reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chwalmy się ile wlezie...co nowego zakupiłam? :D:D

zapodalam sobie taki jumpsuit , zawalisty jest , gumka mi podchodzi pod spod brzucha i ladnie sie na nim uklada :)
a po ciazy tez bedzie gites, bo wzialam rozmiar 10 czyli 38, pozniej ba brzuchu poprostu bedzie luzny tak jak na zalaczonym zdjeciu


Buy Bandeau Smock Full Length Jumpsuit from the Next UK online shop

super :) ale u mnie niestety by sie nie sprawdzil :( raz , ze czarny , a dwa , ze dlugie ... ja dlugie to moze naloze w pazdzierniku , a tak to wszystko krotkie przy tym skwarze :/


A ja w sumie nie myślę ich prać w pralce, tylko ręcznie. Przecież one nie sa brudne - chodzi jedynie o spranie ewentualnego kurzu i tego zapachu farby. Póki co wyprałam swoje białe rzeczy (;-)w pralce) i po obiadku wezmę się za rzeczy maleństwa. Później pozostanie mi jedynie prasowanie......ale to, to można robić jak pogody nie będzie na dworze. A dziś takie zachęcające słoneczko :-)

hmm nie wiem czy recznie to dobrey pomysl :/
raz , ze nie chodzi o to , ze one sa brudne , ale pozostaja rozne pyly po maszynie szyjacej i produkcji ogolnie , dwa , ze recznie nie zrobisz za bardzo cieplej wody , bo sobie lapki popazysz , a trzy nie wiem czy dobrze wypluczesz proszek czy plyn ... ja bym nie zyzykowala i wyprala w pralce :)

Shoreditch Nursery Furniture Set in White - Babies R Us - Britain's greatest toy store

Mysle nad kupnem takich mebelek. Tylko czy biale pasuja do dziewczynki??

a czemu nie moze byc biale dla dziewczynki ?? :) przeciez to idealny kolor dla obu plci :)

Wczoraj bylam na zakupach i wszedzie sa wyprzedaże. w H&M moge wam polecic body z sa rewelacyjne. Cenowo wypadaja ok 15 zl za sztuke ale sa nie do zdarcia. Nie rozciagaja sie i nie kurcza. No i kupilam sobie koszulki do spania w carry za 36 zl z przeceny. Najlepsze jest to, ze zmiescilam sie w xs i kupilam sobie czarna xs i rozowa s. Wiec koszulki mam juz z glowy. Poza tym kupilam w PEPCO pare bodziakow z dlugim rekawem za 3zl wygladaja jak te z h&M podejrzewam, ze ta sama chinska reka je robila.
Sezon zakupowy uwazam za rozpoczety ;D

Kasia dzieciaki czasem ulewaja podczas jedzenia i po wiec mozesz miec jakis awaryjny sliniaczek wyjsciowy. Dla mnie najlepiej sprawdzila sie pieluszka tetrowa.

widze zakupy juz zaczete :) fajnie , ze sie udaly :)

Wreszcie zrobiłam liste co mi trzeba! wreszcie!...i się załamałam...bo nie mam nic i do następnego miesiąca nic nie dam rady kupić bo za dużo wydatków na ten miesiąc mamy.
Jeszcze się naoglądałam wózków w internecie...miałam 3 typy to teraz mam dodatkowe 2...kuźwa duży wybór to bardzo zła rzecz dla kobity!!!!

oj tak co za duzo to nie za dobrze dla nas hehe

Pochwale sie Wam moimi zakupami dla Blanusi


Zobacz załącznik 371094

Zobacz załącznik 371096

Moze niuwierzycie ale za wszystkie te ciuszki i kocyk dalam symboliczne 45zł:-):-)

fajne zakupy :)

słuchajcie dzisiaj przepiczyłam i posegregowałam ciuszki i mam następujące:

roz. 56
body krótki rękaw - 2
body długi rękaw - 1
pajac/śpiochy - 3
spodnie - 2
swetry, bluzy - 2

jak dla mnie to masz stanowczo za malo ciuszkow ... dziecko moze sie przesikac , zalac , ulac i dwa body to chyba na dzien :) zbankrutujesz na proszku i praniu tych kilku par non stop
bodziaki na dlugi rekaw przydatne bardzo , mozesz dostac takie co sie zapina jak kaftanik , a nie przez glowke nakladane jak sie boisz
na krotki tez sie przydadza wbrew pozora , bo przeciez np. pod spiochy z dlugim rekawem nalozysz :)
spodnie mysle , ze straczy :)
pajace i spiochy tez bym dokupila ...

