:
Przydałaby mi się kochana pasta wybielająca, ale mam zakaz. Przy osłabionym szkliwie nie można wybielającej.
Ale porozglądam się za płynami do płukania bezalkoholowymi. Może takie dla dzieci są :)

pozdrowionka
 
mam parę ząbków do leczenia, jednak terminy odległe. słyszałam że II trymestr nie jest dobry na leczenie... a Wy jak sądzicie? bo prywatnie pójść to chyba bym musiała kredyt wziąć ;/
 
Wlasnie II trymestr jest dobry na leczenie, odradzaja I-szy. W czasie ciazy dzidzius ci zabiera duzo wapna wiec warto isc naprawic zabki, bo pozniej znajdziesz sie w wiekszej dziurze budzetowej, bo i dla dziecka sa pieniazki potrzebne. Poza tym nie wyleczone zeby matki moga miec wplyw na dziecko.
 
reklama
II trymestr jest najlepszy na uporządkowanie swoich ząbków
mój doktorek powiedział, że w III to już będzie się bał coś poważniejszego robić, bo jeszcze mu urodzę na fotelu :D
 
Do góry