reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarka

Ja mam dwie koleżanki po cesarkach, które sobie chwalą. Mówią, że czuły się bardzo dobrze i ból nie był taki straszny i ogólnie szybko doszły do siebie. Z drugiej strony moja kuzynka cesarkę wspomina jako koszmar...Jak wiadać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia:) Co kobieta to inna opinia.
 
reklama
A ja chwale sobie cesarke !!! ( bo juz to znam ,Porod silami natury jest mi obcy i dlatego tak sie tego boje ) Ale to prawda kazdy z porodow ma jakies plusy i minusy.
Ja zrobie co lekarz bedzie kazal ,zleci cesrake ,pojde na ciecie ,zleci normalnie rodzic ,sporoboje i tego.Bede sie sluchac gina on wie co lepsze dla mojego malenstwa i mnie !
 
A ja chwale sobie cesarke !!! ( bo juz to znam ,Porod silami natury jest mi obcy i dlatego tak sie tego boje ) Ale to prawda kazdy z porodow ma jakies plusy i minusy.
Ja zrobie co lekarz bedzie kazal ,zleci cesrake ,pojde na ciecie ,zleci normalnie rodzic ,sporoboje i tego.Bede sie sluchac gina on wie co lepsze dla mojego malenstwa i mnie !

mam dokladnie takie samo podejscie do sprawy ... nie bede sie upierala ani przy jenym ani przy drugim ... grunt zeby malenstwo bylo bezpieczne !! a ja to sie moge pomeczyc ... ja jestem duza dziewczynka wiec dam rade :D
 
mam dokladnie takie samo podejscie do sprawy ... nie bede sie upierala ani przy jenym ani przy drugim ... grunt zeby malenstwo bylo bezpieczne !! a ja to sie moge pomeczyc ... ja jestem duza dziewczynka wiec dam rade :D

Oj Mea lepiej sie bardzo nie męczyć a siły dla dzidzi oszczędzać:tak::tak::tak:
a tak powaznie to mam tez takie podejście, nie będe się przy niczym upierać. Rodziłam i siłami natury i przez cc więc wiem co mnie czeka;-) Ale się nie boję, najwazniejszy jest spokój ;-):-)
 
Tak- jeden i drugi rodzaj porodu ma swoje plusy i minusy. Na pewno nie uda się uniknąć bólu:-(
Jednego, czego nikomu nie życzę to rozpoczęcia porodu naturalnego a zakończonego cc. To prawdziwa męczarnia.
Taaak... wlasnie takie cos przezylam... :baffled:.Ale wierze ze teraz bedzie tylko jeden rodzaj, ten pierwszy :-D
 
Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami i zgadzam w całej rozciągłości! Ja przy partych pojechałam na sale operacyjną wrrrrrrrrrrrrr ale na własne życzenie :baffled::sorry:
Kiedy kobita jest w stanie porodowym, ma rozne zyczenia, u mnie lekarz zadecydowal, bo ja juz dosc dlugo blagalam o pomoc, ciecie, narkoze, cokolwiek. Zaproponowali jeszcze, zebym na lewy boczek sie kimnela, ale ciekawe, ze pomoc nie chcieli a ja jak kamien. Cos nie moge tego przezyc.
 
Ja jestem zwolenniczką cc.
Wiem, że jestem wygodnicka, ale tak jak któraś napisała. Wolę oszczędzić siły na opiekę nad dzidzią.
Poza tym w mojej rodzinie jeszcze żadna kobieta nie urodziła sn......po wielogodinnym porodzie i tak wykonywano cc.
W dodatku mam macicę dwurożną i w 80% przepadków dziecko układa się poprzecznie.......
Mam nadzieję, że się uda:rofl2:
Wiem, że cc to operacja, ale operacje plastyczne to też ingerencja chirurgiczna, ale jakoś nikt nie stara się ich zabronić;-)
 
Mam pytanie do tych laseczek które juz rodziły przez cc, bo po porodzie drogami natury przez jakis czas tak wszystko sie jeszcze wydala dołem te resztki, a jak jest po cesarce? i w co w zwiazku z tym nalezy sie zaopatrzec chodzi mi o srodki higieniczne jakies podpaski czy nie wiem co do wyprawki mamusiowej do spzitala?
 
reklama
marta, wydalanie resztek, takie samo jak po naturalnym porodzie. konieczne sa takie meeega podpaski i takie majtki siateczkowe, dla wygody i zeby ta pielucha sie nie przesuwala. uzywalam takich zwyklych podkadow z belli, ale one niezbyt komfortowe, bo sie zwijaja, teraz wynalazlam takie hartmana o anatomicznym ksztalcie i w takie zamierzam sie zaopatrzyc. ja mialam jeszcze takie podklady na lozko, takie od spodu nieprzepuszczalna, ale to w zaleznosci od szpitala, wiec najlepiej sie dowiedz czego potrzebujesz tam gdzie bedziesz rodzila.

oprocz tego proponowalabym laktator, przy nieuregulowanych piersiach jest wrecz niezbedny. mnie uratowal.
 
Ostatnia edycja:
Do góry