reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

reklama
Co do ćwiczeń i pasa mogę się chyba wypowiedzieć. W ciąży przytyłam 14 kg i wszystko się skumulowało w brzuchu, który był naprawdę ogromniasty. Po porodzie (też cc) wyglądałam jakby mi jeszcze z jedno dziecko zostawili w środku ;-) i byłam przerażona. Ale ja zaczęłam ćwiczyć jakiś tydzień po cc, tylko uwaga: razem z fizjoterapeutą ze szkoły rodzenia, do której wcześniej chodziliśmy. Świetny facet, przyjeżdża do młodej mamy do domu i dokładnie pod nią (w zależności od przebiegu porodu i jej kondycji) ustala program ćwiczeń. Oczywiście trzeba dyscypliny, żeby codziennie te ćwiczenia powtarzać, ale uważam, że to działa. Poza tym pokazuje też jak nosić dziecko, w jakiej pozycji karmić, żeby nie bolały plecy, szyja, ręce. Duże wsparcie! Aha, jestem 16 miesięcy po cc i żadne szwy się nie rozchodziły, wszystko się ładnie zagoiło i już nawet w środku blizna ładnie wygląda.
Co do pasa, to ten właśnie fizjoterapeuta tłumaczył mi, że trzeba uważać, bo taki pas po prostu rozleniwia mięśnie! I one zamiast trzymać się same, to się rozłażą, bo pas je trzyma tylko wtedy kiedy go nosimy, a kiedyś trzeba go przecież zdjąć. Więc można pas nosić, ale nie za dużo i najlepiej właśnie w porozumieniu ze specjalistą.
A przede wszystkim: mało jest kobiet, które 2 tyg po porodzie nie mają wcale brzucha!!! To musi niestety potrwać miesiące! A i tak potem skóra na brzuchu będzie nosiła ślady ciąży-ja to nazywam zmęczonym brzuchem ;-) Za to nasze dzieciaki zawsze będą nam przypominać, że to dla nich i że było warto! Bez względu na wszystko!
 
hej powiedzcie mi czy wszstkie wiedzialyscie ze bedziecie miec cesarskie ciecie?? tzn czy przed porodem juz mialyscie tego swiadomosc??Bo ja wlasnie jestem teraz w 5miesiacu ciazy narazie jest wszystko dobrze ale nie wiem czy powinno byc juz cos wiadomo czy mam miec cesarke czy nie??
 
a ja się tu mądrze a rodziłam SN:) ale rozstępy takie same:)
I fakt cepan strasznie śmierdzi ja go stosowałam na blizny po trądziku to miałam go bliźiutko nosa :) ale buźkę mam teraz czystą
 
Ej kobietki a czy jeżeli popedałuje sobie codziennie po 30 minut na rowerku stacjonarnym to może mi się coś stać? Oczywiście nie jak maratończyk;-) tak o sobie delikatnie:tak:
 
No szkoda, że nie karmisz, bo przy tym najszybciej waga schodzi (waga po CC 68kg, teraz 58kg)

Karmiłam 1,5 roku i nie schudłam przez ten czas ani grama. Jak widać nie jest to reguła. Niestety......

hej powiedzcie mi czy wszstkie wiedzialyscie ze bedziecie miec cesarskie ciecie?? tzn czy przed porodem juz mialyscie tego swiadomosc??Bo ja wlasnie jestem teraz w 5miesiacu ciazy narazie jest wszystko dobrze ale nie wiem czy powinno byc juz cos wiadomo czy mam miec cesarke czy nie??

Czasem wiadomo od początku ciąży a czasem przed samym porodem. Powodów do cesarki jest wiele :od ułożenia dziecka, zwężonej miednicy,nadciśnienia do wady wzroku. Jeśli teraz wszystko jest ok to nikt nie będzie o cesarce rozmawiał. Po co? Ale to nie znaczy,że na pewno jej mieć nie będziesz. Czasem nawet pod koniec porodu sn konieczna jest cesarka.

dziewczyny, a jak szybko po cc można zacząć te maści na blizny stosować? one są bez recepty?
Maści są bez recepty a stosować można jak rana się już zagoi tzn. nie ma strupka i nic się z rany nie sączy.
Podobno dobrą maścią i o przyjemniejszym zapachu od Cepan jest contratubex.

Ej kobietki a czy jeżeli popedałuje sobie codziennie po 30 minut na rowerku stacjonarnym to może mi się coś stać? Oczywiście nie jak maratończyk;-) tak o sobie delikatnie:tak:
Może powinnaś zapytac lekarza? Nie wiem, więc nie chcę Cię wprowadzać w błąd. Jesli czujesz się na siłach to pewnie mogłabyś spróbować, ale lepiej nie od razu po 30 minut. Zacznij od kilku minut.
 
reklama
hej powiedzcie mi czy wszstkie wiedzialyscie ze bedziecie miec cesarskie ciecie?? tzn czy przed porodem juz mialyscie tego swiadomosc??Bo ja wlasnie jestem teraz w 5miesiacu ciazy narazie jest wszystko dobrze ale nie wiem czy powinno byc juz cos wiadomo czy mam miec cesarke czy nie??

Ja miałam świadomosć, że względu na miednicowe położenie płodu. Ale tak naprawdę nawet w czasie porodu naturalnego może się okazać, ze będzie musiala być CC.

Różnie to bywa, musisz być zawsze nastawiona, że możesz mieć CC
 
Do góry