reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chwalmy się ile wlezie...co nowego zakupiłam? :D:D

Jest coś takiego jak Katarek To właściwie taka Frida ale do podłączenia do odkurzacza :-)

oj tego to bym się bała użyć. Bałabym się że dziecku mózg wyssa :) a poza tym odkurzacz dość głośno działa więc nie dość że dziecko będzie się denerwowało że mu coś do noska wpycham to jeszcze denerwujący hałas odkurzacza.
 
reklama
Ja raczej kupie laktator, bo chce zeby mala dostawala moje mleko jak np zostanie na troche z tata, czy po moim powrocie do pracy (a wroce po 6-9 miesiacach). Chociaz dwie moje znajome stwierdzily ze one po prostu odciagaly recznie - i tak im bylo wygodniej, bez laktatora.

kasiadz - niemowleta czest lubia dzwieki typu odkurzacz czy suszarka - niektore przy nic zasypiaja ;)
 
słuchajcie dzisiaj przepiczyłam i posegregowałam ciuszki i mam następujące:

roz. 56
body krótki rękaw - 2
body długi rękaw - 1
pajac/śpiochy - 3
spodnie - 2
swetry, bluzy - 2

roz. 62
body krótki rękaw - 2
body długi rękaw - 8
pajac/śpiochy - 1
spodnie -
swetry, bluzy - 3

czy coś jeszcze dokupić a może wystarczy na początek? bo chyba bym dokupiła jeszcze coś na 62, np. pajace albo spodnie

mam jeszcze ciuszki roz. 68:
body krótki rękaw - 10
body długi rękaw - 1
pajac/śpiochy - 4
spodnie - 5
swetry, bluzy - 4

ale to na trochę później
kurde ja miałam tego sporo z 10x więcej i większość się przydała. Zosia miała 54 cm czyli uchodziła za długie dziecko a w body na 56 cm nosiła z miesiąc. Gorzej było z pajacami bo część miała za krótkie nóżki i się nie przydały. Na moje oko to masz tego mało. No chyba, że lubisz często prać ;). Dla przykładu jeszcze podam, że w rozmiarze 6-12 body z krótkim miałam ok 20 sztuk i dzięki temu spokojnie mogłam sobie uzbierać górkę do prania do tego jeszcze parę sztuk z długim ok 5 i reszta ciuszków w postaci koszulek. Niestety nie pamiętam ilości tych maleńkich.

Wreszcie zrobiłam liste co mi trzeba! wreszcie!...i się załamałam...bo nie mam nic i do następnego miesiąca nic nie dam rady kupić bo za dużo wydatków na ten miesiąc mamy.
Jeszcze się naoglądałam wózków w internecie...miałam 3 typy to teraz mam dodatkowe 2...kuźwa duży wybór to bardzo zła rzecz dla kobity!!!!
Ja miałam jeden typ wózka i teraz nie mam w ogóle. To jest chyba gorsze :(((

Dziewczęta a ja mam pytanie! No bo wiadomo, ze na co dzien bedzie sie uzywac pieluszek jednorazowych typu pampersy. A chcialam sie zapytac czy potrzebne beda pieluszki flanelowe badz tetrowe. Czy mzoe i jedne i drugie. Jesli tak to w jakich ilosciach i po co :) Wiem ze pytanie pewnie z dupy ale zielona jestem w temacie :(
Flanelki używałam tak jak rudson do łóżeczka bo czasem dziecku się ulało i szkoda było codziennie prześcieradło zmieniać. Tetrówek miałam 20 i używam ich do tej pory czyli już 15 miesięcy. Przy karmieniu i po karmieniu jak mała ulewała. Kładłam ją na pieluszkach jak byłam w gościach. Jak rodzinka brała ją na ręce to też częstowałam ich pieluszką bo po co mała miała się wycierać w cudze ciuchy. U lekarza na kozetkę żeby nie było kontaktu z zarazkami. Takie zresztą było zalecenie lekarzy.Teraz służą do wycierania pupci po myciu kupy. Z czasem zostało ich mniej ok połowa zaginęła w akcji.

