reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne)

Ostatnio robiłam testy wątrobowe- mnie swedziała strasznie szyja, dekolt- na szczescie wyniki ok. Dlatego dziewczyny- czasem swedzenie oznacza niekoniecznie cholestaze( moze maluch naciska na watrobe za bardzo...)
 
reklama
Od trzech dni codziennie od wstania przez kilka godzin leci mi krew z nosa. Nie jest jej jakos strasznie duzo, ale dzis płynęła mi az przez 5 godzin i czułam ją w gardle. Gdy splunęłam to sliną zabarwioną krwią.

Zaczełam brac wapno i rutinoscorbin. czy to wystarczy?

Dodam, ze nie mam problemow z cisnieniem- jest wrecz za niskie ani z krzepliwoscia krwi.

Czy mam powód do zmartwienia?

W srode zamierzam skonsultowac to z ginem.
 
Niestety krwawienia z nosa się zdarzają w ciąży. Tym niemniej jeśli możesz to skonsultuj się z lekarzem. Zawsze może zlecić badania na krzepliwość krwi, ewentualnie jakie preparaty mogą pomóc w Twoim przypadku.

Pozdrawiam!
 
Racja krwawienia z nosa zdarzają się dość często w ciąży, ponieważ zwiększa się ukrwienie śluzówek. Jednak zawsze to jakiś niepokojący sygnał i utrata krwi, więc bez konsultacji lekarskiej się nie obędzie :no:
 
krew z nosa to częsta przypadłość w ciąży sama to rzechodziłam zwlaszcza pod koniec bo naczynka są bardzo ukrwione
zdjcie004ib5.jpg


 
Hej :) Kuruję się wapienkiem i witaminą c. Dzis było znacznie lepiej. Tylko kilka małych skrzepków, wiec chyba działa. Jednak nie omieszkam pogadac z ginem.
Dodam tylko, ze jak nie urok to sr..- złapałam zapalenie pęcherza.. Walczy z nim Urospet. A miesiac mialam spokoj.. ;/
 
Tak słyszałam, ze wit C bywa niebezpieczna w ciazy, choc jej nadmiar jest przeciez wydalany. Jednak nie grozi mi to. Pilnuje dawek.

A tak w ogole to juz odstawilam wapno, nos jak nowy:)
 
czesc,
to jest numer do mojej gin. dr wrzodak 0-503-368-225 jak chcesz to zadzwon i sie zapytaj, bardzo fajna kobitka. moze od razu nie odebrac bo pracuje w szpitalu, ale probuj. nic nie jest wazniejsze od zdrowia twojego i dzidziusia.
 
reklama
Czesc!
Chce sie was poradzic ...moja suczka wlasnie sie oszczenila, ja koncze wlasnie 7 miesiac ciazy i zastanawiam sie czy skoro mialam badania juz wczesniej pod kontem toksoplazmozy i nie jestem zarazona, to czy przebywajac ze szczeniakami moge jej sie teraz nabawic?wogole co wiecie o zagrozeniach toksoplazmozy w 3 trymestrze, wiem ze w 1 jest ona bardzo grozna a jak jest w trzecim?
 
Do góry