reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

Ja tez mialam cesarke, raz, ze Tulisie pospieszylo sie na swiat troche za szybko, a dwa, ze jej serce zwolnilo i bylo zbyt duze ryzyko. Uspili mnie calkowicie, wiec nie pamietam nic oprocz gadania glupot do pielegniarki po wybudzeniu :-)
Lezalam w szpitalu 5 dni, a potem pomimo zakazow jakichkolwiek wysilkow zaczelam sobie urzadzac spacerki od domu do szpitala, bo mialam dosc blisko i nawet nie pamietam, kiedy przestalo bolec.
 
reklama
Myślę, że jak powiesz wszystko lekarzowi wcześniej to zgodzi się na to, ale o tym trzeba porozmawiać, teraz są różne przypadki ale jak ja rodziłam to dwie dziewczyny na własne żądanie rodziły poprzez cesarkę.
 
DSC00575.jpg hej dziewczyny dzis dostalam skierowanie na cc (obnizone lozysko) istnieje mozliwosc ze bede mogla urodzic silami natury. moze ktora z was bedzie mogla mi pomoc i wyjasni mi co lekarz napisal w rozpoznaniu :) dziekuje za pomoc
 
Ja tez mialam na zadanie i nie załuję wszystko trwalo 10 min a ja po 3 dniach juz normalnie funkcjonowalam nie bolało nic tyle tylko ze rana dwa dni ciagnęła i dobę po cięciu ciezko bylo0 wstac ale ja to ruszalam sie od razu czesto i szybko mi sie to zagoiło a teraz mam blizne milimetrowa w kolorze skory prawie niewidoczna.... Nie wiem co to bol porodowy i chyba nie chce wiedziec :p:p:p

Pysia29d to ciebie kroili ze starymi lampami jeszcze kiedys wlasnie byly takie lampy ze odbijalo sie wszystko teraz juz nie powinno juz ich byc ..to nie zle tam mialas przezycia i sie tobie nie dziwie tez bym byla przerazona ...U mnie to bylo odwrotnie cicho spokojnie ...ale ja nawet nie wiedzialam lekazry tzn po znieczuleniu juz mnie polozyli i mialam taka zaslonke prawie przy samej twarzy nie widzialam nic .... ale to tak szybko trwalo ze ja sie kladlam 9.40 bo spojrzalam na zegarek jak mi znieczulenie wkluwała a maly byl na swiecie 9.50 samo zszycie chwilka

Pod koniec juz chyba troche odlecialam ale to moze na pare sekund bo ponoc krzyczalam ale to nie wynikalo z bolu tylko z szoku bo czulam szarpanie nie boalo wiadomo ale czuc czulam ale jak juz mnie wywozili z sali to normalnie kojarzylam i to uczucie zimna od razu po przywiezieniu na sale nosili mi koldry koce ja sie wystraszylam ze cos nie tak ale mnie uspokojono ze to normalnie po cc.... Ja polecam bo nie mialam zadnych przygod ale wiadomo to jednak operacja ... kazdy ma prawo do walsniej decyzji i zdania na ten temat ...Ale w sumie jak ktos ma warunki do porodu normalnego to mysle ze powinien rodzic naturalnie ..ja w sumie mialam wskazania ze waska miednica takj mi wpisal lekarz w papiery ja tez chcialam tej cc ale na obchodzie lekarze mowili ze spokojnie moglabym urodzic naturalnie ....

Tak czytam wasze posty i niektore z was zle zniosly cc niektor dobrze ..to zlezy od orgaznizmu i precyzji lekazra przy cieciu ...Ja naprawde wspominam super ..oczywiscie bolało mnie na drugi dzien jak musialam pierwszy raz wstac ale to nie bylo nie wiadomo jak bolesne ... na trzecia dobe ja mialam maluszka przy sobie mi tez duzo dalo lozko na pilota nie musialam sama sie podnosic bo to najbardziej bolało tylko pilocik i gora sie podnosila wstac juz bylo latwo ja po tygodniu jechalam na zdjecie szwow sama i juz mnie rana nie ciagnela ...Pmietam w szpitalu pielegniarka proponowala mi ketanol w zastrzyku w razie bolu i tez mowila ze po tym sie spi , woilalam tego nie brac bo maly byl przy mnie bo w sumie az tak bardzo nie bolało spalam w nocy bez problemu tyle tylko ze w jednej pozycji no i do karmienia tez troche ciezko ale dalam rade :)
 
Ostatnia edycja:
Ja jeszcze nie pytałam lekarza, bo zapomniałam, ale muszę go spytać, bo mam wadę -7,5, która ciągle sie pogłęba, a czytałam, ze wtedy już raczej CC, ale wciąż go o to nie pytałam
 
Hej, ja w pierwszej ciąży miałam cc bo córka była ułożona pośladkowo. Teraz też będę miała cc i to z własnego wyboru. Ginekolog dała mi wybór, opowiedziała o skutkach jakie mogę mieć przy porodzie naturalnym (nie ma przeszkód abym tak rodziła) i ja sie zdecydowałam na cesarkę. Jest bez bólu, wiesz kiedy przyjdzie na świat Maleństwo no i godzinka czasu i po wszystkim.:-) Chyba nie zmienię zdania ale nigdy nic nie wiadomo...:tak:
 
cześć dziewczyny :) czy któraś z Was miała cc w Warszawie na madalińskiego? spadło to trochę na mnie jak grom z jasnego nieba bo cały czas nastawiałam się na sn... może któraś z Was chciałaby się podzielić wrażeniami z tego szpitala?
 
Dziewczyny ale cesarki sa zagrozeniem zycia.Czytacie to co daja Wam do podpisania? że wrazie rozciencia pecherza ,rozciecia dziecka ,smierci nie ponosza odpowiedzialnosci.tak jest tyle tego wypisane ze glowa boli
 
reklama
Ja jeszcze nic nie czytałam a cesarkę bedę miała już w piatek :tak: I mam pytanie czy wy też miałyście ustalony termin czy czekałyście na pierwsze symptomy porodu. A i najbardziej boję się znieczulenia jak to z nim jest?
 
Do góry