reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

reklama
Aurelia więc tak: ogólne znieczulenie rzeczywiście przy wskazaniach neurologicznych jest zazwyczaj konieczne, u mnie tak właśnie było i jest jeden plus tego znieczulenia,że od razu możesz się ruszać tzn nie wstawać ale ruszać głową i przewracać się na boki co przy znieczuleniu do kręgosłupa jest niewskazane przez 12 h a zalecane do 24h, w sumie to cieszyłam się że jednak ogólne znieczulenie dostałam,zasnęłam i obudziłam się za 20 min.
Mogą Ci przyśpieszyć termin cesarki żeby nie doszło do naturalnego porodu, ja miałam cc w 38 tyg ciąży.
Co do pobytu w szpitalu to jest to różnie, wiem że w publicznych szpitalach wychodzi sie nie prędzej niż po 6 dniach(dobach), ja natomiast rodziłam w prywatnej klinice i tam jest taki zwyczaj że jak wszystko jest ok to wypuszczają po 3 dobie od cesarki,ja przyszłam na 20-tą we wtorek do szpitala w środę o 8 30 miałam cesarkę a wypuścili mnie w niedziele, czyli w zasadzie na 4 dobę po cc.Mała miała żółtaczke ale tylko ślad więc wyszłam w niedziele gdyby się jej przedłuzyła wyszłabym najprędzej w poniedziałek :)
 
Dziękuję Wam wszystkim za gratulacje raz jeszcze to w dużej mierze dzięki Wam nie uciekałam ze szpitala hihi, taki mały aniołek w dzień śpi i je a w nocy oczka się otwieraja i Paulinka zaczyna życie towarzyskie.;-)
Ja niewyspana troszkę ale myślę że ona sobie to w pewnym momencie przestawi :)
 
Halo AURELIA79 wróciłaś już ze szpitala? Odezwij się proszę,co u Was ? jak dzieciątko? Jak Ty się czujesz?
 
Co do pobytu w szpitalu to jest to różnie, wiem że w publicznych szpitalach wychodzi sie nie prędzej niż po 6 dniach(dobach), ja natomiast rodziłam w prywatnej klinice i tam jest taki zwyczaj że jak wszystko jest ok to wypuszczają po 3 dobie od cesark

ja rodziłam w państwowym szpitalu .Wrocław- Brochów i wyszłam w 3 dobie po cesarce .
Teraz już nie trzymają cie na siłe w szpitalu jesli nie ma do tego przeciwwskazań ..tj.wysoki poziom bilirubiny u malucha :tak:


 
Halo AURELIA79 wróciłaś już ze szpitala? Odezwij się proszę,co u Was ? jak dzieciątko? Jak Ty się czujesz?

Jestem jestem. Aniaj nie byłam jeszcze w szpitalu, bo termin mam na początek maja:-). Psychicznie się już nastawiłam na cc. Bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi na moje pytania. Wiesz, ja nigdy nie miałam żadnej operacji, dlatego mam takie lęki:zawstydzona/y:.
Teraz to mi grozi z kolei pessar, oj jak nie urok to...
 
ja rodziłam w państwowym szpitalu .Wrocław- Brochów i wyszłam w 3 dobie po cesarce .
Teraz już nie trzymają cie na siłe w szpitalu jesli nie ma do tego przeciwwskazań ..tj.wysoki poziom bilirubiny u malucha :tak:
Ja będę miała cc robione na klinikach na Chałbińskiego i liczę, że szybko nas do domku wypuszczą.:-)
 
Ja będę miała cc robione na klinikach na Chałbińskiego i liczę, że szybko nas do domku wypuszczą.:-)


JA mam termin na 25 maja teraz .Prowadzi mnie lekarz z Chałbińskiego wiec tez tam będe rodzic teraz :dry:.Ale coś mi sie wydaje że znowu mnie potną :sorry2::dry:

Moja znajoma ma rodzić 15 marca tez w klinikach wiec bede wiedzieć jak to tam wygląda wszystko :-):tak:
 
Witam was wszystkie:-) dziewczyny, mam pytanko,napewno gdzies juz ono sie pojawilo,ale jestem " nowa" i bardzo mnie to interesuje....mianowicie czy w panstwowych szpitalach wykonuje sie cesarke na zyczenie?
 
reklama
Witam was wszystkie:-) dziewczyny, mam pytanko,napewno gdzies juz ono sie pojawilo,ale jestem " nowa" i bardzo mnie to interesuje....mianowicie czy w panstwowych szpitalach wykonuje sie cesarke na zyczenie?

nie ma czegoś takiego jak " cesarka na życzenie " :no:
Jeśli jest wykonywana to TYLKO dlatego ze są ku temu wskazania zdrowotne .

Natomiast zdażają sie sytuacje kiedy lekarze wykonuja cesarki za pieniądze...sa to zazwyczaj wysokie sumy bo do takiej operacji potrzebny jest sztab ludzi .Wykonywane sa zazwyczaj w prywatnych szpitalach .
Ja nei nazywam jednak takich ludzi którzy podejmuja sie takich " akcji" lekarzami :sorry2::no:
 
Do góry