reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cesarka

Niekoniecznie, ja małego od razu po wyciągnięciu z brzuszka dostałam:tak: zabrali go po kilku minutach na szczegółowe badania, które krótki czas trwały. jeszcze jak mnie zszywali miałam przy sobie Antosia:tak:
Całą cc byłam przytomna:-)
Ja tez Patryka dostałam odrazu :) Pozniej badania i inkubator ,ale tylko dlatego ze masa ciała byla zbyt mala i bali sie wyziebienia organizmu ,w tym szpitalu mamy po cc dostawaly szkrabiki odrazu do siebie.Wyszłam po 4 dniach.a przytomna bylam caly czas :)
 
reklama
[/LEFT]
[/LIST] Kurde !!!! Wiec bardziej pisze sie do cesarki tak podejzewalam ,zobaczymy co gin wymysli
Ale z ta kolejną ciążą, to dopiero po 2 cc niestety, jeśli pierwszy poród był cc, to drugi jak najbardziej moze byc siłami natury. Sytuacja zmienia się po dwóch cesarkach ...
 
Do wskazań względnych do CC należą:
  • zaawansowany wiek rodzącej, zwłaszcza jeśli jest to jej pierwszy poród,
  • masa płodu od 1000 do 2000g.,​
  • niewspółmierność płodowo miednicowa polegająca na tym, że wymiary główki dziecka są zbyt duże, by mogło się one bezpiecznie urodzić,​
  • zbyt wczesne odklejenie się łożyska w czasie trwania ciąży lub na początku porodu,​
  • nieprawidłowe ułożenie płodu np. poprzeczne, lub położenie miednicowe u pierwiastki,​
  • nieprawidłowa czynność skurczowa macicy,​
  • guzy miednicy mniejszej zwężające światło kanału rodnego,​
  • kolejna ciąża po wcześniejszych zakończonych cięciem cesarskim, zwłaszcza jeżeli kobieta nigdy nie rodziła siłami natury.​
Poród | Cesarskie cięcie
Tak... a zaawansowany wiek rodzącej, zwłaszcza jeśli jest to jej pierwszy poród to od jakiego wieku sie liczy...?:baffled: No bo 9 lat temu bylo cc (bo kosci stare jak powiedzial pan doktor ale nie Dmoch. z Raszei ;) A teraz to chyba jestem najstarsza na tym forumiku... :nerd:
A tak mi sie marzy natura... pewnie nie wiem co mowie :eek:
 
Ja tez Patryka dostałam odrazu :) Pozniej badania i inkubator ,ale tylko dlatego ze masa ciała byla zbyt mala i bali sie wyziebienia organizmu ,w tym szpitalu mamy po cc dostawaly szkrabiki odrazu do siebie.Wyszłam po 4 dniach.a przytomna bylam caly czas :)

Pare moich znajomych mialo cc caly zabieg byly przytmne a dziecko odrazu dostaly jak prz przy porodzie naturalnym:tak:
Wyjscie ze szpitala po 3-4dniach.
...aaaa i rozmawialam z lekarzem na temat pokarmu przy cc (temat porusany byl wczesniej) i powiedzial ,ze nie ma znacznia czy jest to porod naturalny czy cc -pokarm i tak pojawia sie wczesniej (niektore dziewczyny pisaly,ze juz im cosik leci:)) wiec problem nie jest zwiazany z cc ...
 
Ostatnia edycja:
Wiecie co a ja tam bylam natawiona pozytywnie na cesarke, a teraz na oddziale co pawda nie na ginekologii ale na urologii sa pacjenci po zabiegach, maja szycie na brzuchu co prawda w drugą strone ale pdoobnej wielkoscu i to starsznie wygląda na początku i boli strasznie ehh, tak źle tak niedobrze
 
Wiecie co a ja tam bylam natawiona pozytywnie na cesarke, a teraz na oddziale co pawda nie na ginekologii ale na urologii sa pacjenci po zabiegach, maja szycie na brzuchu co prawda w drugą strone ale pdoobnej wielkoscu i to starsznie wygląda na początku i boli strasznie ehh, tak źle tak niedobrze
eeeee wcae tak zle te ciecie nie wyglada...ja widzialam 2 dni po zabiegu i byla doslownie kreseczka a teraz (po 1,5 roku) prawie nic nie widac..:tak:Moze zalezy jak sie lekarz przylozy ...
...a bolec to tak czy siak bedzie ..pytanie ktory bol lepszy, po cc czy pn;-):-D Ja tam swojego zdania nadal nie zmienilam...a wrecz przeciwnie, umacniam sie w nim z miesiaca na miesiac:tak:
 
eeeee wcae tak zle te ciecie nie wyglada...ja widzialam 2 dni po zabiegu i byla doslownie kreseczka a teraz (po 1,5 roku) prawie nic nie widac..:tak:Moze zalezy jak sie lekarz przylozy ...
...a bolec to tak czy siak bedzie ..pytanie ktory bol lepszy, po cc czy pn;-):-D Ja tam swojego zdania nadal nie zmienilam...a wrecz przeciwnie, umacniam sie w nim z miesiaca na miesiac:tak:
nio racja bolec bedzie tak czy siak, trzeba swoje przecierpiec, a z tą blizną masz racje, bo jak przy zabiegu był taki lekarz co robił specjalizacje z ginekologii ale byl tam na stażu na tym oddzile gdzie ja byłam i jak on szył to sie do tego zupełnie inaczej przykładał, bo mówił że on juz jest tak przyzwyczajony robic to porządnie i ładnie bo kobitki sa na tym punkcie szczególnie uczulone. Wiem że blizny nie zostaja duże i w ogóle jest nisko wiec nie widac, nawet mojej mamy blizny nie widac tlyko taka mala kreseczka ledwo widoczna a szyli ja 23 lata temu :). Ale najgorsze to bedzie pierwszy raz stanąć na nogi, jak te szwy beda ciągły, potem to juz moze z górki
 
nio racja bolec bedzie tak czy siak, trzeba swoje przecierpiec, a z tą blizną masz racje, bo jak przy zabiegu był taki lekarz co robił specjalizacje z ginekologii ale byl tam na stażu na tym oddzile gdzie ja byłam i jak on szył to sie do tego zupełnie inaczej przykładał, bo mówił że on juz jest tak przyzwyczajony robic to porządnie i ładnie bo kobitki sa na tym punkcie szczególnie uczulone. Wiem że blizny nie zostaja duże i w ogóle jest nisko wiec nie widac, nawet mojej mamy blizny nie widac tlyko taka mala kreseczka ledwo widoczna a szyli ja 23 lata temu :). Ale najgorsze to bedzie pierwszy raz stanąć na nogi, jak te szwy beda ciągły, potem to juz moze z górki
ja jakoś nie chciałabym mieć cesarki.. już mam tak brzuch pocięty że szok.. ( przepuklina i torbiele na prawym jajniku laparoskopowo ) no ale nie wiem czy tez te blizny nie będę przesłanką do tego, żeby mieć cc.. z dwojga złego chce rodzic tak jak zostalam stworzona do tego ;)
 
reklama
ja jakoś nie chciałabym mieć cesarki.. już mam tak brzuch pocięty że szok.. ( przepuklina i torbiele na prawym jajniku laparoskopowo ) no ale nie wiem czy tez te blizny nie będę przesłanką do tego, żeby mieć cc.. z dwojga złego chce rodzic tak jak zostalam stworzona do tego ;)
to i tak dobrze ze laparoskopowo, bo jak by byla laparotomia to by były gorsze blizny
 
Do góry