reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a brak pęcherzyka ciążowego

Tak się teraz zastanawiam, bo ja to wszystko rozumiem i jest to dla mnie informacja bardzo dobra, że przy takiej becie nie może być nic widać. Mamaginekolog w tym artykule pisze, że podczas 5 tygodnia u każdej kobiety powinien być już widoczny pęcherzyk ciążowy, czy to oznacza, że u mnie biorąc pod uwagę wiek ciąży, ten przyrost jest za mały ? Czy w 5 tygodniu nie powinien wynosić ponad 1000 i już być widoczny? Bo z kolei o moim wyniku bety gin powiedziała, że ok 🤨 albo mi odwala albo nie rozumiem ☹️
5 Tygodnia w sensie 5+coś.
 
reklama
Tak się teraz zastanawiam, bo ja to wszystko rozumiem i jest to dla mnie informacja bardzo dobra, że przy takiej becie nie może być nic widać. Mamaginekolog w tym artykule pisze, że podczas 5 tygodnia u każdej kobiety powinien być już widoczny pęcherzyk ciążowy, czy to oznacza, że u mnie biorąc pod uwagę wiek ciąży, ten przyrost jest za mały ? Czy w 5 tygodniu nie powinien wynosić ponad 1000 i już być widoczny? Bo z kolei o moim wyniku bety gin powiedziała, że ok 🤨 albo mi odwala albo nie rozumiem ☹️

A masz potwierdzoną owulację monitoringiem?
 
Powiem Wam dlaczego takie nerwy. Bo biorąc pod uwagę, że być może rzeczywiście było za wcześnie to ona tego nie powiedziała, nie zasugerowała nawet i to mnie tak zdenerwowało i zasmuciło. Była naprawdę przesympatyczna, ale właśnie dlaczego ona nie stwierdziła, że przy tej becie pęcherzyka nie będzie widać? Nie rozumiem, a sama wcześniej tez natknęłam się na takie informacje.

A bo zeby trafic na dobrego lekarza to trzeba miec duzo szczescia. W pierwszej ciazy tez bylam tak szybko na usg jak ty. Mialam wielka torbiel na jajniku, a lekarka powiedziala, ze ciazy nie widzi i ze moze to byc rak. Zamiast na spokojnie kazac mi sie pojawic za tydzien lub dwa i wtedy bez watpliwosci cos sugerowac.
 
Tak się teraz zastanawiam, bo ja to wszystko rozumiem i jest to dla mnie informacja bardzo dobra, że przy takiej becie nie może być nic widać. Mamaginekolog w tym artykule pisze, że podczas 5 tygodnia u każdej kobiety powinien być już widoczny pęcherzyk ciążowy, czy to oznacza, że u mnie biorąc pod uwagę wiek ciąży, ten przyrost jest za mały ? Czy w 5 tygodniu nie powinien wynosić ponad 1000 i już być widoczny? Bo z kolei o moim wyniku bety gin powiedziała, że ok 🤨 albo mi odwala albo nie rozumiem ☹️

Mamaginekolog nie jest dobrym autorytetem w dziedzinie medycyny.
 
Mamaginekolog nie jest dobrym autorytetem w dziedzinie medycyny.

Nie zmienia to faktu, że akurat wpisy o interpretacji USG są naprawdę nieźle napisane - być może nie przez nią, nie mniej jednak są zgodne z aktualną wiedzą medyczną.
Jak napisałam - nie lubię jej, również prywatnie, nigdy u niej nie byłam jako u lekarza (akurat na grupie Warszawskiej ją sobie chwalą z np. cesarki na NFZ) ale błagam to że się kogoś nie lubi nie oznacza, że każdy jego artykuł/wpis jest do dupy - ten nie jest

Z tym, że nie można się sugerować, że "ja mam już 5tc a pęcherzyka nie ma" jeżeli nie mamy potwierdzonej owulacji, a beta nie dobiła do odpowiednich wartości. Ja miałam pęcherzyk w 4tc, dokładnie 1 dzień po spodziewanej miesiączce - ale gdybym miała patrzeć na datę z OM to byłby chyba ok 6tc więc słabo - tylko, że ja miałam monitoring i wiedziałam, że owulacja w tym cyklu jest sporo spóźniona
 
reklama
Tak się teraz zastanawiam, bo ja to wszystko rozumiem i jest to dla mnie informacja bardzo dobra, że przy takiej becie nie może być nic widać. Mamaginekolog w tym artykule pisze, że podczas 5 tygodnia u każdej kobiety powinien być już widoczny pęcherzyk ciążowy, czy to oznacza, że u mnie biorąc pod uwagę wiek ciąży, ten przyrost jest za mały ? Czy w 5 tygodniu nie powinien wynosić ponad 1000 i już być widoczny? Bo z kolei o moim wyniku bety gin powiedziała, że ok 🤨 albo mi odwala albo nie rozumiem ☹️
Wg mnie to oznacza standardową ciążę ze standardową owulacją, a owulację mogłaś mieć później, jak i późniejsze zagnieżdżenie. Rzeczywiście pęcherzyk powinien być co do zasady, ALE uwierz mi wiele zależy od sprzętu i lekarza. Ja w poprzedniej ciąży musiałam unieść pupę i nieźle tam się namanewrowała aparatem zanim znalazła. Jakby nie szukała tak dokladnie to wyszłabym z wizyty z niczym.
 
Do góry