Jeśli chodzi o laktator to ja wyszłam z założenia, że przy tych wszystkich kosztach związanych z narodzeniem dziecka i organizowaniem wyprawki to te 70 zł mnie nie zbawi i wolę dla świętego spokoju go mieć a jak nie będę go używać to zawsze mogę koleżance lub siostrze w przyszłości sprezentować.

A ja dzisiaj byłam w sklepie i nic dla dzidzi nie kupiłam ;(((((.
ale za to wygrałam dwie aukcjei się cieszę. Tylko m powiedział, że jak wygrałam to mam płacić a moje konto jest czyste ehhhhh. Idę negocjować
http://allegro.pl/czerwony-komplet-disney-cherokee-0-3-msc-i1694229207.html
http://allegro.pl/adams-baby-sukienka-dla-slicznotki-rozm-56-i1694229466.html
 
Ostatnia edycja:
A ja mam pytanie czy śpiworek dla dziecka to moze byc taki : ŚPIWOREK DO SPANIA Z APLIKACJĄ (0-3 M-CY) (1691119066) - Aukcje internetowe Allegro
A co do laktatora ja narazie nie kupuje, nigdy nie wiadomo czy meko bedzie czy nie bedzie:( Moja mama np nie miala a biust ma taki potezny jak moj. A wiec z ztym zakupem wstrzymuje sie do narodzin:]

Ja mam taki tylko inne kolorki :-D
No to pochwalę się co jeszcze ja kupiłam ;-)
Termoopakowanie do butelek TOMMEE TIPPEE - TANIO! (1708993234) - Aukcje internetowe Allegro 2x
5 * POJEMNIK + POKRYWKA AVENT VIA 180 ml (1700363408) - Aukcje internetowe Allegro
zestaw podgrzewacz + sterylizator (1705270266) - Aukcje internetowe Allegro
*** NEXT KOMPLECIK DLA SYNKA 3-6M *** (1696620462) - Aukcje internetowe Allegro

Do tego jeszcze biustonosz do karmienia i muszle laktacyjne aventa
 
kingolinka Spiworek dla takiego maluszka najlepiej rozpinany. Ja miałam dwa i ten jeden rozpinał się na całej długości i jeszcze na dole i był SUPER. Nie musiałam dzieciaka wyginać żeby go wyciągnąć. Jak dziecko jest starsze powyżej 3 miesięcy to już łatwiej go z takich śpiworków wyplątać. Poza tym przy zmianie zasikanej nocnej pieluszki nie musiałam małej w ogóle wyciągać tylko rozpinałam i już a przy kupie to zupełnie inna historia.

Właśnie doczytałam, że ten "Twój" śpiworek jest odpinany na całej długości. Czyli jak najbardziej może być :). Dodałam go do obserwowanych bo swój wydałam ;(.

Malutka miałam podobny zestaw startowy dla dziecka i bardzo sie przydał :)
 
kurde ja miałam tego sporo z 10x więcej i większość się przydała. Zosia miała 54 cm czyli uchodziła za długie dziecko a w body na 56 cm nosiła z miesiąc. Gorzej było z pajacami bo część miała za krótkie nóżki i się nie przydały. Na moje oko to masz tego mało. No chyba, że lubisz często prać ;). Dla przykładu jeszcze podam, że w rozmiarze 6-12 body z krótkim miałam ok 20 sztuk i dzięki temu spokojnie mogłam sobie uzbierać górkę do prania do tego jeszcze parę sztuk z długim ok 5 i reszta ciuszków w postaci koszulek. Niestety nie pamiętam ilości tych maleńkich.


