reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

Ja jesli chodzi o ten temat to jestem raczej tolerancyjna, kobieta powinna miec prawo rodzenia w taki sposob jaki chce...a nie jak to bywa w znanym mi szpitalu, meczace sie kobiety i ich dzieci na porodowce po 4 doby...bo jakis lekarz czeka do ostatniej chwili:baffled:to jest dopiero nieludzkie!
 
reklama
Wiecie co ja troszkę dziwię się dziewczynom, które na "życzenie" chcą mieć cc. Dlaczego?? Ja miałam cc po 16 godzinach walki o normalny poród - niestety nie udało się i oddałabym wówczas wszystko żeby się jednak udało dlaczego? Po normalmym porodzie znacznie szybciej dochodzi się do siebie. Kobiety mogą normalnie wstawać z łózka nie musza być przez pierwszą dobę przykute do niego w pozycji leżącej pozbawione jednocześnie normalnego pierwszego kontaktu ze swoim maluszkiem. Poza tym samo wstawanie z łóżka po cc przez przynajmniej 1 tydzień to koszmarny BÓL. To jest przecież normalma operacja związana z przecięciem nie tylko skóry na brzuchu ale wszystkiego co się pod nią kryje - a nie jak się niektórym wydaje zabieg kosmetyczny!
Nie chcę jednocześnie udeżać tu w kogokolwiek ... tak wyrażam swoje zdanie.
 
Aurelia przepraszam Cie najmocniej, nie wiem co mi się ubzdurało że poszłaś już rodzić:)
Nie martw się będzie dobrze, zobaczysz, jak ja to przeżyłam to każdy może, tylko myśl pozytywnie i nie słuchaj ludzi co mówią jakie to straszne i w ogóle a będzie dobrze.
 
Emi rozumiem że to Twoje zdanie i masz do niego prawo, ale różnie z tym bywa, pewnie że to operacja a nie żaden zabieg kosmetyczny ale jednego i drugiego porodu są + i - i nie ma co straszyć, jak się chcę to się da, uruchamiają Cię na drugi dzień i fakt że chodzi się przez zte parę dni skulonym ale w zasadzie goi się to wszystko szybko jak jest ok i jak się przyjdzie do domku to już jest ok.
Pozdrawiam
 
Dziewczyny Które Będa Miły Cesarke Nie Martwcie Sie !!! Ja Pierwszy Poród Mialam Tak Zaplanowany Bo Mala Byla Ułozona Posladkowo I Mialam Znieczulenie Miejscowe, Ale Drugi Poród Niby Było Ok Ale Nie Nie Było Postepu Porodu I Też Mialam Cc Ale Mialam Takie Bóle I Przykurcze Ze Niestety Miałam Znieczulenie Ogólne Bo Nie Mogli Sie Wbic Bo Takie Miałam Skurcze!! I Tez Jest Ok!!! Nie Ma Co Si Emartwic !!! Nie Jest To Yakie Starszne!!! Nadodatek Karmilam Zaraz Po Cersarce Karmilam Malego Ale Z Innych Wzgledów Przestalam !!!!
 
Lady, ja mam termin na poczatek maja, ale coś czuję, że mnie rozpakują już pod koniec kwietnia...
Z tego co mi mówiła lekarka, to kliniki sie specjalizują w cesarkach, bo tam trafia cała patologia ciąży z dolnego śląska. Na 10 porodów, 6 kończy się cc, to mają wprawę.
Ale daj znać, jakie będą wrażenia Twojej koleżanki.
aniaj, nie masz za co przepraszać, każdemu się zdarza:-):-) Pozdrawiam serdecznie.
 
Czesc! Ja mialam cesarke bo maly wbil sie nozkami w miednice i nie chcial sie ustawic do porodu. I szczerze mowiac bardzo ciesze sie ze tak to wyszlo bo urodzilam zdrowego synka!! Moja kolezanka rodzila 3 miesiace wczesniej i mimo tego ze porod trwal 2 godziny ciezko jej bylo maly urodzil sie z krwiakiem na glowie a konsekwensja tego jest teraz lekkie porazenie...
Jestem znowu w ciazy i nie wiem czy chce rodzic naturalnie - boje sie o dziecko....
 
niazapominajka-ja mam taen sam problem,z ta roznica ,ze nigdy nie rodzilam,ale po przypadkach w mojej rodzinie,gdzie naprawde bylo ryzyko smierci dziecka badz matki,jestem zdecydowana na cesarskie ciecie...i wiem tez ,ze to nie wyglada tak kolorowo,ze pozniej sie dochodzi do siebie bo to jednak jaest operacja a nie zwykly zabieg...mimo to chcialabym miec mozliwosc wyboru w panstwowym szpitalu co do sposobu rodzenie,jednakze jest to mozliwe tylko w prywatnych klinikach:no:
 
ja mialam cesarke w znieczuleniu ogolnym w niedziele rano a w czwartek rano juz bylam w domu, na dodatek w sobote bylam na egzaminie na uczelni ;-)
blizna rwala mnie jakies 2-3 tyg i tyle tez mialam problemy ze wstawaniem
jeszcze w szpitalu tego samego dnia po cesarce bylam pod prysznicem, a nastepnego dnia jak zlikwidowali mi cewnik i kroplowke to zaczelam chodzic wiec ogolnie nie jest zle !
szwy mialam zdjete po tygodniu i rana bardzo ladnie mi sie wygoila
 
reklama
ja mialam cesarke w znieczuleniu ogolnym w niedziele rano a w czwartek rano juz bylam w domu, na dodatek w sobote bylam na egzaminie na uczelni ;-)
blizna rwala mnie jakies 2-3 tyg i tyle tez mialam problemy ze wstawaniem
jeszcze w szpitalu tego samego dnia po cesarce bylam pod prysznicem, a nastepnego dnia jak zlikwidowali mi cewnik i kroplowke to zaczelam chodzic wiec ogolnie nie jest zle !
szwy mialam zdjete po tygodniu i rana bardzo ladnie mi sie wygoila

kurcze twardziel jestes
 
Do góry