reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Drodzy. Dzisiaj (13.10) około godziny 18:30 przez 30 min. nie będzie dostępu do forum. Związane jest to z pracami technicznymi.

reklama

Cesarka

reklama
Z tego co wiem, to masa płodu przekraczająca 5000 i w pobliżu tej wagi także ;-)

Mi powiedzieli, że różne choroby oczu też. Np. ja mam jaskrę i jak najbardziej kwalifikuje mnie to w Polsce do cc. Tutaj jeszcze się zastanawiają. To samo jest z dużymi wadami wzroku, bodajże powyżej 4 czy 5 dioptrii.
 
Ja zamierzalam od zawsze rodzic naturalnie. niestety nie udalo sie, Rozalke urodzilam w 42 tyg ciazy, porod byl wywolywany ale akcji skurczowej zadnej, poza tym spadalo jej tetno, w efekcie konieczne bylo cc. moze lekarze zbyt dlugo czekali z tym wywolywaniem, bo wody plodowe byly juz zielone i wskazanie bylo, zagrazajaca wewnatrzmaciczna zamartwica plodu. skonczylo sie super, bo Rozalcia dostala 10 pkt, wazyla 3200 i miala 58cm.
nie chce miec cc drugi raz!
znieczulenie podpajeczynowkowe, dalo mi pozniej tak popalic, ze szok, efekt uboczny byl taki ze 3 tyg nie moglam normalnie oddychac.
bol przy pierwszym wstawaniu po 24 godzinach byl nie do opisania, choc mam wysoki prog bolu.
ciezko jest karmic, dzieckiem zajac sie nie mozna, ani nie wstaniesz, ani nie podniesiesz.
blizna jest ledwo widoczna i to jedyny marny plus.

zazdroscilam kobietom po pn, ze wlasciwie od razu mogly same zajac sie dziecmi, choc obolale, ale na chodzie.
porod naturalny nie jest latwy i zapewne bolesny, ale chyba najwiekszy komfort to samodzielna opieka nad dzieckiem.
takie moje zdanie.
tym razem zamierzam rodzic oczywiscie naturalnie!
 
Mi powiedzieli, że różne choroby oczu też. Np. ja mam jaskrę i jak najbardziej kwalifikuje mnie to w Polsce do cc. Tutaj jeszcze się zastanawiają. To samo jest z dużymi wadami wzroku, bodajże powyżej 4 czy 5 dioptrii.

owszem ale wady minusowe !! plusowe maja wskazanie do PN z uwagi na to ze wysilek fizyczny pozytywnie wplywa na oczy w takiej sytuacji :)
ja mam +5 i raczej bede rodzila naturalnie ... pojde jeszcze do okulisty niech sie wypowie w temacie ale nie chce wchodzic z tekstem "przyszlam po skierowanie na cesarke " :)
 
owszem ale wady minusowe !! plusowe maja wskazanie do PN z uwagi na to ze wysilek fizyczny pozytywnie wplywa na oczy w takiej sytuacji :)
ja mam +5 i raczej bede rodzila naturalnie ... pojde jeszcze do okulisty niech sie wypowie w temacie ale nie chce wchodzic z tekstem "przyszlam po skierowanie na cesarke " :)

No tak, minusowe. Ja mam -4 i -5 plus jaskra, więc wszystko wskazuje na cc... Choć chciałabym urodzić naturalnie :-(
 
Moze to malo spotykane ale ja strasznie boje sie cesarki:szok:.Syna rodzilam naturalnie i musze przyznac ze latwo nie bylo ,ale mimo to lek przed cesarka pozostal ,jakos nie moge sobie wyobrazic ,tego zniczulenia od pasa w dol i calkowitej swiadomosci ze mam wlasnie wnetrznosci na wierzchu na sama mysl jest mi slabo ,nie wspominajac o cewniku ktory mialam na chwile przy porodzie SN,a ktorego chce unikna na zawsze :sorry:. Z drugiej strony mam pare kolezanek ktore mialy cesarke i sobie strasznie chwala .
Pozdrawiam i zycze szybkich ,bezbolesnych, porodow:tak:
 
reklama
Tak- jeden i drugi rodzaj porodu ma swoje plusy i minusy. Na pewno nie uda się uniknąć bólu:-(
Jednego, czego nikomu nie życzę to rozpoczęcia porodu naturalnego a zakończonego cc. To prawdziwa męczarnia.
 
Do góry