reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a antykoncepcja hormonalna

Mam takie pytanie, może któraś z Was sie orientuję, co się może stać kiedy matka nie wie że jest w ciąży a zażywa tabletki antykoncepcyjne ??Czy mogą byc tego skutki uboczne dla płodu??
Tak mnie dziś wziąło na myślenie
:baffled:
ja zaszlam w ciaze biorac tabletki. okazalo sie ze z nie wiadomych przyczyn zaczelam jajeczkowac. teraz jestem w 12 tygodniu ciazy ale na podtrzymaniu. a lekarze do konca nie wiedza zcy to nie przez tabletki
 
reklama
Osobiście nie przyjmowałam tabletek ale kolezanka miala powazne problemy z dzieckiem ktorym zaszla w ciaze biorac tabletki. Nie bede opisywac co dokladnie bo nie mam zamiaru nikogo straszyc. Ale co kobieta to inny organizm i reakcja na tabletki. Jedej nic nie bedzie druga moze miec powazne klopoty nawet po odstwieniu tabletek wiec nie ma reguly....
 
Różnie to jest ja bardzo dlugo brałam tabletki antykoncepcyjne (10lat) i na ciążę też później musiałam sporo poczekać....osobiście wydaje mi się że właśnie to długoletnie zażywanie tabletek miało wpływ na to że nie moglam zajść w ciąże
Dzięki Bogu w końcu się udało:-)
 
jESTEM PRZYPADKIEM, ŻE MOŻNA ZAJŚĆ W CIĄŻĘ BIORĄC TABSY!
i nie wierzę w to, że tabletki, czy jakiekolwiek inne zabezpieczenie, daje 100% gwarancji na to, że nie zajdzie się w ciążę!
Po urodzeniu pierwszego dziecka zaczęłam brać tabletki Carezette.
Świetnie się po nich czułam, okres miałam w normie, zero plamień i bólów głowy czy czegokolwiek.
W czwartym miesiącu brania po tygodniowej przerwie, w której miał być okres, nie dostałam go. Oczywiście zrobiłam tak, jak się powinno, czyli wykonałam test ciążowy. Była słaba kreska.
I ta kreska wykazała prawdę. Byłam w ciąży!

Teraz zaczyna się niebawem 21 tydzień ciąży, płód rozwija się prawidłowo, w neci można dużo wyczytać na temat dzieci, które spłodzono w czasie brania tabsów....
Na szczęście moje dziecko to ominęło, bo szybko zareagowałam.
 
Ja brałam tabletki przez 7 lat po ślubie odstawiłam je i przez 3 miesiące stosowaliśmy prezerwatywy - to była sugestia pani ginekolog, żeby w tym okresie w ciąże nie zachodzić. Sugerując sie opinią koleżanek - że ciąża to kwestia kilku miesięcy starań - przestaliśmy się zabezpieczać z mężem i już kolejnej @ po rezygnacji z prezerwatyw nie widziałam. Teraz jestem w 24 tyg ciąży i wiem, że jest to sprawa bardzo indywidualna. Nam wyszło od razu ( chociaż miało być później) inni biorąc tabletki zachodzą w ciąże, a inni starają się o nią latami.
 
Biore tabletki 2 lata i bardzo bysmy chcieli miec juz dzidzie.czy po odstawieniu tablrtek nie bedzie zadnych komplikacji czy powinnam odczekac kilka miesiecy?Przedtem tez bralam tylko ze robilam przerwy a od ostatniej przerwy minely 2 lata
 
Witam nie wiem czy dobrze trafiłam mam nadzieje że dowiem sie czegoś konkretnego.
Mam mały problem od 6miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne w sierpniu na początku przyjełam ostatnie opakowanie we wrześniu już nie gdyż postanowiłam od nich odpocząć zgrubłam po nich i źle sie czułam. I we wrześniu pod koniec współżyłam bez zadnego zabezpieczenia,czy jes możliwe że mogłam zajść w ciąże czy jeszcze mnie cos chroniło? A 2 dni po współżyciu dostałam miesiączki planowo jak powinnam dostać.Proszę o pomoc i odpowiedź.Pozdrawiam.
 
Musisz wiedzieć, ze przerywając zażywanie pigułek, tracisz bariere chroniącaą Cie przed niechcianą ciążą :tak: Często bywa, ze zanim organizm wroci do normalnego cyklu trwa to nawet do kilku miesiecy i dlatego trudniej jest wyliczyc dni płodne.
 
Tak wiem,tylko zastanawiam się czy jest to możliwe ,że mogłam zajść w ciąże. Trochę się dowiadywałam i okazało się,że właśnie po przerwaniu tabletek można bardzo szybko zajść w ciąże,trochę się wystraszyłam,bo sądziłam że własnie organizm tak szybko nie wraca do normalnego `porządku`.Dlatego pytam o rady i odpowiedzi.
 
reklama
Mozliwe ze moglas zajsc w ciaze ale mysle ze to malo prawdopodobne. Moja kolezanka miala spirale i dodatkowo prezerwatywe i zaszla w ciaze. Jakie bylo jej zaskoczenie :szok: Nie ma 100% zabezpieczenia no chyba ze nie uprawianie sexu :-D
 
Do góry