roz. 62
body krótki rękaw - 2
body długi rękaw - 8
pajac/śpiochy - 1
spodnie -
swetry, bluzy - 3

body na dlugi powiedzmy ok
na krotki za malo jak dla mnie
a juz napewno masz za malo spiochow czy pajacow :/ przeciez maly nie bedzie lezal gloy w zime , albo w samym body ...


czy coś jeszcze dokupić a może wystarczy na początek? bo chyba bym dokupiła jeszcze coś na 62, np. pajace albo spodnie

mam jeszcze ciuszki roz. 68:
body krótki rękaw - 10
body długi rękaw - 1
pajac/śpiochy - 4
spodnie - 5
swetry, bluzy - 4

ale to na trochę później

tak jak napisalam , dla mnie tych ciuszkow jest stanowczo za malo ... wsumie mozna miec i jedna rzecz i prac po zdjeciu , a gdziecko w tym czasie polezy w papmku pod kocem , ale po co sie meczyc i stresowac , ze nie ma w co dziecka ubrac ??
jak nie masz suszarki to wez pod uwage , ze ubranka tez beda dluzej schnac niz teraz np
ale to moje zdanie :)
 
reklama
Ja w rozmiarze 56 nie mam nic, w 62 mam kilka sztuk. Wydaje mi się, że nie ma sensu kupować takich rozmiarów, bo maleństwo może się urodzić duże. Koleżanka chciała mi dać sukienki w rozmiarze 56, ale wzięłam jedną - raz że małe to, dwa - niewygodne dla mnie, trzy - niewygodne dla dziecka, bo wszystkie miały guziki na plecach. I leż se tak cały dzień na guzikach :-p
Dla mnie strasznie niewygodne było połączenie kaftanik + śpiochy i jak tylko do tego doszłam to zaopatrzyłam się w pajacyki rozpinane na całej długości. Nie dajcie się w robić w pajacyki zakładane przez głowę! ;-)No i na początku mały dużo przebywał w rożku, także wystarczyła koszulka i pampers do tego. Jak mały zaczął trzymać główkę, to polubiłam bodziaki + spodenki lub rajtuzki :-)

Każdy ma swoje preferencje, także lepiej nie kupować za dużo ciuszków jednego typu, tylko wypróbować co wam najbardziej będzie pasować;-)

Acha - noworodki strasznie marzną a nasze urodzą się o takiej porze roku, że moim zdaniem body z krótkim rękawem w rozmiarze 56 w ogóle się nie przyda...:-(
 
z wszystkim sie zgadzam ale dlaczego niewygodne kaftanik + spioszek?? ja tam mialam takie fajne kaftaniki z julka..na trzy napy i bylam mega zadowolona do tego spioszki..u góry na ramiaczkach zapinane i krok rozpinany ..ale krotko kaftaniki uzywalam 2tyg zanim pepuszek sie zagoil..a w ogole pozniej juz dzidzius tyle juz w rozku nie jest i kaftaniki sa blllee..bo podchodza do góry..
 
sivi ja bogu dzieki wozek mam wybrany juz odpoczatku. Zaplacony takze juz nie mam wyboru. I tutaj nawet po sklepach wozkowych nie chodze:-D

mialam tez problem, bo duzo mi sie podobalo w sklepie.
I co gorsze jestem niesamowita zakupoholiczka, butow i torebek mam wiecej niz MOJA BABCIA LAT!!:szok: a jak nie moglam sie zdecydowac na jedna pare to zawsze bralam dwie, a co tam buty to inwestycja! Moda zawsze wraca...
 
kasiadz - ja mam znacznie wiecej pajacow niz ty, na 56 chyba z 12 a na 62 prawie 20. ja glownie kupowalam body (miesznka krotkiego i dlugiego rekawka) i pajace. Mam tez 8 sweterkow 56-68 robione na drutach przez tesciowa, troche ubranek "innych" jakies sukieneczki, cos na zasadzie legginsow, koszulki i spioszki. Z tym ze ja prawie wszystko mam uzywane, wiec wydalam bardzo malo na ubranka. Jakbym kupowala nowe to chyba kupilabym mniej, sprawdzila co sie dobrze uzywa i wtedy kupila wiecej.
Jesli chodzi o spiworek to my chyba mamy juz z 3 - wszystki dotalismy - najfajniejszy od mojej mamy, pisze ze na 74 - ale wyglada na mniejszy - fajne jest w nim to ze mozna go zapiac na 2 sposoby: z nogawkami i bez (jak typowy spiwor - tak bedzie wygodniej na poczatku).

