reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzciny

hehehe Carmi napewno by sie uśmiał :) a tak swoja droga to ja tez mam dylemat co ksiedzu przy spowiedzi powiedziec bo 10 przykazań przestrzegam 5 koscielnych tez :) a nie ma napisane ze grzechem jest wydzierac sie na dzieci czy powiedziec cholera czasami :D
 
reklama
no ale ja też musze iść przed chrztem a oprócz tego jutro po mszy wieczornej jest spotkanie przedchcielne z rodzicami i chrzestnymi i też musze iść :baffled::baffled::baffled:
Andzia to pewnie tylko spotkanie organizacyjne ;-)
Ksiadz powie jak bedzie chrzest wygladal co pokolei bedzie sie dzialo i bedzie was usadzal w lawkach ;-)no i kasiore zbieral. My tak na chrzscie Sandry mielismy wiec i u was pewnie tak bedzie.
 
A ja byłam dzis załatwiac chrzciny. Beda 05 wrzesnia. Tylko my i chcrzestni (razem 6 dorosłych i 4 dzieci), pozniej kawa w domu i jakas kolacyjka. Miało byc inaczej (w knajpie z dziadkami i naszym rodzenstwem w sumie ok.20 osob), ale ten moj wogole ma pretensje ze chce chrzcic mała (jak przy kazdym chrzcie).
 
U nas chrzciny juz zamówione na 3 pazdziernika (sobota) o 18-tej.Lokal zamówiłam, bedzie tylko jakies danie gorace, kawka ciasto i chyba torcik niewiem jeszcze bo to w sumie pózna godzina bedzie.A wszystkich bedzie 17 osób.Rodzice, chrzesni, nasi dziadkowie ( znaczy mój bo jeszcze zyje) i rodzenstwo nasze wiec spoko tak akurat.Aktualnie poszukuje ubranka na chrzest dla niuni.Kiedy widziałam na allegro ładne takie jakby na szydełku robione...spodnie, na to sukieneczke, bolerko( sweterek do wyboru) i czapeczka.Strasznie mi sie takie podobało niz te wszystkie tiulowe sukienki.A poza tym pieron wie jaka pogoda bedzie wtedy moze juz zima ha ha ha
 
eee, takie grzechy do spowiedzi, to ja na palcach 1 reki wylicze. :-pNawet sie zastanawiam jakby ksiadz zareagowal, gdybym powiedziala przy konfesjonale, ze od 6 lat ani razu nie zgrzeszylam i prosze tylko o podpisanie papierka :-p:-D:-D:-D

no i ja bym tak zrobiła :tak::-D Też nie widzę powodu, żeby się uzewnętrzniać przed kimkolwiek, bo cóż on ma prawo mnie oceniać ?:baffled: Jeśli zrobiłam coś niezgodnego ze swoim sumieniem, to będzie mi to na nim ciążyło i to największa pokuta.
Carmi, po prost zadzwoń i się dowiedz. A swoją drogą, to jeśli ktoś chce się wyspowiadać, to zasr.... obowiązkiem księdza jest go wyspowiadać tu i teraz , a nie się wymigiwać brakiem czasu czy jakieś grafiki robić. Jak ja tego nie cierpię:baffled::baffled::baffled::baffled::baffled:A poza tym myślę, że jak "co łaska" będzie iększa, to i ksiądz oko przymknie ;-)Ja tam , w każdym razie, nie zamierzam się spowiadać :no: I w ogóle mam zamiar wszystko "zaocznie" załatwić. Ale proboszcz w naszej parafi to na prawdę fajmy facet ( jak nie ksiądz ;-)) , skuteczny biznesmen i życiowy ksiądz, który nie czepia się szczególów. Sam ma 2 dzieci , więc nie ocenia innych pochopnie :tak:
 
Irka nie dziw się tak - ja znam mnóstwo księży w Polsce, którzy są równymi chłopami i się pierdół nie czepiają:tak: Choć niestety i tak ich mało w porównaniu z tymi wszystkimi służbistami:-(
 
annya czy ten ksiadz to w Polsce? bo az sie wierzyc nie chce

ano w Polsce :tak:
Prowadzi stołówkę dla bezdomnych i zamiast płacić "tacowe" np. za ślub, to każe kupić worek makaronu albo coś takiego do tej stołówki. Nie przypieprza się jak nie ma ślubu kościelnego, albo żadnego i nawet angażuje się w pośrednictwo w załatwianiu rozwodu kościelnego w Watykanie :szok: Taki ksiądz to ja rozumiem ;-) Ale mu reklamę zrobiłam ;-)
 
.
Carmi, po prost zadzwoń i się dowiedz. A swoją drogą, to jeśli ktoś chce się wyspowiadać, to zasr.... obowiązkiem księdza jest go wyspowiadać tu i teraz , a nie się wymigiwać brakiem czasu czy jakieś grafiki robić. Jak ja tego nie cierpię:baffled::baffled::baffled::baffled::baffled:A poza tym myślę, że jak "co łaska" będzie iększa, to i ksiądz oko przymknie ;-)Ja tam , w każdym razie, nie zamierzam się spowiadać :no: I w ogóle mam zamiar wszystko "zaocznie" załatwić.

Annya
, to nie tak, ze on odmowil spowiedzi. Po prostu nie zapisal dokladnie jak sie u,mwialismy i nauki zamiast na 13sta mamy teraz przed 12sta, bo popoludnie zajete jednak ma.
O spowiedz zapytala sie chrzestna, i powiedzial jej, ze i my musimy.
W Niemczech jednak nie pojde, bo raz ze nie mam kiedy, bo z mala sama caly dzien, a dwa, tu ponoc jest tylko spowiedz ogolna, podczas modlitwy, jak byc powinno, a jak ktos czuje taka potrzebe, moze poprosic o spowiedz osobista. Wiec nie bede tu swirowac.
A w PL nie bede miala czasu latac, wiec pojade na nauki ot tak i jak bedzie mial problem, niech mnie wyspowiada. Choc maz sie wczoraj oburzyl i powiedzial, ze do spowiedzi nie idzie :-D

Aga, jak to dokladnie tu u nas ze chrztem jest? Tez spowiadac sie trzeba?
 
reklama
Do góry