reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby, wizyty u lekarzy.

U nas sytuacja z czkawkami tak się przedstawia-nadal raz na tydzień córa ma i wtedy ma kilka razy na dzien , pomaga łyk picia.Przez pozostale dni jest spokój.Trochę wyluzowałam.A u waszych dzieci nadal się pojawiają czkawki?Pozdrawiam
 
reklama
Witam.

Chciałam Was zapytać czy Wasze dzieci też miały krzywe małe paluszki u stóp. U mojego synka jak chodzi albo czasem jak stoi kładą się na bok, są zgięte na zewnątrz. Jak siedzi to nic nie widać. Najpierw myślałam, że chodzi o łatwiejsze utrzymywanie równowagi podczas nauki chodzenia, bo w końcu jeszcze nie wszystkie mięśnie w małej stópce są wykształcone. Tyle tylko, że syn ma 2 lata a paluszki nadal się tak zachowują. Jeśli wiecie coś na ten temat to podzielcie się proszę.

Pozdrawiam :)
 
hej: u nas oczywiscie sie pojawia ,prawie codziennie:) przy zmianach temp,np jak wchodzimy z dworu do domu badz na odwrot:) picie u nas tez pomaga:)
 
Witajcie :)

U nas też czkawka pojawia się często. Najczęściej jak Mały zmarznie, lub zje coś suchego i nie popije. Jak już dostanie, to przez cały dzień czkawka wraca. Pomaga zawinięcie go w kocyk i ciepłe picie :)
 
jak ktoś szuka dobrej stomatolog to radze poszukać dr joanny gąszczak, która przyjmuje na pradze w demeter (nie wiem czy jeszcze tam przyjmuje) ona zajmuje się dziećmi regularnie
 
obecnie lecze dziecko od stycznia metoda dcp.widze ze wkoncu wyrósł jej kosmyczek włosków z tyłu główki i na całej główce meszek dość duży,i z przodu zaczyna kosmyczek wyrastac;) jestem szczesliwa ale nie chce zapeszac.Podobno metoda dcp jest najlepsza metoda na łysienie plackowate.Jestem dobrej myśli;))))))))))))))))))))Córeczka (trzy letnia już)jest zachwycona tym kosmyczkiem;)))wszystkim go pokazuje i mówi ze włoski jej juz rosną;))skarbenka moja;))
 
dziewczyny,, moja Ania ma dopiero 5 ząbków i już bardzo widoczną wadę zgryzu - dolne ząbki zachodzą jej na górne - czyli na odwrót niż u wszystkich. nasza pediatra powiedziała żeby najpierw sprobować odstawiac butelkę i zobaczymy po paru miesiącach moze się ząbki cofną, a jak nie to do ortodonty - miałyście może coś takiego??

myślę,że powinnaś się zapytać naszej ekspertki stomatolog.

Zdrowe zęby - porady dentysty
 
Znalazłam badania nt. bezdechu u dzieci przeprowadzone przez brytyjskich naukowców z Harvard' u. Bezdech u niemowląt może prowadzić do problemów w późniejszym wieku, niedotlenienie mózgu blokuje powstawanie prawidłowych scieżek behawioralnych... zapraszam do lektury -> Hałasy w kołysce
 
reklama
nie wolno doprowa do bezdechów. fakt faktem że po omdleniu miesnie dziecka sie odblokowuja i zaczya normlanie oddychac ,ale takie omdlenie przy bezdechu to moze byc zagorzeniem z ycia.
Ja sie zmagam od urodzenia z bezdechami,zazwyczaj łsapie bezdech gdy sie wystraszy albo udezy.

jak dziecko ma bezdech to chodzi o to zeby go wystraszyć ,wtedy automatycznie łapie oddech.takimi rzeczami jest podmuch w twarz lub pokropienie wodą po nosku jak nie skótkuje to pocniejszy podmuch w buzie pamietajac ze dziecko ma mniejsze płuca i zeby mu przyokazji płuca nie rozerwac.U nas skutkuje podmuch w twarz,raz nie podziałał i musiałam go dać pod wodę (brzuszek nóżki)

jak jestesmy na szczepieniu lub zaszczyku to bardziej te pielegniary sie stresuja ze raz beda musiały dmuchac i chuchac na niego niz same dziecko. No i niestety zawsze trzeba było po zastrzyku obracac go i dmuchac mu w buzie.

dizecko musi wyrosnac z tego.

pozatym dziewczyny bezdech jest najlepsza medota na zwroccenie uwagi ,dziecko starsze nie wie ze to jest buebezpieczne i wie ze jak tak zrobi rodzic w mig bedzie przy nim.
 
Ostatnia edycja:
Do góry