reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne)

Witaj eM.
Grzybica
-niestety nie pomoge,nie mialam i nic na ten temat nie wiem,
Jezeli chodzi o jedzenie malucha,to najpierw musi oproznic cala jedna piers,do konca,potem druga.Nie powinno sie przystawiac troche do tej i troche do tej,bo na poczatku mleko sklada sie glownie z wody i jak poje troche z jednej i potem znow zamiast tlustego mleka pije mniej wartosciowe mleko pierwsze to moze gorzej przybierac.Jak bedziesz po porodzie to wypytaj wszystko polozne,napweno doradza i pomoga.Sa dzieci ktore jak jedza to zrobia kupke i dalej jesc nie chca(moj mlodszy tak ma),a sa takie ,ze mimo kupki je dalej i chyba nie ma sensu zaklocac jedzenia zmiana pieluchy.Odbijanie,powinno byc po jedzeniu,ale jezeli dziecko cierpi na kolki to lekarze radza brac do odbica takze w trakcie jedzenia.
Kladziemy na brzuszku w momencie gdy dziecko jest w stanie samo sie przekrecic,lub jest pod kontrola twoja,masz je na oku..,na boczku kladzie sie dzieci ulewajace co zapobiega zadlawiniom,ale znow zle wplywa na stawy biodrowe.Najlepirj klasc na pleckach i glowke przekrecac na boczek.
Ten bol,ktory opisujesz to moze byc ucisk na przepone,ale najlepiej zapytaj lekarza prowadzacego,bo najlepiej takie stany,ktore niepokoja konsultowac z lekarzem.
Bialko w moczu moze byc zwiazane z infekcja nerek lub pecherza lub wiem,ze sie pojawia jak ciezarna ma zatrucie ciazowe lub jest na drodze by je dostac(sorki za jezyk),ale wtedy dodatkowo dochadza opuchniecia i cisnienie podwyzszone i wiem,ze lekarze nie kaza wlasnie zbyt duzo pic.Niestety to wszystko co wiem.Trzymaj sie
 
reklama
hej ja tez mialam grzybka kilka razy dopiero w szpitalu mi wyleczyli zapisali mi Nystatyne i bralam dwa razy dziennie a oprocz tego moj partner dostal tabletki ijak na razie pare miesiecy mam juz spokoj
 
wielkie dzięki dziewczyny :)
tylko dalej nie wiem czy to grozi jakimiś poważnymi konsekwencjami dla malucha :-(

i jeszcze przy okazji spytam... co najlepsze przy przewijaniu? krem, oliwka, puder?

kompletuję wiedzę bo to już tuż tuż :)
 
ja tez zaopatrzylam sie w kosmetyk inivea ;-) a do pupy linomag(masc) pudru nie bede uzywac no i oczywiscie husteczki zwilzone :p popros lekarza przy nastepnej wizycie zeby ci przepisal tabletki dla partnera na grzybice ich jest 4 lub 2 a dla ciebie nystatyne
 
eM. ja od zawsze miałam grzyba:wściekła/y:, leczyłam się różnymi globukami i zawsze wracał:wściekła/y:. Ale w ciąży mój lekarz prowdzący zapisał mi globulki Gyno-femidazol, rewelacja:tak::tak:. Od tamtej pory nie mam rzadnych problemów, a minął już ponad rok:tak:. Polecam, można je stosować w czasie ciąży;-).
 
1/ co do karmienia to ja karmiłam jedną piersią aż do całkowitego opróżnienia przez dziecko. zazwyczaj się najadało. jeżeli nie, to podawałam drugą. nastepne karmienie zaczynałam od tej "napoczętej" piersi. karmiłam na zmianę: raz lewa raz prawa pierś.

2/ po karmieniu zawsze odbijałam dziecko zanim położyłam spać.

3/ ja miałam metodę, że przewijałam synka przd karmieniem. takie postępowanie wymusiła na mnie rzeczywistość: Piotrek przewijany po jedzeniu potrafił ulać wszystko co zjadł.

4/ nie stosowałam oliwki do ciała po kąpieli. pediatrzy obecnie odradzają stosowanie olwek, bo zatykają pory skóry. kapałam Piotrka w emulsjach zawierających ciekłą parafinę. najpierw w Oilatum a potem odkryłam rewelacyjny i znacznie tańszy olejek Linomag :tak:

5/ grzybica :no::wściekła/y: walczę z nią już od kilku miesięcy i nie mogę się paskudztwa pozbyć :-( może i nie jest jakaś super groźna, ale uciążliwa i uprzykrzająca życie potwornie. leczyć w ciąży można ją tylko środkami miejscowymi - niestety, czyli globulki dopochwowe i maści. całościowo można ją potrakować lekami doustnymi dopiero po porodzie i skończeniu karmienia piersią.
warto byłoby zastosować probiotyki w diecie np doustny LaciBios Femina (nie wiem czy jest dostępny w Irlandii:confused:) lub dowcipnie Lactovaginal po zakończeniu terapii lekiem przeciwgrzybiczym.
w trakcie leczenia zakaz współżycia a i partner też powinien byc leczony, bo może nie chorować ale być nosicielem i Cię nieświadomie zarażać.
zrezygnuj ze sztucznej bielizny, tylko bawełna. nie noś stringów. podmywaj się płynami do higieny intymnej (zawsze od przodu do tyłu, nigdy odwrotnie)- w Polsce jest bardzo dobry Laktacyd Płyn, ma ph 3,5 aby zakwaszać pochwę.
zrezygnuj z cukrów - zero słodyczy, słodzenia napojów; płyny gazowane też nie są wskazane.
sprawdź poziom cukrów, bo może nawracająca grzybica jest spowodowana cukrzycą. możesz też mieć grzyba w organizmie i wtedy następuje samozakażanie się.
nie wiem, co jeszcze mogę napisać... pytaj, jesli chcesz :tak:
 
matko kochana dziewczyny jak ja Wam strasznie dziękuję :tak: nie spodziewałam się tylu odpowiedzi. to mój pierwszy dzidzuś więc trochę panikuję, pewnie jeszcze nie raz tu zawitam z jakims pytaniem. jeszcze raz ogromniaste dzięki.

a w ramach marudzenia... czyli grzybicą nie przejmować się aż tak bardzo? nic mojej dzidzi nie zrobi?
 
moj tez pierwszy dzidzius :-) juz na dniach jesli podleczasz tabletkami to nie jest grozna i nic mu nie zrobi:-D tylko musisz leczyc co najmiej przez 10 dni w tedy moze zadziej bedzie wracac ;)
 
reklama
A ja polecam alantan do pielegnacji pupy,u mnie sie sprawdza.Nie uzywaj czasem tormentiolu,bo zawiera kwas borowy,co zle wplywa na uklad nerwowy(ja dopiero niedawno sie o tym dowiedzialam).Jak smyk bedzie mial jakies wieksze podraznienia to maka ziemniaczana sie sprawdza.Robisz kisiel i wlewasz do wanienki z kapiela-dziala cuda.Podobnie jak zwykla oliwa z pierwszego tloczenia jak skora jest naprawde przesuszona,dolewasz kilka kropli do kapieli i skora jest nawilzona.Dobre sa tez kosmetyki Bambino,tanie i skuteczne.;-)
 
Do góry