reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chwalmy się ile wlezie...co nowego zakupiłam? :D:D

a macie już kupione laktatory?
ja powoli się przymiarzam i myślę o avent ręcznym. tylko nie wiem który lepiej isis LAKTATOR RĘCZNY PHILIPS AVENT ISIS 0% BPA +BUTELKA (1690687336) - Aukcje internetowe Allegro czy via LAKTATOR PHILIPS AVENT VIA + POJEMNIKI *BPA FREE* (1701510207) - Aukcje internetowe Allegro ?
w tym pierwszym chyba ściąga się mleko bezpośrednio do normalnej butelki do karmienia a w tym drugim do specjalnych pojemników do przechowywania mleka?

co o tym sądzicie? macie już taki sprzęcior?
 
reklama
Kasia a ten laktator to jest Ci rzeczywiscie potrzebny? nie chcesz bezposrednio karmic piersia?? Ja sie wstrzymuje z tym do porodu, bo a noz widelec nie bede miala pokarmu a to zlotowke nie kosztuje...
 
Bardzo fajne zakupy dziewczyny. Faktem jest, że czasami trzeba mieć naprawdę nosa, żeby kupić co fajnego używanego :tak:Gratulacje dla Tych co się to udaje :-)

Co do wózka ( MUTSY ) to ja kupowałam w 2006 i już 3 dzieci w nim jeździły, a teraz moja córa będzie kolejnym. Sprawdzał się zawsze super. Moi sasiedzi, którym pożyczyliśmy go dla synka teraz nam go oddali i kupili sobie takiego samego używanego tak zadowoleni byli.

W niedzielę kupiliśmy tapetę do pokoiku Małej i juz doczekac się nie moge jak mebelki zamówimy. A co do białego koloru to jak najbardziej dla dziewczynki i dla chłopca zreszta też. Kolor uniwersalny w 100% :-)

Śliniaczki to dopiero przy wprowadzaniu stałych pokarmów, a pieluszki tetrowe też uniwersalne właściwie i potrzebne cały czas. Ja nawet teraz używam bo są tanie i nie żal jak się wybrudzą czymkolwiek :-)

A laktator przydaje się zawsze ( no chyba, że faktycznie pokarmu się nie ma ). Przeciez nie tylko przy nawale pokarmu go używamy, ale gdzy np chcemy gdzieś wyjść i nie mamy szansy wrócic na karmienie, a dziecko zostaje pod opieka dajmy na to taty:-) Ja mam 2 laktatory ręczne Aventu. Oba takie same. Mleko moznaściagać bezpośrednio do butelki lub przez specjalną przystawkę do pojemniczka na przechowywanie mleka.
 
Ostatnia edycja:
Werka kto Ci nagadał ze laktator jest po to by nie karmic piersia bezposrednio?:baffled:
on słuzy do odciagania pokarmu w przypadku nawału

Heee nikt nie nagadal. Tylko misie wydawalo ze odciaga sie pokarm po to by do butelki przelac i nie karmic piersia...
Ale do nawalu tez praktyczny, o ile sie go bedzie mialo... Nie kazde kobiety ciekna jak krowy...


A wogole slyszeliscie o BANKU MLEKA w uk bardzo popularne...
I w polsce podobno otwieraja cos takiego w TV bylo. Ze kobiety ktore maja za duzo pokarmu oddaja swoje mleko do banku, i tak ratuje sie wczesniakow...Bo kobiece mleko ma cos tam...
 
Kasia a ten laktator to jest Ci rzeczywiscie potrzebny? nie chcesz bezposrednio karmic piersia?? Ja sie wstrzymuje z tym do porodu, bo a noz widelec nie bede miala pokarmu a to zlotowke nie kosztuje...

tak mam zamiar karmić piersią. A laktator po to aby ściągać nadmiar pokarmu bo jak się tego nie robi to piersi strasznie bolą i zapalenia można dostać (moja siostra tak miała i jak jeszcze w szpitalu leżała to szwagier latał za laktatorami i oczywiście kupił w pierwszej aptece za 170 zł ręczny avent, a na allegro za 70 można kupić). Poza tym nie wykluczam takiej ewentualności że trzeba będzie gdzieś wyjść i małą pod kogoś opieką zostawić, a potem do pracy trzeba wrócić a mała do żłobka, więc zawsze będzie można odciągnąć pokarm:)
 
Ja przy pierwszym dziecku miałam wypożyczony laktator elektryczny Medelli. Bardzo wygodna rzecz, ale kurde droga ( nawet przy wypożyczeniu ).
 
Jesli nie bede miala nawalu to nie kupie:)
Umowilam sie z moim M, ze do przyszlego wrzesnia nie wracam do pracy, macierzynski mam 39tyg, a potem wychowawczy...
Pozniej przyleci moja mama na stale, zajmie sie dziewucha a ja wroce do pracy...
MAM nadzieje ze po 6mies odstawie od piersi...Wejdzie mlekomodyfikowane, zupki i deserki...
 
Jesli nie bede miala nawalu to nie kupie:)
Umowilam sie z moim M, ze do przyszlego wrzesnia nie wracam do pracy, macierzynski mam 39tyg, a potem wychowawczy...
Pozniej przyleci moja mama na stale, zajmie sie dziewucha a ja wroce do pracy...
MAM nadzieje ze po 6mies odstawie od piersi...Wejdzie mlekomodyfikowane, zupki i deserki...

Powodzenia w takim razie w realizacji planów :-)

WerkaMirek a ja mam nadzieję, że będzie dane mi karmić tylko i wyłącznie piersią :)

Do 18 r.ż. ? ;-):-D A tak poważnie, to wydaje mi się, żę karmienie do roku jest ok.
 
z laktatorem chyba też jednak poczekam do porodu, najwyżej mąż będzie latał i kupował :)

a powiedzcie mi co z gruszką do nosa bo chyba będzie też potrzebna? jakiej firmy najlepsza? przez chwilę myślałam na fridą ale chyba nie bam rady za bardzo mnie wszystko obrzydza (chociaż przy własnym dziecku może mi się odmieni). I chyba do noska trzeba też wodę morską? no i gdzieś przeczytałam że do szpitale trzeba mieć też sól fizjologiczną do przemywania oczek-czy to konieczne?
 
reklama
z laktatorem chyba też jednak poczekam do porodu, najwyżej mąż będzie latał i kupował :)

a powiedzcie mi co z gruszką do nosa bo chyba będzie też potrzebna? jakiej firmy najlepsza? przez chwilę myślałam na fridą ale chyba nie bam rady za bardzo mnie wszystko obrzydza (chociaż przy własnym dziecku może mi się odmieni). I chyba do noska trzeba też wodę morską? no i gdzieś przeczytałam że do szpitale trzeba mieć też sól fizjologiczną do przemywania oczek-czy to konieczne?

Jest coś takiego jak Katarek To właściwie taka Frida ale do podłączenia do odkurzacza :-)
 
Do góry