reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne)

dziewczyny przy pierwszym dziecku kiedy nalezy robić badanie na przeciwciała bo ja juz jestem w 29 tygodniu i jeszcze lekarz mi tego nie zlecił a u nas jest mozliwośc konfliktu bo mam RH- a mąż RH+
 
reklama
dziewczyny przy pierwszym dziecku kiedy nalezy robić badanie na przeciwciała bo ja juz jestem w 29 tygodniu i jeszcze lekarz mi tego nie zlecił a u nas jest mozliwośc konfliktu bo mam RH- a mąż RH+

MIŚKA - ja mysle ze najwyzsza pora :tak: Ja mialam robione chyba ze 3 razy.....na samym poczatku ciazy......w polowie i pod koniec.
 
Miśka - ja mam Rh "-" a mąż Rh " +" pierwsze badanie miałam w 13 tc bo w tedy powinno być ono zrobio po raz pierwszy , jeśli wyjdzie ujemnie tak jak u mnie ,to dla pewności robi sie jeszcze raz ok 26 tc a jeśil wyjdzie dodatnio robi się je 3 razy ok 13 tc , 26 tc i ok 30 tc , w badaniu określa się ilość przeciwciał , oraz to jakiego typu są te przeciwciała, aby w razie potrzeby rozpocząć leczenie . Na twoim miejscu to już dawno upomniałabym sie o takie badanie !
 
Ja wyrostek mialam usuwany prawie 4 lata temu a teraz kiedy skora na brzuszku mi sie rozciaga bardzo mnie boli (na szczescie tylko raz na jakis czas), czy wy po zabiegach w trakcie ciazy, odczuwacie jakies bole?? bo u was sa swierze blizny i tak po prostu z ciekawosci sie pytam:zawstydzona/y:
 
Moja znajoma miala miesniaka ale ginekolog powiedzial ze zabieg wykonany w czasie ciazy jest niebezpieczny dla dziecka. W jakims 6 miesiacu okazalo sie ze zniknal.
 
czy ktoś z was słyszał o gronkowcu typu B? jest o nim głośno w Wielkiej Brytanii atakuje on dzieciątka tuż po porodzie i niestety nie daje im żadnych szans kobiety nie są świadome jego nosicielstwa ponieważ często nie mają żadnych objawów. Ktoś coś wie bo jestem przerażona :szok:
 
Witam serecznie....
Posiadam grupę krwi Rh (+) dodatnią a mój partner posiada grupę Rh (-) ujemną.
Czy w takiej sytuacji występuje konflikt serologiczny?
Proszę o poradę
Pozdrawiam
 
reklama
Miśka- a moze Ci zrobili, tylko nie podali o tym informacji?? STrasznie byloby to dziwne gdybys fajtycznie do teraz nie miala tego badania:baffled: Jak najpredzej zapytaj lekarza prowadzacego o ta kwestie:baffled::confused::dry:
A co do pytania o konflikt krwi jeslito partner, a nie kobieta posiada rh - to tez mi slow brak, przeciez wystarczy wstukac konflikt serologiczny w wyszkukiwarke i pierwsza informacja jaka sie pojawia to wlasnie to, ze wystepuje on tylko jesli to kobieta ma -!!:dry: Nie wiem tez wlasciwie co grupa krwi ma do rzeczy:confused:
 
Do góry