reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

Witam!
Ja od 4 roku życia noszę okulary.Mam tak zwanego zeza i mi nikt o czymś takim nie powiedział.Wada jest lekka, nawet jak ściągnę okulary to tego nie widać ale jednak jest.A rodziłam naturalnie i to jeszcze w okularach hihi.Pozdrawiam
 
reklama
maria zez to żadna wada.Moja sostra miała zeza szkła jak denka od słoika poczatkowo nosiła teraz już bez okularów biega.Zez bedzie sie poprawiała i zaden wysilek fizyczny go nie powiekszy.Niestetz nie wsyzscz maja takie sycyescie.
 
Szperałam w necie i natknęłam się na informację,że w tym szpitalu w Krakowie mozna zrobić cc na zyczenie. Nie mam natomiast pojęcia jak a jest kwota. Czy któraś z was cos wie o tym szpitalu?

Kontakt

Sonkal, w Krakowie (nawet na Ujastku) nie mozna miec cesarki na zyczenie :no: Ja mialam cesarke 6 tygodni temu (w Krakowie, jak chcesz to napisz na priva to ci powiem co i jak). Ja cesarke wspominam super, przyjechalam z rana (sama prowadzilam auto!), po 15 minutach byl moj maly, caly, zdrowy, dotleniony, 10 w skali Apgar. Nastepny dzien czyli podniesienie sie z lozka to koszmar ale po prysznicu juz lepiej. Pierwszy tydzien brzuch troche pobolewam ale podejrzewam ze tak samo jak krojone krocze a sikac mozna normalnie :tak: Z grubszymi sprawami tez bez problemu ;-) 5 tygodni po cesarce normalnie uprawialam sex i dziekowalam Bogu za cesarke bo moje kolezanki to pol roku po porodzie maja problem (zle zszyte krocze itp.) Generalnie popieram dziewczyny ktore chca miec cesarke - to nasze krocze, nasze brzuchy i nasze dzieci, ktore kochamy tak samo jak matki ktore maja ochote przez kilkanascie godzin sie meczyc :-)
 
Tak, nadciśnienie może być wskazaniem do cc.
Agusiad, juz gdzies wcześniej pisałam, że jest na świecie grupa kobiet, które panicznie boją sie porodu - z róznych względów, jedne bólu, drugie krwi, trzecieże będą mniej atrakcyjne itd - powód nie ważny, wązne że ich strach jest tak duży że nie są w stanie przestać o tym mysleć i nie mogą sobie z tym poradzić. U nas ten temat wciąż wstydliwy a nie powinien taki być. Poznałam kilka kobiet, które w trakcie ciąży w zawiązku z tym strachem chodziły do psychologa, ale nie każdej udało się pomóc a finał był taki - panika i brak współpracy podczas podoru co czsto i tak kończyło się CC. Nie wiem jaki był sens żeby męczyć i matki i dzieci. Dlatego też jeśli ktos ma taki problem może zanim zacznie kombinować z innymi lekarzami najlepiej najpierw skonsultoować się z psychiatrą - on może wystawić zaświadczenie. Ten lęk nazywany jest tokofobią - strach przed porodem (lub ciążą bo kończy się porodem), niektóre kobiety mimo że chcą mieć dzieci n ie potrafią się przełamać i starać o nie ze wzgledu na tokofobie właśnie. Jeśli psychiatra uzna że nie widzi ptrzeby to najprościej w Twoim przyadku bedzie znaleźć innego neurologa - problem zdrowotny masz i to że jeden lek twierdzi ze cc nie jest w twoim przypadku konieczne nie znaczy ze inni tez maja takie zdanie. Niestety nie jestem z wrocławia wiec tu nie pomoge, ale masz czas więc bedzie ok.

Lol@
dzięki za informację.
Zastanawiałam się nad psychiatrą, ale z tego co słyszałam w szpitalach często takich zaświadczeń nie traktują poważnie :-( Podobno to mało przekonujące wskazanie - po prostu uważają je za fanaberię.
Będę chyba próbować na "oślep" u innych neurologów, może któryś się zlituje :-/
Szkoda, że nie ma dziewczyn z Wrocławia, które załatwiały cięcie i mogłyby coś podpowiedzieć :-/
 
czesc dziewczyny
jak dobrze ze znalalzam ten watek na BB;-)
jestem w polowie ciazy i tez bardzo powaznie zastanawiam sie nad cesarka...w porodzie SN boje sie glownie nacinania krocza i tego calego gojenia sie potem:( a brzuch juz mialam rozciety i wiemjak to jest;)
powiedzdvie mi czy astma moze byc wskazaniem do cesarki? wlasnie mi ja wykryli
i ewentualnie jak zalatwic sobie casarke w szpitalu zeby w prywatnej kliniecie nie tracic majatku.dodam ze jestem z wawy a tu ceny sa konkretne;)
 
Byłam u okulisty i okazało sie że mam zwyrodnienie siatkówki oka do tego mam bardzo cienka siatkówke, ale okulistka powiedziała że prawo nie pozwala jej na wypisanie zaświadczenia o wskazaniu do cięcia cesarskiego bo cesarake stosuje sie gdy wystepuje zagrożenie życia matki lub dziecka i wypisała tylko że jest wskazanie (ale nie bezwzględne) do skrócenia drugiej fazy porodu. Ale z tego co tu czytam to widze że okulista może wypisac zaświadczenie o konieczności przeprowadzenia cesarskiego cięcia. Do tego co wyczytałam to metodą skracania drugiej fazy porodu jest próznociąg albo kleszcze co może byc niebezpieczne dla dzidziusia:szok: Jestem przerazona i juz sama nie wiem co robic. Czy okulista może wypisać zaświadczenie o cesarskim cięciu?
 
Dziewczyny ciekawa jestem waszych doświadczeń w tym względzie. Ja jestem w 33 tygodniu ciąży i do tej pory moja ginekolog przekonywała mnie, że z powodu dużej wady wzroku (-7,5) będę mieć cesarkę. Dzisiaj byłam u okulistki i ta stwierdziła, że obecnie duża wada wzroku juz wcale jest jest 100% wskazaniem do cesarki. Dała mi karteczkę, na której napisała, że jest wskazanie do cięcia cesarskiego w razie przedłużającego się porodu. W sumie bardzo mnie to ucieszyło, bo chciałabym rodzic naturalnie, ale z drugiej strony to trochę boję sie o te moje oczy i o to, że może odkleić mi się siatkówka.
A co mówią wasi okuliści?


To prawda, wada wzroku nie predyspozycjuje do cc, natomiast jego schorzenia juz tak.
 
reklama
Miałam podobne wątpliwości. Okazało się jednak że można nosić, bez żadnego problemu.
Suche oko może się pojawić, że względu na zmiany hormonalne w organiźmie, ale wcale nie musi.
Oczywiście na sale porodową lepiej zabrać okulary.
 
Do góry