reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chwalmy się ile wlezie...co nowego zakupiłam? :D:D

Pochwale sie Wam moimi zakupami dla Blanusi


Zobacz załącznik 371094

Zobacz załącznik 371096

Moze niuwierzycie ale za wszystkie te ciuszki i kocyk dalam symboliczne 45zł:-):-)

a jaki rozmiar kupiłaś? chodzi mi głównie o śpiworek i kombinezon? bo ja myślałam żeby kupić taki jesienny na wyjście ze szpitala 62 i na zimowe spacery cieplejszy na 68 ? ale nie wiem czy dobrze myślę

Dziewczęta a ja mam pytanie! No bo wiadomo, ze na co dzien bedzie sie uzywac pieluszek jednorazowych typu pampersy. A chcialam sie zapytac czy potrzebne beda pieluszki flanelowe badz tetrowe. Czy mzoe i jedne i drugie. Jesli tak to w jakich ilosciach i po co :) Wiem ze pytanie pewnie z dupy ale zielona jestem w temacie :(

ja mam zamiar kupić 10-15 tetrowych bo one się zawsze przydadzą i ok 5 flanelowych :)
 
reklama
a jaki rozmiar kupiłaś? chodzi mi głównie o śpiworek i kombinezon? bo ja myślałam żeby kupić taki jesienny na wyjście ze szpitala 62 i na zimowe spacery cieplejszy na 68 ? ale nie wiem czy dobrze myślę



ja mam zamiar kupić 10-15 tetrowych bo one się zawsze przydadzą i ok 5 flanelowych :)


kupilam dwa z ciucholadu za 13 i za 15zł a rozmiar..ten rózowy z nogawkami na 0-3mies a ten baiły z nóżkami jak śpiworek jest3-6mies. ale tego moge ubrac nawet na miejsze dzieciatko..bo nożki i tak luźno beda i jest super do fotelika..tak sie ciesze ze to dostalam..sa jak nowe..bo na ile to w sumie starczy..szkoda kupowac nowego bo widziałam ze koło 100stoja..a druga sprawa co to dzieciatko zniszczy..mi sie udalo sporo kasy zaoszczedzic na tym a zecz w sumie niezbedna..
 
słuchajcie dzisiaj przepiczyłam i posegregowałam ciuszki i mam następujące:

roz. 56
body krótki rękaw - 2
body długi rękaw - 1
pajac/śpiochy - 3
spodnie - 2
swetry, bluzy - 2

roz. 62
body krótki rękaw - 2
body długi rękaw - 8
pajac/śpiochy - 1
spodnie -
swetry, bluzy - 3

czy coś jeszcze dokupić a może wystarczy na początek? bo chyba bym dokupiła jeszcze coś na 62, np. pajace albo spodnie

mam jeszcze ciuszki roz. 68:
body krótki rękaw - 10
body długi rękaw - 1
pajac/śpiochy - 4
spodnie - 5
swetry, bluzy - 4

ale to na trochę później
 
Ja mam trochę wiecej od Ciebie ubranek w rozmiarach 0-3 miesiace cokolwiek to mzoe znaczyc:) Zakupiłam bądź dostałam sporo body z krotkim i długim i pajacyki zeby nozki byly zakryte ( mama tak doradzila). Po za tym do tych bod`ow zakupiłam spodenki takie malusienkie i kaftaniki z dlugim:) I elegancik bedzie :p
 
kasia nie jestem w stanie Ci powiedziec czy Ci satrczy ale takie moje wskazówki..ja uzywałam na samym poczatku kaftaniki bo do pepusia lepiej niz body na pocztaek..przynajmniej mi było wygodniej..no i jeszcze jedna wazna zecz jak sie nie ma wprawy w ubieraniu takiego malenstwa to latwiej kaftanik niz body..i musisz tych małych miec kilka..i z dlugim rekawkiem raczej bo to jesien zima bedzie..a wiec krotkie raczej Ci sie takie male nie przydadza..no i pajeace rozpinane w kroku sa super..bo w kazdej chwili buch i pielucha zmieniona:) no a body sa ogolnie super ale ja tak zaczelam praktykowac dopiero po odpadnieciu kikuta..
 
Kasia ja bym nie kupowala malych ciuszkow wiecej...
Przeciez dziudzius moze urodzic sie duzym. Mojej przyjaciolki synek urodzil sie maja prawie 5kilo, i 60cm:szok: masakra!Wspolczulam jej porodu...
No ale ona sama przytyla 36kilo, to dziecko nie moglo byc przeciez 2.5kiloh heheh

U mnie w uk nie ma roz 56.62 ja mam wszystko na 0-3mies.
Ale w polsce na ciuchlandzie moja mama wypatrzyla duzo ciuszkow. I powiem Ci ze mam duzo koszulek z krotkim rekawkiem albo dlugim. Przeciez wieksze mozna zawinac?!
A jak bedzie luzniejsze z nozkach to tez dla malucha wygoda.
Ja bym stawiala na WIEKSZA rozmiarowke, bo dziudzius szybko rosnie i na dluzej starcza.

A co do spodenek. Ma mam kilka z nozkami, kilka bez. I chyba wole te bez nozek na dluzej starczaja a do tego skarpetki... Ale slodziaczek
 
Werka są tu takie maciupcie ciuszeczki. Osobno 0-3 i osobno podpisane newborn, są naprawde malusieńkie.
Racja że nie wiadomo jak duże dziecko będzie, ale po usg mniej więcej ci powiedzą więc to nie jest tak do końca niewiadoma sprawa. Kilka tych najmniejszych warto jednak mieć bo można się zdziwić jak malutki rozmiar 56 jest ogromny na dziecku mającym 51 cm, u mnie tak było, przez pierwszy miesiąc topiła się w 56.
anita ciuszki bajeczne i cena również!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
kasiadz ja też przepatrzyłam i mam troche więcej bodziaków i pajaców, ja myślę że pajaców troszkę więcej i kaftaników no i śpioszki bo jak ci dzidziuś okupka to będziesz od razu prać i suszyć? A kupkać będzie kilka razy dziennie przy piersi :tak:
ja teraz staram się kupować bluzki z dł rekawem, bluzy, spodenki, i szukam kombinezonu ale to jeszcze mam czas, no i śpiworek..

w ciucholandach kupuję albo na allegro używane. Zaraz wam wkleje linki do moich szaleństw ;-)
**SUPER SPODENKI +CZAPECZKI DLA CHŁOPCZYKA** 56/62 (1704928552) - Aukcje internetowe Allegro
**SUPER SPODENKI DLA CHŁOPCZYKA** 0-3 m-cy (1703727101) - Aukcje internetowe Allegro
zestaw 3 piżamy 3 śpiochy 56 62 jak nowe polecam (1688312403) - Aukcje internetowe Allegro
http://allegro.pl/super-komplet-dla-chlopczyka-rozm-56-i1704928991.html#gallery
 
Ostatnia edycja:
Do góry