A w UK jak sivi pisze jest newborn czyli 56 i jest jeszcze tiny baby - wydaje mi sie ze to polskie 44 (widzialam takie rozmiary w Pl w niektorych sklepach).
 
pamietacie paczke ktora wygralam za groszena ebayu
mialam w nim 3 kombinezony imega sie z nich ciesze
2ajz8s8.jpg


ogolnie kupa fajnych ciuszkow tam byla, odrzucilam tylko 3 lub 4 rzeczy
 
Może po prostu miałam jakieś badziewne kaftaniki, ale mnie strasznie denerwowały :-D A to guziki się rozchodziły, a to podchodziło wszystko do góry i ze śpioszków wystawało, zawijało się na plecach... Na samo wspomnienie mnie trzęsie :baffled:

Atram - już chyba to pisałam, ale z ciebie szczęściara:tak:
 
Może po prostu miałam jakieś badziewne kaftaniki, ale mnie strasznie denerwowały :-D A to guziki się rozchodziły, a to podchodziło wszystko do góry i ze śpioszków wystawało, zawijało się na plecach... Na samo wspomnienie mnie trzęsie :baffled:

Atram - już chyba to pisałam, ale z ciebie szczęściara:tak:

no poszczescilo mi sie , nie ma co :)
probujecie ustrzelic jakies paczki z ciuszkami dla dzieciaczkow na allegro lub ebayu
naprawde mozna zlalesc perełki
ja sie teraz napalilam na kolyske i kurcze musze jakas wylicytowac , no musze :))
 
Prawda Pysia, do października niedaleko, a ja mam przeczucie, że w moim przypadku to będzie połowa września :szok: A to już tylko 2 miesiące :szok:

Na allegro naprawdę warto polować, mi się udało ustrzelić fajny zestawik dla starszka :tak: Trochę się bałam co to przyjdzie, ale wszystkie ciuchy były super :-)
 
reklama
Ja w rozmiarze 56 nie mam nic, w 62 mam kilka sztuk. Wydaje mi się, że nie ma sensu kupować takich rozmiarów, bo maleństwo może się urodzić duże. Koleżanka chciała mi dać sukienki w rozmiarze 56, ale wzięłam jedną - raz że małe to, dwa - niewygodne dla mnie, trzy - niewygodne dla dziecka, bo wszystkie miały guziki na plecach. I leż se tak cały dzień na guzikach :-p
Dla mnie strasznie niewygodne było połączenie kaftanik + śpiochy i jak tylko do tego doszłam to zaopatrzyłam się w pajacyki rozpinane na całej długości. Nie dajcie się w robić w pajacyki zakładane przez głowę! ;-)No i na początku mały dużo przebywał w rożku, także wystarczyła koszulka i pampers do tego. Jak mały zaczął trzymać główkę, to polubiłam bodziaki + spodenki lub rajtuzki :-)

Każdy ma swoje preferencje, także lepiej nie kupować za dużo ciuszków jednego typu, tylko wypróbować co wam najbardziej będzie pasować;-)

Acha - noworodki strasznie marzną a nasze urodzą się o takiej porze roku, że moim zdaniem body z krótkim rękawem w rozmiarze 56 w ogóle się nie przyda...:-(

nie wszystkie dzieci rodza sie duze :) moje siorki i kolezanki mialy dzieci ok 54 cm i wiecej i wbrew pozora te 56 bylo jeszcze duze dla nich :)
w 62 by sie topily ...
a body na krotki rekaw tez sie przyda pod spiszki z dlugim rekawem np.
takie jest moje zdanie :)

pamietacie paczke ktora wygralam za groszena ebayu
mialam w nim 3 kombinezony imega sie z nich ciesze
2ajz8s8.jpg


ogolnie kupa fajnych ciuszkow tam byla, odrzucilam tylko 3 lub 4 rzeczy

sliczne !!

WerkaMirek białe mebelki to tylko dla dziewczynki pasują :)

Widzę, że szał zakupowy trwa - i dobrze, bo w sumie niewiele zostało do października :-)

nie no bez przeady nie tylko dla dziewczynki :) ja bede miala dla synka biale z dodatkami w postaci ochraniacza i reszty w kolorze niebieskiego , bezu :)
racja czas zapitala jak szalony :) az strach hehe
 
Do góry