reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

Ja mam identyczna wadę. Mozna przy niej rodzic sn jesli siatkowka jest prawidlowa. Ja byłam u okulisty, tóry zbadal dno oka i nie stwierdzil zwyrodnienia, ktore byloby przeciwskazaniem do porodu silami natury. Niestey powiedzial, ze u krotkowidzow oko jest oslabione i wszystko sie moze wydarzyc......
Jednakze jesli nie ma zmian przed porodem to mozna rodzic naturalnie.
 
reklama
czesc dziewczyny!! ja mam dośc dużą wade wzroku a na dodatek przy dużym wysiłku grozi mi oderwanie siatkówki(tak powiedział okulista) no i od dłuższego juz czasu zyje ze świadomością cesarskiego cięcia... dlatego myślę że po taką opinię najlepiej wybrać sie do okulisty...
pozdrawiam...
 
Mnie dziwi teoria w którą wszyscy wierzą, że po cc zawsze są jakieś komplikacje. Ja miałam cc, kilka moich koleżanek też i ani dzieciom ani matkom nic złego się nie stało i nie było żadnych komplikacji. Gorzej jest jeśli coś jest nie tak w trakcie porodu sn , połozne i lekarze czekając na łapówkę zwlekają z cc i karzą rodzić sn. Dzieci rodzą się niedotlenione a rana po pęknięciu goi się dłużej niż po cc.
 
Także mam sporą krótkowzroczność. Będę jednak rodzić siłami natury- dwa tygodnie przed terminem byłam u okulisty, który po dokładnym badaniu stwierdził, że nie ma ku temu przeciwwskazań:tak::-)
 
Loree, dzięki za te słowa otuchy - mimo to, że chcę CC, to jednak trochę pękam :-D Ale może to dlatego, że od paru miesięcy żyję w poczuciu jakiegoś tam zagrożenia, że coś będzie nie tak i jednej wielkiej niewiadomej. Chyba muszę przycisnąć lekarzy, żeby już zdecydowali co i jak, żebym mogła wszystko sobie zaplanować :tak:
 
Loree, dzięki za te słowa otuchy - mimo to, że chcę CC, to jednak trochę pękam :-D Ale może to dlatego, że od paru miesięcy żyję w poczuciu jakiegoś tam zagrożenia, że coś będzie nie tak i jednej wielkiej niewiadomej. Chyba muszę przycisnąć lekarzy, żeby już zdecydowali co i jak, żebym mogła wszystko sobie zaplanować :tak:

Najgorsze to nie wiedzieć czy będzie poród sn czy cc, bo nie wiadomo na co sie nastawić. Ja od początku wiedziałam o cc, bo miałam na życzenie. I nigdy sie tego nie bałam. Jedyne czego sie wtedy bałam to to,że ktoś karze mi rodzić sn. ;-) Miałam 9 miesięcy żeby poczytać o cc i się dowiedzieć co mnie czeka. Nigdy nie myślałam negatywnie, że będą jakieś komplikacje i ich nie było. Nigdy też nie zastanawiałam się czy będę mogła karmić swoje dziecko. To było dla mnie oczywiste! Pomimo narkozy miałam super pokarm i karmiłam wiele miesięcy. Nie rozumiem kobiet, które na zapas o wszystko się martwią. Ma być dobrze! Czarnymi myslami ściąga się na siebie problemy!!! Głowa do góry, trzymam kciuki!
 
Witam :)
Tez mialam ten problem, wczoraj bylam u okulisty i moge rodzic normalnie wady nie mam duzej ale kilka lat temu mialam dosc powazna operacje, ale na szczescie moge rodzic normalnie. No i powiedzial ze od wady -8 robi sie cesarke, chyba ze jakies inne schorzenia to nie wiem bo nie pytalam.
Pozdrawiam :)
 
Jestem zła, bo moja neurolog kazała mi udać się do szpitala na Czerniakowską i tam oddać się pod opiekę ginekologa-neurologa. Oni wydaliby opinie czy mam iśc na cc. Znając nasz kraj każą mi rodzic naturalnie mimowszystko, "próbować". :baffled::baffled::wściekła/y::wściekła/y: Nie wiem, może będe musiała spróbować prywatnie u jakiegoś neurologa. Aha, i mam jeszcze pytanie jeśli się orientujecie. Jeśli jestem (znaczy byłam, ale teoretycznie jestem) pod opieka psychiatry i psychologa ze wzgledu na nerwice lękową to taki papier od nich może się liczyć? Chodzi mi tu o paniczny lęk min.do porodu naturalnego.:confused2:
Loree - w jakim mieście rodziłaś?
 
Kochana jestem ze śląska. Wiem ,że w warszawie można zrobić cc na życzenie, ale sporo to kosztuje. Nie wiem czy papiery o których wspominasz pomogą ci w załatwieniu cc, więc nie będę sie wypowiadać. Ja miałam koszmary w związku z tym, że ktoś może mi kazać rodzić sn. I choć miałam na skierowaniu wpisane że będzie cesarka to położne wyjechały z tekstem że może spróbuję? Wpadłam wtedy w panikę, na szczęście przyjechał "przepłacony" lekarz i wszystko załatwił.
 
reklama
ALEX- takie zaswiadczenie od psychologa nie przejdzie w srodowisku lekarskim. Jezeli juz to staraj sie o zaswiadczenie od psychiatry, ale watpie zeby w panstwowym szpitalu to przeszlo :no:. Oczywsicie zawsze warto sprobowac :-)
 
Do góry