Ja miałam jeden typ wózka i teraz nie mam w ogóle. To jest chyba gorsze :(((

ja polecam wózek : Urwis Wrocław - Polski sklep dziecięcy.Fajne wózki,łóżeczka,foteliki i jestem bardzo zadowolona z tego zakupu. jest mały po złożeniu, łatwo się składa i rozkłada, ma pompowane koła, gondole i spacerówkę można montować przodem i tyłem, względnie lekki, po domu jeździ się świetnie więc na chwilę obecną polecam. Zobaczymy czy jak zacznę nim jeździć też zadowolona będę :)

Flanelki używałam tak jak rudson do łóżeczka bo czasem dziecku się ulało i szkoda było codziennie prześcieradło zmieniać. Tetrówek miałam 20 i używam ich do tej pory czyli już 15 miesięcy. Przy karmieniu i po karmieniu jak mała ulewała. Kładłam ją na pieluszkach jak byłam w gościach. Jak rodzinka brała ją na ręce to też częstowałam ich pieluszką bo po co mała miała się wycierać w cudze ciuchy. U lekarza na kozetkę żeby nie było kontaktu z zarazkami. Takie zresztą było zalecenie lekarzy.Teraz służą do wycierania pupci po myciu kupy. Z czasem zostało ich mniej ok połowa zaginęła w akcji.

Jeśli chodzi o laktator to ja wyszłam z założenia, że przy tych wszystkich kosztach związanych z narodzeniem dziecka i organizowaniem wyprawki to te 70 zł mnie nie zbawi i wolę dla świętego spokoju go mieć a jak nie będę go używać to zawsze mogę koleżance lub siostrze w przyszłości sprezentować.

A ja dzisiaj byłam w sklepie i nic dla dzidzi nie kupiłam ;(((((.
ale za to wygrałam dwie aukcjei się cieszę. Tylko m powiedział, że jak wygrałam to mam płacić a moje konto jest czyste ehhhhh. Idę negocjować
CZERWONY KOMPLET DISNEY, CHEROKEE !!! 0-3 MSC (1694229207) - Aukcje internetowe Allegro
Adams baby SUKIENKA DLA ŚLICZNOTKI rozm. 56 !!! (1694229466) - Aukcje internetowe Allegro
bardzo fajne zakupy

A ja mam pytanie czy śpiworek dla dziecka to moze byc taki : ŚPIWOREK DO SPANIA Z APLIKACJĄ (0-3 M-CY) (1691119066) - Aukcje internetowe Allegro
A co do laktatora ja narazie nie kupuje, nigdy nie wiadomo czy meko bedzie czy nie bedzie:( Moja mama np nie miala a biust ma taki potezny jak moj. A wiec z ztym zakupem wstrzymuje sie do narodzin:]
Śpiworek bardzo fajny. Ja mam jeden po siostrzeńcu, jak mała będzie chciała w nim spać to kupię jeszcze jeden bo siostrzeniec nie chciał spać w nim!
Co do karmienia piersią to babka z SR twierdzi że każda kobieta która urodziła dziecko ma pokarm tylko u niektórych należy odpowiednio stymulować brodawki. Niektóre mają mało pokarmu i przechodzą na sztuczny a tak naprawdę ilość pokarmu zależy od ilości zapotrzebowania dziecka więc w takich przypadkach trzeba go często ściągać, to organizm będzie go więcej produkował :)

fajne zakupy, a powiedz mi te pojemniki na pokarm pasują do każdego laktatora avent?
hmmm a co to są muszle laktacyjne?
 
reklama
Mnie tam ściąganie nic nie rozruszało, wręcz przeciwnie. Potem nawet słyszałam i takie opinie że w niektórych przypadkach laktatory właśnie zaburzają produkcje mleka, bo do karmienia potrzebne są chormony których się najwięcej produkuje przystawiając dziecko a nie laktator.
jagmar przecudne te sukienusie, pamiętam jak ja moją w takie cudeńka malutkie ubierałam.
 
Do góry